Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Msza Święta w I rocznicę nominacji biskupiej
(04.05.2019, 21:09:52)Michelangelo Piccolomini napisał(a): Z tego, co pamiętam, to Jego Eminencja Aurelio miał innego ojca... Ale fakt - Cesare de Medici to był najwybitniejszy Rotryjczyk.

Jeśli zajrzeć dobrze w wątki, to dowie się Przewielebny, że Karol Medyceusz usynowił Aurelio w momencie przyjęcia przez niego biskupstwa, jako przypieczętowanie powrotu do Domu Miłosiernego Ojca, do Matki Kościoła i do wspólnoty kapłańskiej.

Co do wybitności Cesare - to niezaprzeczalny fakt. Jestem jego wychowankiem i wszystko mu zawdzięczam. Nie było rozważniejszej głowy Rotrii jak Pius III i nie było bardziej okazalszego arbitra kultury nad Cesare.
(-) Sua Sanctitas Joannes I,
Servus Servorum Dei,
Pastor Pastorum,
Patriarcha et Episcopus Rotriae
Odpowiedz

Wasza Świątobliwość, 
Wasze Eminencje,
Wasza Ekscelencjo,
Minsignore!

Dziękuję z całego serca za tak wiele serdecznych słów, które napełniają mnie ogromną radością i wdzięcznością. Pełen jestem również wdzięczności za wspaniałe prezenty, tak niezwykle przemyślane i wymowne. 
Wdzięczność do mojego Czcigodnego Ojca wyrażam w modlitwach za niego, toteż nie wspomniałem o nim w podziękowaniach, bo były one skierowane do tych, którzy wraz ze mną uczestniczą nadal w misji Kościoła Wojującego. Niemniej, słusznie Ekscelencja zauważył, że warto z tego miejsca dziękować również całej mojej rodzinie, która od początku obecności w Rotrii była dla mnie wielkim wsparciem. Dałbym wiele, abym mógł osobiście podziękować teraz Ojcu i najdroższym Krewnym.

Zaś co do mojego Ojca, sytuacja jest skomplikowana dla tych, którzy jej nie śledzili. Wpierw Carlo Lorenzo de Medici y Zep był moim Dziadkiem, a Ojcem Paolo Carlo de Medici y Zep. Gdy wziąłem udział w zapomnianej już schizmie, poszedłem za Pawłem Karolem, lecz po miesiącu wróciłem do Rotrii, a Karol Wawrzyniec wziął mnie za syna i był mi Ojcem aż do swej śmierci. 

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za gratulacje, życzenia i wspaniałe prezenty! Smile 
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość
Najprzewielebniejszy 
x. Aureliusz Wawrzyniec Karol wielki książę kardynał de Medici y Zep SJ
[Obrazek: 2QgFb.png]
Odpowiedz

Zastanawiam się nad uhonorowaniem zmarłych Cesare oraz Karola. Taka forma wdzięczności za ich wkład w budowanie Rotrii. Co o tym bracia sądzą?
Servus Servorum Dei,
Pastor Pastorum,
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Michelangelo Piccolomini
Odpowiedz

Popieram zdecydowanie!
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość
Najprzewielebniejszy 
x. Aureliusz Wawrzyniec Karol wielki książę kardynał de Medici y Zep SJ
[Obrazek: 2QgFb.png]
Odpowiedz

Porozmawiam z Ojcem Świętym na ten temat i publicznie wystąpię z wątkiem o szczególne uhonorowanie tych dwóch jakże zacnych person.
Servus Servorum Dei,
Pastor Pastorum,
Odpowiedz

Tak, zdecydowanie Cesare. Można byłoby go uczynić głównym Patronem Rotrii. Pius III Wielki.
Odpowiedz

I ja popieram pomysł
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 2U78e.png]
Odpowiedz

Umiłowani Bracia,

Gdy tylko zakończymy Sobór, Pius III zostanie wyniesiony jako pierwszy do godności Patrona Kościoła - postanowiliśmy to dawno temu, lecz wciąż czekamy aż Legat podsumuje Sobór, aby głosami Ojców oficjalnie zatwierdzić wprowadzenie instytucji Patrona i Ojca Kościoła. 

Nie mniej nie ma godniejszego kandydata, który jako pierwszy zostałby proklamowany do tej najwyższej godności. To też uczynimy, gdy tylko wszystkie formalności zostaną dopełnione.
Jego Eminencja 
Mikołaj kardynał Dreder SJ
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
Odpowiedz

Najprzewielebniejszy księże Kardynale,
Umiłowany Bracie w służbie Chrystusa i Kościoła,

Przy okazji tak doniosłego jubileuszu, pragnę i ja złożyć w tym miejscu swoje gratulacje i najlepsze życzenia pomyślności i wytrwałości w dalszej ofiarnej służbie w Winnicy Pana. Z radością obserwuję od pierwszych dni duchowy rozwój i nieustanny wzrost zasług Waszej Eminencji. W codziennym pacierzu, dziękuję Stwórcy za to, iż postawił na mej drodze kogoś takiego, a także za to, że w najmłodszym pokoleniu rotryjczyków wciąż znajdują się ludzie pełni pasji, zaangażowania i pracowitości.

Proszę przyjąć wyrazy uznania i szacunku, a także pasterskie błogosławieństwo In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti.

Z rewerencją,
+ A. Orański, kardynał
[Obrazek: 2JWBC.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019