Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wniosek
#1
Czcigodny Ojcze Legacie!

Serdecznie proszę o poddanie pod obrady Świętego Soboru, a potem pod głosowanie niniejszego dekretu. Uzasadnienie mam jedno - przestańmy się oszukiwać, że przy braku kardynałów ten pontyfikat ma sens. No i drugie - pewnie jak zaczniemy nad nim głosować to niczym machnięciem różdżki Jego Świątobliwość powróci!


Cytat:
DEKRET
ŚWIĘTEGO SOBORU 
O DETRONIZACJI PATRIARCHY

Ojcowie Soborowi zebrani na Lateranie świadomi są obecnej tragicznej sytuacji Kościoła. Święty Kościół Rotryjski został opuszczony przez swoich hierarchów samopas, co urzeczywistnia słowa Jezusa Chrystusa "uderzcie w pasterza, a rozproszą się owce". Będąc jedynym działającym ośrodkiem władzy w Rotrii, Święty Sobór postanowił przedsięwziąć odpowiednie do sytuacji środki. Przeto ogłaszamy i ustanawiamy, działając pro bono Ecclesiae et populi rotriani oraz in aeqitate, iż wraz z dniem ogłoszenia niniejszego dekretu Stolica Święta będzie pusta. Powierzamy także wybór następcy Umiłowanego Ojca Świętego Sylwestra I Świętemu Soborowi. Wzywamy także biskupa Aureliusza Medyceusza, jedynego aktywnego biskupa, zgodnie z prawem i Tradycją, do tymczasowego przejęcia władzy na czas wyboru nowego Biskupa Rotrii.

To wszystko, co wyrażone zostało w niniejszym Dekrecie, w całości i w szczególności zyskało uznanie Ojców Świętego Soboru. A My, na mocy udzielonej Nam przez Chrystusa włądzy apostolskiej, wraz z Czcigodnymi Ojcami w Duchu Świętym to zatwierdzamy, postanawiamy, i ustalamy, i te postanowienia soborowe polecamy ogłosić na chwałę Bożą. 

W Apostolskim Mieście Rotria, u świętego Jana na Lateranie, dnia ...
(-)Tommaso Mancini 


Odpowiedz

#2
Z uwagi na ciezka sytuację w Stolicy Apostolskiej, dopuszczam wniosek Brata Tomasza pod obrady Świętego Soboru Laterańskiego. Bracia radźcie, ale radźcie mądrze.
Jego Eminencja 
Mikołaj kardynał Dreder SJ
Wikariusz Generalny

[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
Odpowiedz

#3
Ponieważ czuję się wezwany do odpowiedzi, jako faktycznie jedyny aktywny biskup, spieszę na obrady Świętego Soboru.
Sytuacja jest tragiczna. Nie mówiąc już o nieobecności Jego Świątobliwości, sam fakt, że rozpoczęto taką debatę, jest obrazem powagi sytuacji. Obywatele są aktywni i nie jest ich mało. Na szczególne uznanie zasługują tu Bracia Rycerze, będący ostatnio prawdziwym paliwem dla Kościoła, a także inni Rotryjczycy, którym dobro Ojczyzny i Matki leżą na sercu.
Powstrzymałbym się od jednoznacznie negatywnych ocen pod adresem pontyfikatu Jego Świątobliwości, ponieważ pozytywne owoce widzimy sami na własne oczy. Jednakże z bólem serca muszę przyznać rację Przewielebnemu Księdzu, że tak długa niezapowiedziana nieobecność Ojca Świętego jest niepokojąca.
Zanim jednak wypowiem się ad rem, debatę nad tym niezwykle bolesnym tematem zacznę jednak z innej strony. Czy w ogóle Sobór posiada kompetencje, aby detronizować Ojca Świętego? Czy nawet jeśli przegłosowalibyśmy dekret, byłby on ważny w jakikolwiek sposób w sensie prawnym?
Biorąc pod uwagę fakt, że to już ostatki pontyfikatu Jego Świątobliwości, rozumiem, że rzeczona detronizacja miałaby mieć wymiar symboliczny.
Jest jeszcze jedna kwestia. Jeśli Jego Świątobliwość nie dokona zapowiedzianych nominacji kardynalskich przed końcem swojego pontyfikatu, liczba kardynałów elektorów będzie niezwykle mała. Jego Świątobliwość już jako kardynał, JE Orjon von Thorn-Surma, ewentualnie jeszcze JE Wilhelm Orański, jeśli wróci tymczasowo na czas konklawe. To rodzi kolejne problemy. Przy dwóch kardynałach elekcja jest praktycznie niemożliwa. Oczywiście to dotyczy sytuacji, w której elekcja jest dokonywana standardowo podczas konklawe.
Ostatni problem dotyczy ważności elekcji dokonanej przez Sobór, bo ja mam co do niej wątpliwości. W mojej opinii oznaczałoby to tak naprawdę zakończenie działalności III Rotrii i początek IV Rotrii.
Sanctitas Sua
Summus Pontifex Ecclessiae Universalis,
Servus Servorum Dei, 
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc.
Clemens IV
[Obrazek: leon%20iii.png]
Odpowiedz

#4
Tak Jego Świątobliwość, Ojciec Święty będzie trwał na stanowisku do lutego, nigdzie się nie wybiera bla bla bla.

(14.01.2019, 22:49:10)Aurelio de Medici y Zep napisał(a): Jest jeszcze jedna kwestia. Jeśli Jego Świątobliwość nie dokona zapowiedzianych nominacji kardynalskich przed końcem swojego pontyfikatu, liczba kardynałów elektorów będzie niezwykle mała. Jego Świątobliwość już jako kardynał, JE Orjon von Thorn-Surma, ewentualnie jeszcze JE Wilhelm Orański, jeśli wróci tymczasowo na czas konklawe. To rodzi kolejne problemy. Przy dwóch kardynałach elekcja jest praktycznie niemożliwa. Oczywiście to dotyczy sytuacji, w której elekcja jest dokonywana standardowo podczas konklawe.

No Orjon już od jakiegoś czasu nie jest kardynałem.
(-)Tommaso Mancini 


Odpowiedz

#5
W takim razie tym gorzej, przepraszam za błąd rzeczowy Smile
Ponieważ Jego Świątobliwość pojawił się na forum, proponuję wstrzymać się w wygłaszaniu swych mów i zaczekać na słowo Ojca Świętego.
Sanctitas Sua
Summus Pontifex Ecclessiae Universalis,
Servus Servorum Dei, 
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc.
Clemens IV
[Obrazek: leon%20iii.png]
Odpowiedz

#6
Inter armas, silent leges.
(-)Tommaso Mancini 


Odpowiedz

#7
W związku z obecnością Patriarchy, który może zatwierdzić ten dekret, oraz w wyniku rozmów kuluarowych wnoszę o przejście do głosowania, z tymże proponuję poprawkę - zdanie "Przeto ogłaszamy i ustanawiamy, działając pro bono Ecclesiae et populi rotriani oraz in aeqitate, iż wraz z dniem ogłoszenia niniejszego dekretu Stolica Święta będzie pusta" zmienić na "Przeto działając pro bono Ecclesiae et populi rotriani oraz in aeqitate, wzywamy Patriarchę Sylwestra I do rezygnacji z posługi pawłowej." Z racji tego, że nie ma sensu, żeby we trzech lub dwóch bawić się w Kolegium, sugeruję zostawić część o pozostawieniu wyboru Soborowi.
(-)Tommaso Mancini 


Odpowiedz

#8
Jak zapatruje się Przewielebny Ksiądz na tę sytuację w zaistniałej okoliczności poszerzenia składu Kolegium?
Sanctitas Sua
Summus Pontifex Ecclessiae Universalis,
Servus Servorum Dei, 
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc.
Clemens IV
[Obrazek: leon%20iii.png]
Odpowiedz

#9
Dalej podtrzymuję swój wniosek
(-)Tommaso Mancini 


Odpowiedz

#10
Wieczorem sie wypowiem ba tematy, a już teraz gratuluję nowym kardynałom. Cieszę się, ze w kolegium w końcu nastąpiło otwarcie okien i odświeżenie.
Jego Ekscelencja Pio Maria biskup Facibeni
Doktor Nauk Teologicznych
Zarządca na Monte Cassino
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Sekretarz Osobisty Ojca Świętego

[Obrazek: vrx5kn.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019