Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Habemus Patriarcham XVII-VI-MMXIX
Wasza Świątobliwość,
Arcybiskupie Powszechny Rotryjski,

Przesyłam gratulacje od wiernych parafii obrządku wschodniego św. Jury we Lwowie. Kościół zbudowany jest na fundamencie Apostołów, toteż bądź skałą Kościoła Rotrysjkiego. Padamy do Twych stóp, Arcybiskupie Powszechny. Tyś bowiem pierwszy wśród równych, Ty dzierżysz prymat nad wszystkimi patriarchami, arcybiskupami, biskupami, prezbiterami i diakonami. Powierzamy Cię i Twoją posługę Theotokos. Na pamiątkę naszej radości i znak wiecznej jedności Świętej Rusi z Patriarchatem Rotryjskim, obdarowujemy Cię ikoną św. Jana Złotoustego. Tak jak on, bądź nieustraszonym obrońcą świętej, katolickiej i prawosławnej wiary.

[Obrazek: 1309-chryzostom_1.jpg]

Z wyrazami synowskiego oddania,
(-) diakon Fiodor Anatoljewicz Godunow
Odpowiedz

Umiłowany Synu,

z ogromną radością przyjmujemy od Ciebie te szczere gratulacje i wyrazy oddania, które nam złożyłeś. Dziękujemy Ci również za piękny podarek w postaci ikony, która od dziś zdobić będzie ściany prywatnej kaplicy patriarszej. 
Szczególnie cieszy nas fakt, iż tak głęboko oddani są nam wierni przywiązani do obrzędowości i duchowości wschodniej, która zajmuje szczególne miejsce w naszym sercu. 
Mając Cię, Umiłowany Synu, przed naszym obliczem, pragniemy umocnić Cię w kapłańskim powołaniu i mocno zachęcić, abyś swe zdolności rozwijał i mógł niebawem sprawować Boską Liturgię jako prezbiter. Bądź wiernym współpracownikiem Twego biskupa i sługą Bożym. 

Na ten trud nauki i pracy udzielamy Tobie apostolskiego błogosławieństwa,
+Clemens PP. IV
Sanctitas Sua
Summus Pontifex Ecclessiae Universalis,
Servus Servorum Dei, 
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc.
Clemens IV
[Obrazek: leon%20iii.png]
Odpowiedz

Najprzewielbniejszy Ojcze Święty!

Niech Twoje imię wysławi Rotrię na wieki! Moje serce się raduje, że Twój pontyfikat zaczął się w czasie, gdy byłem neoprezbiterem - to błogosławieństwo dla mnie i mojego kapłaństwa. Przyjmij proszę w darzę tę oto tiarę: 

[Obrazek: tiara-PiusIX.jpg]

dorobek całego mojego życia, jako symbol mojego posłuszeństwa i oddania Tobie, jako Patriarsze Rotryjskiemu.
Niedostępny.
Odpowiedz

Przewielebny Księże,

z całego serca dziękujemy za piękny dar, jak również wspaniałe słowa. Niech ciężar i piękno tej tiary przypominają nam stale o podstawowych przymiotach posługi patriarszej. 

Na czas rozpoczynającej się posługi kapłańskiej z serca Księdzu błogosławimy,
+Clemens PP. IV 
Sanctitas Sua
Summus Pontifex Ecclessiae Universalis,
Servus Servorum Dei, 
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc.
Clemens IV
[Obrazek: leon%20iii.png]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Ojciec Ambroży
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019