Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śmierć
Z ogromnym smutkiem informujemy, że o godzinie 2 nad ranem odszedł do wiecznego reala, nasz brat, Tomasz Mancini. Przy łóżku umierającego czuwał ksiądz prałat Piccolomini, który przyjął od niego rotryjski wyznanie wiary oraz udzielił mu ostatniego namaszczenia. Niech mu real lekki będzie!
(-)Tommaso Mancini 

Odpowiedz

Amen. Potwierdzam, że Brat Mancini wyrzekł się fałszywych nauk i wyznał wiarę w rotryzm na łożu śmierci.

To wielka strata i szkoda, aczkolwiek i tak czuję, że kiedyś Bracie wrócisz. Bo zawsze się wraca.
Odpowiedz

Taka wielka strata... Serce mi pęka... Nie wiem jak to zniose...
(-)  Marcin Zagłoba

Odpowiedz

Bardzo smutna to wiadomość. Mimo złożonej deklaracji, mam nadzieję że jeszcze kiedyś przekroczy Brat spiżową bramę, w takiej czy innej postaci, kontynuując dzieło Manciniego lub pisząc zupełnie nową historię.
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
Odpowiedz

Bardzo mi przykro ...
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 2U78e.png]
Odpowiedz

Umiłowany Bracie!

Z wielkim smutkiem przyjąłem tę wiadomość, bowiem był Brat nie tylko wybitnym Rotryjczykiem, doświadczonym duchownym, dziennikarzem i znawcą tematów kościelnych, ale także wielkim przyjacielem. Wiele dobrego ominęłoby Rotrię, gdyby nie Brata wierna posługa. Tym bardziej szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że przed śmiercią pojednał się Brat z Kościołem i przyjął sakramenty święte.
Dziękuję za niemal dwa lata bliższej i dalszej współpracy oraz przepraszam za wszelkie krzywdy, zaniedbania, zawody i nieporozumienia. Z wielkim sentymentem będę Brata wspominał i wspólne dzieła będą dla mnie zawsze pamiątką po Bracie.
Podzielam nadzieję na powrót Brata prędzej, czy później. Mimo tego, wierzę mocno, że Brat sam zdecyduje najlepiej. Cała nasza wspólnota będzie czekała i w razie powrotu przyjmie Brata z otwartymi ramionami.
Dziękuję także za poruszające wyznanie zamykające cykl Le Porte della Rotria.  

Z Bogiem Bracie!
Sanctitas Sua
Summus Pontifex Ecclessiae Universalis,
Servus Servorum Dei, 
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc.
Clemens IV
[Obrazek: leon%20iii.png]
Odpowiedz

Żegnaj Przyjacielu. Będzie nam Ciebie brakowało
Jego Eminencja 
Mikołaj kardynał Dreder SJ
Wikariusz Generalny

[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019