Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Primitiae Xiędza Buddusa
Cytat:
Czcigodni i Umiłowani Bracia w Chrystusie,

Z ogromną radością w sercu, która przepełnia miłość Chrystusowa, pragnę zaprosić wszystkich Pleno Tituli Braci w Chrystusie, jak również wszystkich ludzi dobrej woli na moją Primitiae, która odbędzie się w Katedrze pw. Najświętszej Maryi Panny w Mediolanie, której to od kilkunastu dni sprawuję posługę proboszcza.
Pierwsza moja Ordo Missae, odbędzie się przed południem, o godzinie 10:00 w najbliższą Niedzielę tj. II niedzielę po Epiafanii.

Prosząc o modlitwę, zapraszam serdecznie.
Odpowiedz

Przewielebny Księże Proboszczu,

przyłączam się do tego zaproszenia skierowanego ku wszystkim Braciom w kapłaństwie i wiernym Kościołowi, Matce naszej. Sam na Mszy prymicyjnej będę oczywiście obecny, a po celebrze skieruję ku wiernym swoje pasterskie słowo.

Z błogosławieństwem
+ Aurelio de Medici y Zep
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość oraz Eminencja
x. mgr. net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep SJ
Kamerling Stolicy Apostolskiej, Prymas Brodrii, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, etc. etc

[Obrazek: 2Qq1y.png]

GG: 63405247
Odpowiedz

Czcigodny Księże Proboszczu!

Serdecznie dziękuję za zaproszenie, zapewniam o swojej obecności i modlitwie za księdza oraz za powierzoną owczarnię Wink

Z serca błogosławię

+ Marcin kardynał Zagłoba
(-) Jego Eminencja Marcin kardynał Zagłoba

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

[Obrazek: kardzagloba.png?i_dim=1366x768&app_id=we..._version=6]
Odpowiedz

Przed godziną 9 przed południem, rozbrzmiały dzwony w Katedrze Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wśród tłumu, który gromadził się, aby wejść do kościoła znaleźli się mieszkańcy wszystkich stanów. O godzinie 9.30 do stóp głównego ołtarza podszedł prezbiter Buddus, który za moment miał sprawować swoją pierwszą Ordo Missae.

Zanim jednak rozpoczęła się Eucharystia, wszyscy zebrani odśpiewali Veni Creator Spiritus

Po uroczystym Asperges i Confiteor, prymicjant wszedł na stopnie i skierował się do ołtarza, który ucałował i okadził.
W kolejnej części, wierni w katedrze odsłuchali Słowa Bożego.

Wzruszającym momentem było ofiarowanie chleba i wina, a następnie odśpiewanie Prefacji.
Najważniejszy moment, w życiu kapłana to konsekracja, po której widać było wzruszenie celebransa.

Po Komunii, wszyscy wierni odśpiewali Te Deum, a prymicjant udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Po zakończeniu Eucharystii, głos zabrał Jego Eminencja Aurelio Kardynał de Medici y Zep, który wyświęcił Paulusa Buddusa na diakona, a następnie na prezbitera Kościoła Rotryjskiego.
Odpowiedz

Cytat:
[Obrazek: 2QgH8.png]

Przewielebny Księże Proboszczu,
Umiłowani w Panu Bracia i Siostry! 

Dzisiejsza Ewangelia opowiada nam o pierwszym publicznym cudzie Chrystusa, o przemianie wody w wino. Cud ten jest nie tylko wspaniałą manifestacją potęgi Bożej mocy. Doskonale przecież wiemy, że wino rozwesela ludzkie serca. Oto w dzisiejszej Ewangelii Jezus pokazuje, że chce, abyśmy byli szczęśliwi, abyśmy byli pełni radości dzieci Bożych. Jakiż może być większy powód do radości dla biskupa, niż nowy pobożny prezbiter? Wprawdzie nie jestem już Generałem Towarzystwa Jezusowego, ale raduje mnie niezmiernie fakt, że z moich rąk kapłaństwa doświadczył tak utalentowany i oddany Kościołowi człowiek. 

Jesteś, Księże Proboszczu, ogromną nadzieją dla Państwa Kościelnego. Wielu już zagościło w jego progi, lecz odeszło, gdy nadszedł czas próby. Ty jednak pamiętaj, że próby i gorsze chwile są immanentną cechą posługi kapłańskiej. Nie ulegaj pokusom zniechęcenia i wiernie służ Kościołowi, nie tracąc swego młodzieńczego zapału. Jesteś, Księże Proboszczu, na dobrej drodze, aby na zawsze zapisać się w historii Patrimonium Sancti Pauli, jako oddany, pobożny kapłan. 

Na czas Twojej posługi udzielam Tobie i wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa in nomine Patris + et Filii + et Spiritus Sancti +. 
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość oraz Eminencja
x. mgr. net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep SJ
Kamerling Stolicy Apostolskiej, Prymas Brodrii, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, etc. etc

[Obrazek: 2Qq1y.png]

GG: 63405247
Odpowiedz

A ja życzę księdzu, żeby ksiądz nie był takim wariatem jak ja.
Odpowiedz

Drogi Księże Proboszczu!

Ogromne gratulacje oraz życzenia: wytrwałości i wierności obranej posłudze, gdyż trudne czasy nastały.... Wszystkiego Dobrego! Wink
(-) Jego Eminencja Marcin kardynał Zagłoba

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

[Obrazek: kardzagloba.png?i_dim=1366x768&app_id=we..._version=6]
Odpowiedz

Bardzo dziękuję wszystkim Pleno Tituli Braciom, za życzenia i błogosławieństwa oraz wskazówki!
Postaram się dotrzymać powierzone zadanie w Winnicy Pańskiej.

z braterskim oddaniem,
Odpowiedz

Również szczerze gratuluję, jak zawsze spóźniony, ale jednak. Oby się Wielebnemu dobrze powodziło!
Jego Ekscelencja Pio Maria biskup Facibeni
Doktor Nauk Teologicznych
Zarządca na Monte Cassino
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Sekretarz Osobisty Ojca Świętego

[Obrazek: vrx5kn.png]
Odpowiedz

Serdecznie gratuluję!
(-) Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019