Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wnioski o obywatelstwo
Cytat:
Apostolskie Miasto Rotria, dnia XVIII miesiąca XII Roku Pańskiego MMXV

Wnioskodawca:
Jego Królewska Wysokość
Albert Wilhelm van Oranje-Nassau

Posiadane obywatelstwa: niderlandzkie, skarlandzkie
Pełnione funkcje: Dowódca Floty Królewskiej Niderlandów, Sekretarz ds. Finansów Imperium Skarlandzkiego

Treść wniosku:

Będąc świadomym praw i obowiązków wynikających z przyjęcia obywatelstwa Państwa Kościelnego Rotria, niniejszym wnioskuję o jego nadanie, deklarując chęć i gotowość do współtworzenia, umacniania i rozwijania Patrymonium Świętego Pawła, zgodnie z jego prawem i tradycją, wspierając legalne władze we wszystkich działaniach, które w zgodzie z moim własnym sumieniem uznać mogę za korzystne i potrzebne dla dalszego bytu wspólnoty rotryjskiej.
Wobec powyższego liczę na pozytywne rozpatrzenie niniejszego wniosku poprzez nadanie mojej osobie statusu obywatela.

Z wyrazami rewerencji,
/-/ A. W. van Oranje-Nassau
[Obrazek: 2JWBC.png]

Wasza Królewska Wysokość,
ze względu na brak przepisów regulujących na chwilę obecną kwestię nadawania obywatelstwa w Stolicy Apostolskiej informuję, że wniosek został rozpatrzony natychmiast, w całości zgodnie z petitum. Obywatelstwo zostanie zatem nadane. Proszę jedynie po wydaniu stosownego dokumentu o złożenie przysięgi o której mowa w art. 8 ust. 2 BED., tj.: "Ja (Imię, nazwisko, dopuszczalny tytuł kościelny i świecki) przysięgam uroczyście wierność Patriarsze Rotrii, posłuszeństwo wobec praw Państwa Kościelnego i poszanowanie jego wartości. Przysięgam sumiennie wykonywać swe obowiązki kierując się dobrem Państwa Kościelnego Rotria oraz jego obywateli, dbając i szanując interes państwa i jego mieszkańców a w chwilach najwyższej potrzeby być podporą i fundamentem sprawiedliwości, praworządności i oddania Państwu Kościelnemu Rotria, Patriarsze i jego mieszkańcom".
Rotę przysięgi można zakończyć formułą religijną "Tak mi dopomóż Bóg!"

Cum debita reverentia,

/-/ dr hab. Ksawery van Berden
Regent Państwa Kościelnego Rotria
(-) Ksawery kardynał van Berden †

kardynał biskup Ostii
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

[Obrazek: 2JDwt.png]

Ja, Albert Wilhelm van Oranje-Nassau, książę Niderlandów przysięgam uroczyście wierność Patriarsze Rotrii, posłuszeństwo wobec praw Państwa Kościelnego i poszanowanie jego wartości. Przysięgam sumiennie wykonywać swe obowiązki kierując się dobrem Państwa Kościelnego Rotria oraz jego obywateli, dbając i szanując interes państwa i jego mieszkańców a w chwilach najwyższej potrzeby być podporą i fundamentem sprawiedliwości, praworządności i oddania Państwu Kościelnemu Rotria, Patriarsze i jego mieszkańcom. Tak mi dopomóż Bóg.
[Obrazek: 2JWBC.png]

Cytat:
Apostolskie Miasto Rotria, dnia XIX miesiąca XII Roku Pańskiego MMXV

Wnioskodawca:
lic. net. Pio di Falco

Posiadane obywatelstwa: surmeńskie, bialeńskie (tymczasowe)
Pełnione funkcje: Efor XXXIX kadencji Eklezji Demokracji Surmeńskiej

Treść wniosku:

Chciałbym pomóc w odbudowie Patrymonium Świętego Pawła i służyć w Kościele Rotryjskim jako jedynym, prawowitym Kościele Powszechnym.

Z wyrazami rewerencji,
/-/ Pio di Falco

Cytat:
Apostolskie Miasto Rotria, dnia XIX miesiąca XII Roku Pańskiego MMXV

Wnioskodawca:
Juan José de Villagómez

Posiadane obywatelstwa: skarlandzkie
Pełnione funkcje: brak

Treść wniosku:

Jako były wierny i duchowny Kościoła Rotryjskiego, oraz jeden z budowniczych byłego już Kościoła Galicyjskiego, pragnę uniżony kontynuować własną służbę w Kościele jako kapłan, oraz ponieść obowiązki wobec rotryjskiej ojczyzny.

Z wyrazami rewerencji,
(-) J.J. de Villagómez
x. Juan José de Villagómez
Mecenas Patriarszy
Datariusz Apostolski
Kancelista Kurii Rotryjskiej
[Obrazek: 909d2778a38d318cgen.png]

Cytat:

Wnioskodawca:
dr net. Tommaso Mancini

Posiadane obywatelstwa: sarmackie
Pełnione funkcje:

Treść wniosku:

Od lat prawie 7 jestem Rotryjczykiem. Widząc potrzebę mojego Kościoła i Ojczyzny pragnę wrócić i służyć im z całego swojego serca. Z tego względu proszę o przywrócenie obywatelstwa.

Z wyrazami rewerencji,
/-/ Tommaso Mancini
[/quote]
(-)Tommaso Mancini 

Ja ze swojej strony proszę Braci starających się o obywatelstwo o aktywny udział w debacie o kształcie państwa i Kościoła. To w tej chwili, prócz elekcji Patriarchy, najważniejsza sprawa.

Cytat:

Wnioskodawca:
Leonardo Mario della Popoly

Posiadane obywatelstwa: skarlandzkie
Pełnione funkcje: -

Treść wniosku:

Będąc świadomym obowiązków z tego wynikających proszę o potwierdzenie mojego obywatelstwa w Państwie Kościelnym Rotria nadanym mi za pontyfikatu Jego Świątobliwości Leona II. Tym samym deklaruję chęć pomocy przy budowaniu i umacnianiu Kościoła Świętego w myśl jego tradycji oraz prawa.

Z wyrazami rewerencji,
(-) Leonardo Mario della Popoly

Czcigodny Bracie Pio di Falco,
Czcigodny Bracie Juanie de Villagómez,
Czcigodny Bracie Tommaso Mancini,
Czcigodny Bracie Leonardo M. della Popoly,

Ze względu na brak przepisów regulujących na chwilę obecną kwestię nadawania obywatelstwa w Stolicy Apostolskiej informuję, że wniosek został rozpatrzony natychmiast, w całości zgodnie z petitum. Obywatelstwo zostanie zatem Braciom nadane. Proszę jedynie po wydaniu stosownego dokumentu o złożenie przysięgi o której mowa w art. 8 ust. 2 BED., tj.: "Ja (Imię, nazwisko, dopuszczalny tytuł kościelny i świecki) przysięgam uroczyście wierność Patriarsze Rotrii, posłuszeństwo wobec praw Państwa Kościelnego i poszanowanie jego wartości. Przysięgam sumiennie wykonywać swe obowiązki kierując się dobrem Państwa Kościelnego Rotria oraz jego obywateli, dbając i szanując interes państwa i jego mieszkańców a w chwilach najwyższej potrzeby być podporą i fundamentem sprawiedliwości, praworządności i oddania Państwu Kościelnemu Rotria, Patriarsze i jego mieszkańcom".
Rotę przysięgi można zakończyć formułą religijną "Tak mi dopomóż Bóg!"

Cum debita reverentia,

/-/ dr hab. Ksawery van Berden
Regent Państwa Kościelnego Rotria
(-) Ksawery kardynał van Berden †

kardynał biskup Ostii
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

[Obrazek: 2JDwt.png]

Ja, Pio biskup di Falco, przysięgam uroczyście wierność Patriarsze Rotrii, posłuszeństwo wobec praw Państwa Kościelnego i poszanowanie jego wartości. Przysięgam sumiennie wykonywać swe obowiązki kierując się dobrem Państwa Kościelnego Rotria oraz jego obywateli, dbając i szanując interes państwa i jego mieszkańców a w chwilach najwyższej potrzeby być podporą i fundamentem sprawiedliwości, praworządności i oddania Państwu Kościelnemu Rotria, Patriarsze i jego mieszkańcom. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący, w Trójcy Jedyny, i Wszyscy Święci!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019