Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PS] Filip Powietrzny
Cytat:
[Obrazek: 116px-Escudo_inquisicion.gif]

W Y R O K 
z dn. 20 czerwca 2019 AD.
w sprawie Filipa Powietrznego rozpatrywanej w postępowaniu skróconym

[Obrazek: 2UzDj.png]

PREFEKT ŚWIĘTEJ I POWSZECHNEJ INKWIZYCJI

na podst. kan. 107, kan. 67 § 1 w zw. z kan. 65 § 1, 2  oraz kan. 114 § 1, 2 CA. Mater Nostra Ecclesia: Codex Iuris Canonici, a także art. 4 pkt. 2, 11 Bulli Iustitia et pax,

ORZEKA

o wydaleniu Filipa Powietrznego ze stanu duchownego ze względu na wielkość zgorszenia, które poczynił swoim zachowaniem

U Z A S A D N I E N I E

Diakon Filip Powietrzny odstąpił od wiary rotryjskiej i zdradził Kościół - Matkę naszą, tworząc swój własny Kościół Filipski i ogłaszając się jego papieżem. Dowody winy oskarżonego są oczywiste, stąd też odstąpiłem od przeprowadzenia postępowania formalnego, na rzecz skróconego i skazałem go zaocznie, bez przeprowadzania postępowania dowodowego.

Stopień winy, którą można zarzucić Filipowi Powietrznemu w związku z popełnieniem przestępstwa odstępstwa od wiary jest bardzo duży ze względu na bluźniercze treści, które zamieścił w swoim Kościele, m.in. zrównując się z Bogiem poprzez wstawienie swojego imienia w formule spowiedzi. Dlatego też, oprócz potwierdzenia ekskomuniki, którą zaciągnął na siebie z mocy prawa (kan. 114 § 1), orzekłem karę wydalenia ze stanu duchownego.

P O U C Z E N I E

Na mocy art. 7 pkt 5 i 9 bulli Iustitia et Pax od wyroku Prefekta Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji przysługuje odwołanie bezpośrednio do Patriarchy Rotrii w ciągu 14 dni od jego ogłoszenia.

/-/ Michelangelo biskup Picolomini
Prefekt Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019