Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamknięcie Soboru Laterańskiego VII - XXV IV MMXXIX
(09.05.2019, 16:46:30)Pio Maria Facibeni napisał(a): Wieniek, do psiej macierzy... Byłeś i Orańskim i Medyceuszem i dla tych rodów się przysporzyłeś wiele. Ale nie gloryfikuj swego pseudorodu w obliczu Medyceuszy i Orańskich, którzy tak naprawdę od wieków towarzyszyli Rotrii.

Ok, ale uważam, że uczciwiej i sprawiedliwiej byłoby zachować czystą kartę. PS Przysporzyłem wiele kłopotów.  Big Grin
Odpowiedz

Bracia, to Wy tworzycie Rotrię i prosimy Was, określcie się w końcu jak ma być, bo chcemy zamknąć Sobór.
Jego Eminencja 
Mikołaj kardynał Dreder SJ
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
Odpowiedz

Ja zdania nie zmienię. Postawmy na równość.
Odpowiedz

Ja natomiast, jako senior Medyceuszy, chciałbym stanąć w obronie praw mojego rodu. Podobnie solidaryzuję się z zaprzyjaźnioną dynastią Orańskich.
Jednakże nie odrzucam propozycji Brata Piccolominiego odnośnie otwarcia większych zaszczytów dla innych rodów i indywidualnych osób, które zasłużą się dla Rotrii. Tylko, że to bardzo rozbudowana sprawa wymagająca osobnej dyskusji.
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość
Najprzewielebniejszy 
x. Aureliusz Wawrzyniec Karol wielki książę kardynał de Medici y Zep SJ
[Obrazek: 2QgFb.png]
Odpowiedz

Wielmożni Bracia
Jeżeli ww rody chcą zachować swoje włościa niech zachowają, ale powinny być jakoś opodatkowane. Przecież księstwa lenne też powinny płacić daniny. Książęta będą musieli dostosować zwoje ziemie do wymogów gospodarczych. Jeżeli będą coś z nimi robić będzie to dla dobra Rotrii, jeżeli nie przepadną przez podatki
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 2U78e.png]
Odpowiedz

(09.05.2019, 20:29:33)Aurelio de Medici y Zep napisał(a): Ja natomiast, jako senior Medyceuszy, chciałbym stanąć w obronie praw mojego rodu. Podobnie solidaryzuję się z zaprzyjaźnioną dynastią Orańskich.
Jednakże nie odrzucam propozycji Brata Piccolominiego odnośnie otwarcia większych zaszczytów dla innych rodów i indywidualnych osób, które zasłużą się dla Rotrii. Tylko, że to bardzo rozbudowana sprawa wymagająca osobnej dyskusji.

Dobrze, że Eminencja przypomniał - bp Facibeni miał przygotować dokument, który jedno z księstw nadałby Zakonowi Krzyżackiemu - zapomnieliśmy na śmierć o tym! Zatem jednak z wolnych księstw zostanie nadane im, zaś dwa pozostałe regiony włączone do domeny patriarszej. Jak proponowaliśmy - Orania z Toskanią pozostaną w rękach swoich właścicieli.
Jego Eminencja 
Mikołaj kardynał Dreder SJ
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
Odpowiedz

Proponuję aby była to republika wenecka ponieważ realnie tam kiedyś znajdowała się stolica zakonu.
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau, Antwerpii i Mediolanu
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Można więc chyba zamknąć już sobór i przejść do omawiania nowego systemu gospodarczego.
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
Odpowiedz

Popieram Wielkiego Marszałka Zakonu
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 2U78e.png]
Odpowiedz

(10.05.2019, 11:52:59)Wilhelm Orański napisał(a): Można więc chyba zamknąć już sobór i przejść do omawiania nowego systemu gospodarczego.

Nie wiem, czy zostało tutaj coś ostatecznie ustalone w omawianej kwestii.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019