Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaproszenie
#1
Cytat:
[Obrazek: 2JWBC.png]
Jego Eminencja
Albert van Oranje-Nassau
Świętego Kościoła Rotryjskiego Kardynał Senior

w imieniu własnym, jak i Rodu Orańskich

przesyła wyraz czci i szacunku, a także najwyższego oddania względem Jego Świątobliwości Klemensa IV, Patriarchy i Biskupa Rotrii, Sługi Sług Bożych,


Wasza Świątobliwość,


Przed kilkoma laty z inicjatywy Rodu Orańskich powstała w Rotrii Biblioteka Mediolańska pod patronatem Wielkiego Księcia Oranii. Z początku było to miejsce publikacji dawno zapomnianych już dokumentów i twórczej pracy artystycznej, stanowiących o kulturalnym bogactwie i dziedzictwie Patrymonium Świętego Pawła. Największym jednak osiągnięciem tejże biblioteki było odnalezienie i udostępnienie Archiwum II Państwa Kościelnego. Od jakiegoś jednak czasu, życie w naszej bibliotece zamarło.

Chcąc powrócić do pięknych tradycji naszego rodu, który od zawsze sprawował hojny mecenat nad sztuką i nauką, postanowiliśmy wspólnie podjąć się na nowo pracy w Bibliotece, celem ubogacenia życia kulturalnego naszego narodu, a także dla stworzenia miejsca do twórczej dyskusji na temat naszej przeszłości, przyszłości i tożsamości. Pragnę w tym miejscu w imieniu własnym, jak i rodu Orańskich zaprosić Waszą Świątobliwość na uroczystość ponownego otwarcia Biblioteki, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 7 lipca ok. godziny 19.00.

Będziemy zaszczyceni, jeśli zechce Wasza Świątobliwość przeciąć symboliczną wstęgę oraz pobłogosławić naszej pracy. Po otwarciu przewidujemy skromny bankiet, przy lampce najlepszego mediolańskiego wina.


Łącząc wyrazy rewerencji,
Albert Orański


Dano w Mediolanie, dnia 4. lipca Anno Domini MMXIX.
[Obrazek: 2JWBC.png]
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Aurelio de Medici y Zep, Michelangelo Piccolomini
Odpowiedz

#2
Wasza Eminencjo,

jesteśmy niezwykle wdzięczni za skierowane do nas zaproszenie, a tym bardziej za chwalebne dzieło, którego od tak dawna podejmuje się Ród Waszej Eminencji. Nie da się nie zauważyć doniosłej roli jaką pełni w życiu Kościoła i Patrymonium kultura, od wielu lat będąca jednym z filarów istnienia Rotrii, czymś wyróżniającym nas na tle sąsiadów. Z tegoż powodu wielce raduje nas, że Ród Orańskich tak pieczołowicie oddaje się mecenatowi, jak również namacalnym działaniom, aby rotryjską kulturę budować i utrwalać dla potomności.
Jeśli Bóg pozwoli, a realne obowiązki nie przeszkodzą, z ogromną radością przybędziemy na ponowne otwarcie Biblioteki, przetniemy wstęgę i pobłogosławimy tej wspaniałej inicjatywie, jak również wygłosimy swoje słowo. Gdyby zaś, ku naszemu zasmuceniu, pojawiły się przeszkody uniemożliwiające przybycie, wyślemy swego przedstawiciela, który jeśli Eminencja pozwoli, odczyta spisany przez nas list. 

Z pasterskim błogosławieństwem,
[Obrazek: 2UVzn.png]
Jego Wielkoksiążęca i Arcykatolicka Mość
Najprzewielebniejszy 
x. Aureliusz Wawrzyniec Karol wielki książę kardynał de Medici y Zep SJ
[Obrazek: 2QgFb.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019