Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aurelio de Medici y ZepStatut Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
#1
Cytat:
STATUT
ZAKONU RYCERSKIEGO NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY DOMU NIEMIECKIEGO 
W JEROZOLIMIE
 
 
1 1. Pełna nazwa Organizacji brzmi „Zakon Rycerski Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie” – dalej zwany Zakon Krzyżacki Zakon Krzyżacki jest organizacją kościelną podległą bezpośrednio Patriarchę Rotrii Zakon Krzyżacki ma działać na rzecz :

1 Szerzenia wiary chrześcijańskiej na całym Świecie, szczególnie na Ziemi ŚwiętejSzerzenia ideałów rycerskichWalki z PoganamiNa rzecz polepszenia sytuacji ubogich, biednych i chorych 

1 Zakon Krzyżacki składa się z:a) braci-rycerzy – mieszczan i szlachty, którzy wstąpili do Zakonu i złożyli śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa podczas inwestytury;b) ojców zakonnych – duchownych ze święceniami duchownymi;2. Tytularna siedzibą Zakonu Krzyżackiego znajduje się w Rzeczpospolitej Obojga Narodów jest Zamek w Malborku. Rzeczywista siedziba Zakonu znajduje się w Rotrii Zakon Krzyżacki działa na terenie całego wirtualnego świata. Herbem Zakonu Krzyżackiego jest biała tarczy, na której znajduje się prosty czarny krzyż.Chorągwią Zakonu Krzyżackiego jest prosty czarny krzyż z dodatkami na białym tle,Strojem Zakonu Krzyżackiego jest zbroja, biała tunika z herbem Zakonu oraz biały płaszcz z herbem Zakonu.  Wielki Mistrz czarny krzyż ma obszyty złotem.


 Na czele Zakonu Krzyżackiego dożywotnio stoi Wielki Mistrz Andream von Salza. Utrata urzędu Wielkiego Mistrza następuje wskutek rezygnacji bądź śmierci Wielkiego Mistrza lub decyzji Patriarchy Rotrii


Następni Wielcy Mistrzowie zostanie naznaczony przez przez Kapitułę ZakonuNajwyższą władzą wykonawczą jest Wielki Mistrz,Najwyższą Władzą ustawodawczą jest Kapituła Generalna Zakonu.Kapituła Generalna składa się ze wszystkich członków Zakonu. Przewodniczy jej Wielki Mistrz. Obrady są jawneObrady Kapituły Generalnej zwołuje Wielki Komtur Zakonu, lub osoba przez niego wyznaczona, po ustaleniu terminu z Wielkim Mistrzem.Kapituła generalna zbiera się, aby:a) wybrać Wielkiego Mistrza Zakonu;b) rozstrzygać odwołania od wyroków karnych wydanych przez Wielkiego Mistrza;c) omówić sprawy bieżące Zakonu;d) zatwierdzić działania podejmowane przez Zakon,e) zatwierdzić kandydatów do ZakonuWielki Mistrz  ma prawo, mianować : a) Wielkiego Marszałka – zastępca Wielkiego Mistrza w sprawach administracji i zarządca wojskowy,b) Wielkiego Szpitalnika – zarządca szpitali i działalności charytatywnej;c) Wielkiego Szatnego – zarządca odzieży i wyposażenia;d) Komturów Krajowych - zarządca Zakonu na danym terenie.Osoby te tworzą Rade ZakonuDo Zakonu, za zgodą Rady, przyjmuje Wielki MistrzZakon korzysta nieodpłatnie z prywatnych majątków Wielkiego Mistrza i innych członków zakonu.Najmniejszą jednostką administracyjną jest komturia z komturem (dom zakonny) na czele.Podstawową jednostką wojskową jest chorągiew, składająca się z kopii braci zakonnych. Na czele chorągwi stoi komtur. Organizacja chorągwi jest terytorialna oprócz:a) Chorągwi Wielkiej Zakonu;b) Większej Chorągwi Wielkiego Mistrza;c) Mniejszej Chorągwi Wielkiego Mistrza.

Kopia składa się z brata zakonnego, dwóch giermków i czterech strzelców.Jeżeli prawo danego państwa nie zakazuje posiadania oddziałów prywatnych i komandorie stać, może zostać powołana chorągiew terytorialna w danym państwie.Każdy brat ma prawo posiadać własne oddziały wojskowe. Jeżeli oddziały te wyruszają na wojnę wraz z Zakonem, na czas wojny mają prawo nosić barwy zakonne.Każdy brat i ojciec zakonny, który popełnił przewinienie jest sądzony przez Wielkiego Mistrza.Każdy brat i ojciec zakonny niezgadzający się z wyrokiem Wielkiego Mistrza, ma prawo odwołać się od tej decyzji do Kapituły Generalnej. Jej wyrok jest ostateczny.Majątek Zakonu jest wspólną własnością wszystkich członków Zakonu. Majątek musi być ewidencjonowany. Dokładny przepisy będą podane w zarządzeniu Wielkiego Mistrza.Skarbnik raz na kwartał ma obowiązek składania sprawozdania finansowego Zakonu Wielki Mistrz nie może zakupić żadnej posiadłości bez konsultacji z Radą. Każdy członek Rady ma czas na wypowiedzenie się w ciągu trzech dni od zadanego pytania. Brak odpowiedzi oznacza przychylenie się do wniosku Wielkiego MistrzaZa pracę dla Zakonu Krzyżackiego Wielki Mistrz ma prawo osobom świeckim nadawać tytuł Honorowego Brata Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w JerozolimieWszystkie osoby przechodzące z Zakonu Krzyżackiego i Zakonu Kawalerów Mieczowych zachowują swoje stopnie i tytułu.Wszystkie zmiany w Statucie dokonywane są przez Kapitułę Generalną za zgodą Stolicy Apostolskiej.


Niniejszy statut wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość
Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep
Suwerenny Wielki Książę Toskanii, 
Emerytowany Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego, [i]etc., etc.[/i]


[Obrazek: camerlingo.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021