Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bulla Sanctae Ecclesia Dei in Suderland
#1
Cytat:
[Obrazek: 14284382_65e68629ae28be64.png]

I U S   L E O  PP. I

PATRIARCHA ET EPISCOPUS ROTRIAE, SUCCESSOR PRINCIPIS APOSTOLORUM, 
SUMMUS PONTIFEX ECCLESIAE UNIVERSALIS, PRINCEPS SUI IURIS CIVITATIS ROTRIAE, SERVUS SERVORUM DEI etc.

BULLA 

Sanctae Ecclesia Dei in Suderland

Niniejszą bullą, którą w Acta Apostolicae Sedis publikujemy, ogłaszamy, że wszystkie postanowienia, które zawarliśmy w epistole Fides sine operibus mortua est, nabierają w dniu dzisiejszym mocy prawnej.

Datum Rotria, apud S. Paulum, die XXVII, mensis Maius, anno Domini MMXIX.


/-/ Sanctitas Vestra Pius Leo I,
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc.

[Obrazek: 29yh3t4.jpg]
Pius Leon I napisał(a):
[Obrazek: 14284382_65e68629ae28be64.png]


Epistula Fides sine operibus mortua est


Jego Świątobliwość Pius Leon, Patriarcha i Biskup Rotrii, braterskim i apostolskim pozdrowieniem do wszystkich wiernych Kościoła Rotryjskiego zamieszkujących Republikę SuderlanduUmiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!


Każda wspólnota, każdy naród czy każde państwo, podczas świętowania swojej rocznicy - czy to rocznicy istnienia czy rocznicy jakiegoś ważnego wydarzenia - świętuje także sukces każdego tworzącego tę wspólnotę po kolei. Dzięki temu Wasza trzecia rocznica istnienia jest sukcesem każdego obywatela suderlandu z osobna. Ponadto każda kolejna rocznica jest nacechowania wytrzymałością, ambicją czy dążeniem do celu osób, które tworzą daną wspólnotę. I są to iście chrześcijańskie cechy! I Wy tymi iście chrześcijańskimi cechami się charakteryzujecie - jesteście wytrzymali oraz ambitni. Konsekwentnie dążycie do wyznaczonych celów. Dzięki tym cechom, Republika Suderlandu wraz z towarzyszącym jej Kościołem Rotryjskim może świętować trzecią rocznicę niepodległości Waszej Ojczyzny. Jest to również dla nas - jako Głowy Kościoła i Stolicy Świętej - dzień szczególny, bowiem za naszego pontyfikatu Republika Suderlandu urosła do rangi jednego z najbliższych partnerów Państwa Kościelnego i jesteśmy ogromnie Bogu wdzięczni, a także polecamy cały naród suderlandzki w codziennych modlitwach, że wspólnota Kościoła w Republice tak mocno kwitnie.


Doceniając te fakty, biorąc pod uwagę Wasze święto, postanawiamy w tej epistole przekazać wyrazy naszej największej przyjaźni wobec Republiki Suderlandu. Wobec tego, mając na uwadze ostatni rozkwit wiary w Republice Suderlandu oraz wzrost znaczenia Diecezji Delilandzkiej postanawiamy podnieść ją do rangi Archidiecezji. Niech tak stanie się w momencie publikacji naszego listu - Bogu na chwałę, a ludziom na zbawienie! Ponadto dostrzegając szczególnie silny kult Świętego Barnaby Apostoła na ziemiach Suderlandu, postanawiamy ustanowić go Świętym Patronem Republiki Suderlandu, którego wspomnienie liturgiczne będzie obchodzone w kościele suderlandzkim 11. dnia każdego miesiąca. Oprócz tego, na pamiątkę dnia dzisiejszego, gdy świętujemy Waszą rocznicę niepodległości ustanawiamy Świętego Filipa Neri, którego wspomnienie liturgiczne obchodzimy 26 maja, Świętym Patronem Narodu Suderlandzkiego.


Wierzymy, że te liczne dary, którymi Republika Suderlandzka została obdarzona, przyczynią się do wzrostu wiary w Waszej Ojczyźnie, a także doczekamy się pierwszych powołań do służby Bogu spośród suderlandczyków. Pamiętajcie, moi drodzy, że służba Bogu to zaszczyt, ale Pan Bóg zawsze pracowitych robotników swojej winnicy docenia!

[Obrazek: 29yh3t4.jpg]

Apostolskim pozdrowieniem,
(+) Pius Leo, PP. I
Patriarcha et Episcopus Rotriae, etc. etc.
Jego Eminencja 
Mikołaj kardynał Dreder SJ
Wikariusz Generalny

[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019