Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Congregatione VI Februarius MMXIX A.D.
Wielki Mistrzu,
Bracia Moi!

Niniejszym zwołuję powszechne zebranie braci krzyżackiej w związku z propozycją rozważenia przez Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów ponownego udzielenia zgody na działalność Zakonu naszego na terytorium tegoż państwa. Musimy zatem obrać delegaturę, która w imieniu naszym występować będzie na Sejmie w przypadku jeśliby sprawa zakonów rycerskich poruszona została. Proponuję zatem zgłaszać swoich faworytów. Niechaj nastąpi to do jutra, do godziny 19:00. Następnie przeprowadzimy głosowanie, zaś na sam koniec ustalimy zakres pełnomocnictw i uprawnień jakimi brać nasza obdarzy delegaturę. Ponadto zaznaczam, iż niniejsze zebranie nie jest Kapitułą jeno zwykłym, oddolnym zebraniem.

Z rycerskim pozdrowieniem,
(-) Mateusz von Wolfenstein OT

Brat-rycerz Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 17461255405852c659e60b1-819737-wm.png]
Odpowiedz

Wielmożny Bracie
Dziękuję za zwołanie Kapituły.
Można wyznaczyć delegację Zakonu - nie ma już dwóch zakonów. ZKM połączył się z Zakonem Krzyżackim. Jest jeszcze Zakon Templariuszy, walczy on w Bizancjum, ale nie ma żadnych kontaktów z RON. O nim później.
Jak pisałem można powołać delegację, ale nie można zabronić wypowiadać się szlachcicowi na Sejmie, a prawie każdy Brat jest szlachcicem RON
Radźcie Panowie. Ja mam swoje zdanie ale wypowiem je na końcu.
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 2U78e.png]
Odpowiedz

Jeżeli Panowie wyrażą zgodę, to ja mogę reprezentować Zakon  na najbliższym sejmie.
Jan Lubomirski, herbu Wąż, pan na Korsuniu , Komisarz Miast Królewskich, Książę Sofii, członek pocztu hetmańskiego.
Odpowiedz

Myślę że wszyscy będziemy gardłować za Zakonami, więc nie ma po co wyznaczać konkretnej osoby. Możemy najwyżej tutaj omówić wspólne stanowisko.
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau, Antwerpii i Mediolanu
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

No to według mnie powinnismy postulować o:

-Wydzielenie majątku
-Przywrócenie wojsk
-Prowadzenie obrad za zamkniętymi drzwiami
-Możliwość wprowadzania swoich odznaczeń i tytułów

Na razie krótka i bardzo ogólna lista.
Jan Lubomirski, herbu Wąż, pan na Korsuniu , Komisarz Miast Królewskich, Książę Sofii, członek pocztu hetmańskiego.
Odpowiedz

Jak bym raczej rozważył jak przekonać do siebie szlachtę przy niesławie jaka na Nas ciąży na terytoriach Korony i Litwy. Samo przedstawienie listy zachcianek może zostać odebrane jako zniewaga lub drwina z niedawnych zdarzeń.

(06.02.2019, 20:14:22)Andream.von.Salza napisał(a): Wielmożny Bracie
Dziękuję za zwołanie Kapituły.

Wielki Mistrzu tak jak nadmieniłem:

Cytat:Ponadto zaznaczam, iż niniejsze zebranie nie jest Kapitułą jeno zwykłym, oddolnym zebraniem.
Wedle statutu nie mam prawa zwołać Kapituły. Może to uczynić Marszałek Zakonu, lub osoba przez niego wyznaczona, po ustaleniu terminu z Wielkim Mistrzem.

Brat-rycerz Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

Odpowiedz

Zakaz dla Zakonu wystosowała osoba od dawna źle nastawiona do osób prywatnych. Cała sprawa też jest bardziej prywatna. Bardziej  bym starał się uzyskać przychylność Króla.
Odpowiedz

Król jest obcy toteż będzie bardziej zważał na zdanie szlachty nie mając takiego rozeznania w sprawie. Trzeba o tym pamiętać. Wytyczmy, co możemy zaoferować Rzplitej, co nadaje się na kartę przetargową.

Odpowiedz

Jeśli mogę wtrącić się w dyskusje warto jeszcze by ponegocjować uchwałę gwarantującą dożywotni pobyt Zakonu na ziemiach RON, by uniknąć obecnej sytuacji. Choć zapewne będzie ogromny sprzeciw ze strony niektórych ze szlachty...
(-)  Marcin Zagłoba

Odpowiedz

Pomysł Eminencji zaiste na miejscu, aczkolwiek takoż i ja przewiduję opór w tej kwestii.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019