Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przedstawicielstwo o uznanie państwa
#1
Cytat:
Cytat:
W imieniu wszystkich obywateli Państwa Mego Wielkiego Cesarstwa Bizantyjskiego składam prośbę do
Jego Świątobliwości Piusa Leona I o:

Nawiązanie stosunków dyplomatycznych i handlowych Rotria-Bizancjum i tym samym uznanie naszego młodego państwa oraz włączenie go do szerokiej wspólnoty mikronacji. W  tym celu prosimy o utworze
nie diecezji z obrządkiem grekokatolickim z siedzibą w Konstantynopolu i rychłe dokonanie ingresu biskupa.
Powyższe byłoby kluczem do wzajemnej współpracy oraz początkiem ważnego dla Bizancjum okresu zmierzającego do stopniowego przekształcenia tego państwa z rozwoju do całokształtu mikronacyjnego, które będzie się wiązało z szeroko pojętą aktywnością. Nadto niezwykle ważnymi aspektami Naszej unii, byłyby ewentualny sojusz militarny oraz ścisły kontakt organów odpowiadających za funkcjonowanie zakonów rycerskich. Z racji, że nie ma żadnych konfliktów międzymikronacyjnych Bizancjum jest w stanie udzielić zgody na podpisanie dokumentu sojuszu obronnego. Ewentualne ataki nie powinny być wspierane, chyba, że będą one w charakterze krucjaty, a ewentualna akcja militarna będzie uzasadniona wystarczającym powodem (np. obraza Majestatu Jego Świątobliwości lub odwrotnie – Cesarza.

Na koniec swej przemowy podkreślę, że kierowanie się możliwością zaistnienia tego państwa na arenie międzymikronacyjnej i tym samym zapewnienia dużo dłuższej i pełniejszej     mikro-zabawy jego mieszkańcom jest dla mnie najważniejsze i tym się kieruję.
 Z poważaniem,

Jan I Bizantyjski,
Cesarz Wielkiego Cesarstwa Bizantyjskiego,
Basilleus, Autokrator.

Konstantynopol, III.III A.D. MMXIX
(-)Cesarz Franz II Wadar vel Cesarz Jan I Bizantyjski

Basilleus i Autokrator

Kurator Wielki W Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Członek Zakonu Krzyżackiego
Odpowiedz

#2
Ponawiam prośbę o rozpatrzenie Smile
(-)Cesarz Franz II Wadar vel Cesarz Jan I Bizantyjski

Basilleus i Autokrator

Kurator Wielki W Rzeczpospolitej Obojga Narodów

Członek Zakonu Krzyżackiego
Odpowiedz

#3
Wasza Ekscelencjo,

Pragniemy wyrazić wdzięczność za zainteresowanie nawiązaniem stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Głęboko wierzymy, że będzie to początek długiej i owocnej współpracy.  

Jednakże w chwili obecnej Państwo Kościelne zmaga się z niedoborem duchownym, w szczególności tych, których wyniesiono do godności biskupiej. Wobec tego niemożliwym - na chwilę obecną - będzie inkardynowanie biskupa do Waszej Ojczyzny. Na początek, proponujemy zainicjowanie ewangelizacji na ziemiach Cesarstwa przez Zakon Jezuitów, którzy utworzą tam swoją placówkę, z czasem, której podniesiemy do rangi biskupstwa. Bylibyśmy wielce szczęśliwi, gdyby wśród mieszkańców Cesarstwa znalazł się rodzimy kapłan, który podjąłby się pracy duszpasterskiej na ziemiach Bizancjum.

W sprawach stritce prawnych, związanych ze spisaniem traktatu uznaniowego prosimy kontaktować się zaś z naszym Sekretarzem Stanu, który odpowiada za politykę zagraniczną. Sami zaś zapewniamy o modlitwie w intencji Ojczyzny Waszej Ekscelencji i przesyłamy pasterskie błogosławieństwo Jego Cesarskiej Mości i jego poddanym.

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti,
(+) Pius Leo PP. I
Odpowiedz

#4
Umiłowani w Chrystusie Panu,

Annuntio vobis gaudium magnum. Zakon Jezuitów jest instytucją błyskawicznie reagującą na polecenia Biskupa Rotrii, w związku z czym Generał Zakonu uznał Wielebnego Księdza Silwanneliego za godnego dzieła ewangelizacji ziem Waszego Cesarstwa. Oto nasza bulla:


(04.03.2019, 20:54:04)Pius Leon I napisał(a):
Cytat:
[Obrazek: 14284382_65e68629ae28be64.png]

I U S   L E O  PP. I

PATRIARCHA ET EPISCOPUS ROTRIAE, SUCCESSOR PRINCIPIS APOSTOLORUM, 
SUMMUS PONTIFEX ECCLESIAE UNIVERSALIS, PRINCEPS SUI IURIS CIVITATIS ROTRIAE, SERVUS SERVORUM DEI etc.

BULLA 

Ego sum via et veritas, et vita

Serce nasze raduje się, że społeczność Cesarstwa Bizancjum, wyraża chęć przyjęcia nauki Jezusa Chrystusa wśród swoich mieszkańców. Prośby tego młodego narodu zostały wysłuchane, a po konsultacjach z władzami Zakonu Jezuitów, z którego sami pochodzimy, postanawiamy utworzyć bullą naszą Opactwo Terytorialne Zakonu Jezuitów na ziemiach Cesarstwa Bizancjum. Od dzisiejszego dnia, duchowny stojący na czele tej jednostki administracyjnej będzie odpowiedzialny za niezwykle trudne dzieło ewangelizacji tychże ziem. Wierzymy jednak, że Opatrzność Boża czuwa nad Kościołem Rotryjskim i mieszkańcy Bizancjum są gotowi na przyjęcie naszej wiary.

W myśl Konstytucji Apostolskiej Ecclesia in mundo, 4 marca 2019 roku, we wspomnienie liturgiczne Świętego Jana Antoniego Fariny, tworzymy na obszarze Cesarstwa Bizancjum Opactwo Terytorialne, którego prowadzenie powierzamy Umiłowanemu Bratu, Sylwestrowi Silwanelliemu SJ, który będzie odpowiedzialny za ewangelizację ziem bizantyjskich. Niezwłocznie, gdy tylko wzrośnie wiara wśród mieszkańców Cesarstwa Bizantyjskiego, Opactwo Terytorialne Zakonu Jezuitów, podniesiemy do rangi wyższej jednostki administracyjnej Kościoła Powszechnego.

Na zakończenie pragniemy zapewnić władze Cesarstwa Bizantyjskiego oraz jego mieszkańców o naszych gorliwych modlitwach w intencji pomyślności tego młodego państwa, błogosławiąc im, In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti +Datum Rotria, apud S. Paulum, die IV, mensis Martii, anno Domini MMXIX.


/-/ Sanctitas Vestra Pius Leo I,
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc.

[Obrazek: 29yh3t4.jpg]


Apostolskim pozdrowieniem,
Jego Eminencja 
Mikołaj kardynał Dreder SJ
Wikariusz Generalny

[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
Odpowiedz

#5
Ufam, że ojciec Silwanelli świetnie sobie poradzi i rozwinie obrządek welijski w Bizancjum.
Odpowiedz

#6
Serce się raduje gdy nowe państwo prosi o duchową opieke!
(-)  Marcin Zagłoba

Odpowiedz

#7
Na dniach przybędę do Cesarstwa by omówić sprawy traktatowe.
Jego Ekscelencja Pio Maria Cesare markiz de Medici
Doktor Nauk Teologicznych
Książę Ferrary
Markiz Monte Cassino
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Sekretarz Osobisty Ojca Świętego

[Obrazek: 2WUAj.png]
Odpowiedz

#8
To dobra wiadomość
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 2U78e.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019