Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pio Maria de MediciCoronatio Patriarchae III III AD MMXIX
#11
Weź tiarę, ozdobioną trzema koronami i bądź świadom, że jesteś Ojcem Królów i Książąt, Sługą Sług Bożych i Suwerenem Państwa Kościelnego. In nomine Patris et Filio et Spiritui Sancto.


[Obrazek: Ed35-NewPope1.jpg]

(-) Sua Eminenza 
 Pio Maria Cesare de Medici

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Osobisty Doradca Ojca Świętego
Custode delle fede e Chiesa (Panzerkardinal)
Odpowiedz

#12
Cytat:
[Obrazek: 14284382_65e68629ae28be64.png]

PIUS LEO·PP·I
PATRIARCHA ET EPISCOPUS ROTRIAE

AD CARDINALES, EPISCOPOS,
PRESBYTEROS, REGES, PRINCEPES,
ET OMNES FIDELES SACRAE ECCLESIAEUmiłowani w Chrystusie Panu, Bracia i Siostry!

W ten słoneczny dzień pragniemy podziękować Wam gorąco za przybycie na plac św. Jana Ewangelisty na Lateranie, aby móc uczestniczyć w naszej koronacji. Kolegium Kardynalskie, złożone z żywej krwi organizmu Kościoła wybrało następcę św. Pawła. I los padł na Macieja. Najczcigodniejsi purpuraci wybrali skromnego sługę Kościoła, któremu na sercu leży los Kościoła bardziej niż komukolwiek i kiedykolwiek.

Nasz pontyfikat przypadł w czasie odnowy, sanacji systemu administracyjnego Kościoła i Państwa. Nasze rządy bowiem otwierają czteromiesięczny pontyfikat patriarszy, w częściowo zmienionej formie. Nasze rządy również będą wprowadzać Kościół i Państwo w nowe, a i lepsze czasy kultury XIX i XX wieku. To "unowocześnienie" w fabularyzacji może przynieść tylko owoce. Bowiem po owocach ich poznacie. W centrum jednak nadal stoi krzyż Chrystusa, krzyż, który już od środy będziemy adorować. Bowiem ubi crux, ibi lux. To on będzie przyświecał naszym rządom, jeśli Bóg pozwoli, które wprowadzą Rotrię na inny poziom współpracy wewnętrznej, ale i zewnętrznej. Bowiem gorliwość o Dom Twój, Panie, pożera mnie. To ta gorliwość i miłość do pięknej tradycji Państwa Kościelnego, do roli Kościoła w mikroświecie, do działalności duchownych i świeckich umacnia nasze posłannictwo i chęć zmian. Przed nami wiele pracy mającej na celu przyniesienie Złotemu Tronowi i Bogu Ojcu chwały. Dlatego potrzebujemy wielu robotników, wprawdzie żniwo wielkie, ale robotników mało. Niemniej każdy pracownik Winnicy Pańskiej, który włączy się w to Opus, otrzyma swoją zapłatę. Wszak zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Tym bardziej prosimy o zacieśnienie współpracy między Kurią a wiernymi i mieszkańcami, między wysłannikami dyplomatycznymi a wiernymi diecezji, między kolegium a Patriarchą. Aby zapanowała jedność. Nieustannie modlimy się słowami Chrystusa, Ojcze, spraw, aby byli jedno.

Dlatego z priorytetów naszej działalności będzie dopełnienie Soboru Laterańskiego i jego decyzji, a w szczególności szersze wprowadzanie reform soborowych. Nową zmianą zasługującą na uznanie jest przeobrażenie Gwardii Apostolskiej w całkowite novum, bowiem nową Gwardię Patriarszą tworzyć będzie Zakon Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, a każdorazowy wielki mistrz będzie Gonfalonierem Patriarszym. Nadto oddajemy w posiadanie i opiekę Zakonowi, coby kraju pilnował, ale jako służebnicy pańscy podobni to izraelskich lewitów posiadali swoją własność, aby móc spokojnie przeżyć każdy dzień. Nadto w odrębnym postanowieniu oddamy Zakonowi odpowiednie zamki i warownie. Już dziś błogosławimy w Waszym dziele i prosimy o opiekę nad Państwem Kościelnym i osobą Patriarchy oraz Jego dworu. Nadto kilka pomysłów naszych rozpatruje Czcigodne Kolegium, ale niedługo nasze wywody ujrzą światło dzienne podczas Soboru.

Każda władza musi być miłosierna, ale i sprawiedliwa. Dlatego w podziękowaniu za oddanie, ofiarę i służbę pragniemy kilku naszych braci szczególnie uhonorować. Dziękujemy za zaangażowanie w prace soborowe, działalność uniwersytetu, kontakty międzynarodowe oraz dobrą radę w każdym momencie naszych rządów. W pierwszej kolejności chcemy wyróżnić wieloletniego przyjaciela Stolicy Apostolskiej - Andreama von Salsę, Wielkiego Mistrza - którego mianujemy kardynałem honorowym.  Z kolei naszego osobistego Sekretarza, a zarazem Sekretarza Stanu, księdza Pio Marię Facibeniego czynimy Biskupem, nadając mu jednocześnie pełnię praw i przywilejów z tego tytułu wychodzących, a zarazem potwierdzamy jego prawa do majątku i zarządu nad Monte Cassino, nadane przez naszego czcigodnego poprzednika. Wielebnego księdza Michelangelo Piccolominiego pragniemy uhonorować tytułem Prałata Honorowego Jego Świątobliwości. Wielebny Księże, prosimy by Uniwersytet dalej rozwijał się w swej światłości. Ponadto mianujemy Brata Piccolomini w dniu dzisiejszym Wikariuszem Generalnym Stolicy Apostolskiej.

Pragniemy również wyróżnić tych wielebnych i czcigodnych, którzy choć nie w Państwie Kościelnym, to oddają wielkie dobro Kościołowi. Jego Królewską Mość Roberta II Fryderyka, Króla Dreamlandu, pragniemy odznaczyć orderem Maryi, Matki Kościoła w jego najwyższej wstędze za przychylność działalności Kościoła. Jego Królewską Mość Konrada Jakuba pragniemy odznaczyć Komandorią Orderu Aleksandra III za jego wsparcie  i szacunek okazywane Kościołowi. Nadto nadajemy order Sykstusa III Eminencji Orańskiemu oraz de Medici y Zep, za ich służbę Złotemu Tronowi. Każdemu jednak, który pochłonie się w grzechu lenistwa i nie będzie wspierał Kościoła w Jego pracy, każdemu, kto okaże się gnuśny na wołanie serca, obiecujemy, że odbierzemy wszystko. Albowiem temu co nie ma, odbiorą nawet to co ma.

Radujcie się zawsze w Panu, powiadam Wam, radujcie się. Niech ten uroczysty dzień Koronacji Patriarszej będzie tak radosny w  każdym dniu tego pontyfikatu
. Na Dobrą współpracę z serca Wam błogosławimy: Benedicat vos omnipotens Deus, Patris † et Filius †, et Spiritus Sanctus. Amen./-/ Sanctitas Vestra Pius Leo
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc.
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego
[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
Odpowiedz

#13
Vivat Pio Leo I. Niech żyje Patriarcha!
(-) Sua Eminenza 
 Pio Maria Cesare de Medici

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Osobisty Doradca Ojca Świętego
Custode delle fede e Chiesa (Panzerkardinal)
Odpowiedz

#14
Vivat!
[Obrazek: 2usMx.png]
 Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

#15
Vivat! Vivat! Vivat!
(-)Cesarz Franz II Wadar vel Cesarz Jan I Bizantyjski

Basilleus i Autokrator

Kurator Wielki W Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Członek Zakonu Krzyżackiego
Odpowiedz

#16
Vivat, Vivat, Vivat
Bardzo dziękuję za wszystkie zaszczyty
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 2U78e.png]
Odpowiedz

#17
Wasza Świątobliwość,

W imieniu Królestwa Dreamlandu życzę Wam owocnego pontyfikatu i utrzymującej się łaski. Gratuluję świetnej mowy i mam nadzieję, że nie opuści was natchnienie do pełnienia swej jakże odpowiedzialnej funkcji. JKM zdaje się nie ma swojego konta w tutejszych strukturach, przekazałem natomiast informację o odznaczeniu i poinformuję czy JKM przybędzie je odebrać osobiście, czy przekażę. Monarchowie miewają w końcu sporo na głowie.

Vivat Pius Leon!
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii, Nassau, Antwerpii i Mediolanu, hrabia Kontich
MSZ Królestwa Dreamlandu
Odpowiedz

#18
[Obrazek: herbkonradjakub.png]

Wasza Świątobliwość Patriarcho,

w imieniu Rzeczypospolitej Obojga Narodów składamy najlepsze życzenia z okazji objęcia posługi nad Kościołem Rotryjskim i gratulujemy wyboru przez Kolegium Kardynałów. Ponadto, w imieniu własnym dziękujemy za przyznanie naszej osobie zaszczytnego odznaczenia. Prosimy przyjąć powyższe życzenia i mieć w opiece Kościół polski i litewski, tak teraz, jak i na wieki wieków.


[Obrazek: podpis_konrad_jakub.png]
Konrad Jakub
z łaski Urusa i woli Narodów Król Polski i Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę litewski, wielki książę Arped etc. etc.

[Obrazek: 2ev7p5w.jpg]
Odpowiedz

#19
Cytat:
[Obrazek: 2S1rh.png]

Wasza Świątobliwość,
Umiłowany Ojcze Święty!

Z okazji swojej koronacji przyjmij od pokornego sługi dar w postaci pierwszego w Państwie Kościelnym Rotria papamobile. Jest to solidny wóz produkcji sarmackiej. Niech ten pojazd będzie symbolem przejścia Rotrii w nową epokę. Jednocześnie wyrażam wdzięczność za przyłączenie mnie do Rodziny Patriarszej jako Prałata Honorowego.

ks. prał. dr net. Michelangelo Piccolomini SJ

[Obrazek: z20463799Q,Bianchi-20.jpg]
Jego Świątobliwość Pius Leon I testuje prezent od księdza Piccolominiego
Odpowiedz

#20
Umiłowani w Chrystusie,

Dziękujemy za wszystkie dobre słowa oraz podarunki. Zwłaszcza za podarowany nam automobil z którego będziemy korzystać przy każdej okazji. Mamy nadzieję, że ułatwi nam on codzienne życie.

Błogosławimy,
(+) Pius Leo PP. I
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego
[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020