Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Msza Święta w I rocznicę nominacji biskupiej
(04.05.2019, 21:09:52)Michelangelo Piccolomini napisał(a): Z tego, co pamiętam, to Jego Eminencja Aurelio miał innego ojca... Ale fakt - Cesare de Medici to był najwybitniejszy Rotryjczyk.

Jeśli zajrzeć dobrze w wątki, to dowie się Przewielebny, że Karol Medyceusz usynowił Aurelio w momencie przyjęcia przez niego biskupstwa, jako przypieczętowanie powrotu do Domu Miłosiernego Ojca, do Matki Kościoła i do wspólnoty kapłańskiej.

Co do wybitności Cesare - to niezaprzeczalny fakt. Jestem jego wychowankiem i wszystko mu zawdzięczam. Nie było rozważniejszej głowy Rotrii jak Pius III i nie było bardziej okazalszego arbitra kultury nad Cesare.
Jego Ekscelencja Pio Maria biskup Facibeni
Doktor Nauk Teologicznych
Zarządca na Monte Cassino
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Sekretarz Osobisty Ojca Świętego

[Obrazek: vrx5kn.png]
Odpowiedz

Wasza Świątobliwość, 
Wasze Eminencje,
Wasza Ekscelencjo,
Minsignore!

Dziękuję z całego serca za tak wiele serdecznych słów, które napełniają mnie ogromną radością i wdzięcznością. Pełen jestem również wdzięczności za wspaniałe prezenty, tak niezwykle przemyślane i wymowne. 
Wdzięczność do mojego Czcigodnego Ojca wyrażam w modlitwach za niego, toteż nie wspomniałem o nim w podziękowaniach, bo były one skierowane do tych, którzy wraz ze mną uczestniczą nadal w misji Kościoła Wojującego. Niemniej, słusznie Ekscelencja zauważył, że warto z tego miejsca dziękować również całej mojej rodzinie, która od początku obecności w Rotrii była dla mnie wielkim wsparciem. Dałbym wiele, abym mógł osobiście podziękować teraz Ojcu i najdroższym Krewnym.

Zaś co do mojego Ojca, sytuacja jest skomplikowana dla tych, którzy jej nie śledzili. Wpierw Carlo Lorenzo de Medici y Zep był moim Dziadkiem, a Ojcem Paolo Carlo de Medici y Zep. Gdy wziąłem udział w zapomnianej już schizmie, poszedłem za Pawłem Karolem, lecz po miesiącu wróciłem do Rotrii, a Karol Wawrzyniec wziął mnie za syna i był mi Ojcem aż do swej śmierci. 

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za gratulacje, życzenia i wspaniałe prezenty! Smile 
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość oraz Eminencja
x. mgr. net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep SJ
Kamerling Stolicy Apostolskiej, Prymas Brodrii, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, etc. etc

[Obrazek: 2Qq1y.png]

GG: 63405247
Odpowiedz

Zastanawiam się nad uhonorowaniem zmarłych Cesare oraz Karola. Taka forma wdzięczności za ich wkład w budowanie Rotrii. Co o tym bracia sądzą?

[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Michelangelo Piccolomini
Odpowiedz

Popieram zdecydowanie!
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość oraz Eminencja
x. mgr. net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep SJ
Kamerling Stolicy Apostolskiej, Prymas Brodrii, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, etc. etc

[Obrazek: 2Qq1y.png]

GG: 63405247
Odpowiedz

Porozmawiam z Ojcem Świętym na ten temat i publicznie wystąpię z wątkiem o szczególne uhonorowanie tych dwóch jakże zacnych person.

Odpowiedz

Tak, zdecydowanie Cesare. Można byłoby go uczynić głównym Patronem Rotrii. Pius III Wielki.
Odpowiedz

I ja popieram pomysł
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 92px-POL_COA_Kar%C4%99ga.svg.png]
Odpowiedz

Umiłowani Bracia,

Gdy tylko zakończymy Sobór, Pius III zostanie wyniesiony jako pierwszy do godności Patrona Kościoła - postanowiliśmy to dawno temu, lecz wciąż czekamy aż Legat podsumuje Sobór, aby głosami Ojców oficjalnie zatwierdzić wprowadzenie instytucji Patrona i Ojca Kościoła. 

Nie mniej nie ma godniejszego kandydata, który jako pierwszy zostałby proklamowany do tej najwyższej godności. To też uczynimy, gdy tylko wszystkie formalności zostaną dopełnione.
(-) Sanctitas Vestra Pius Leo,

Patriarcha et Episcopus Rotriae, Servus Servorum Dei etc. etc.
Odpowiedz

Najprzewielebniejszy księże Kardynale,
Umiłowany Bracie w służbie Chrystusa i Kościoła,

Przy okazji tak doniosłego jubileuszu, pragnę i ja złożyć w tym miejscu swoje gratulacje i najlepsze życzenia pomyślności i wytrwałości w dalszej ofiarnej służbie w Winnicy Pana. Z radością obserwuję od pierwszych dni duchowy rozwój i nieustanny wzrost zasług Waszej Eminencji. W codziennym pacierzu, dziękuję Stwórcy za to, iż postawił na mej drodze kogoś takiego, a także za to, że w najmłodszym pokoleniu rotryjczyków wciąż znajdują się ludzie pełni pasji, zaangażowania i pracowitości.

Proszę przyjąć wyrazy uznania i szacunku, a także pasterskie błogosławieństwo In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti.

Z rewerencją,
+ A. Orański, kardynał
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019