Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja soborowa Orański vs. Sieniawski
(10.07.2019, 23:10:25)Andream.von.Salza napisał(a): Wielmożny Panowie
Proponuje weźmy wszyscy kilka głębokich wdechòw i zastanówmy się dokąd idziemy.
Merytorycznie niebede się wypowiadać,  bo jestem prostym rycerzem. Dla mnie rozkaz to rozkaz, Patriarcha wydał polecenie to się JE wykonuje.
Niestety cały czas prawie każdy znaczą z tematu i jak może opieka drugiej stronie. Czasami celnie czasami nie.  Ale druga strona chce się zrewanżować,  co jest oczywiście normalne. TYLKO powoduje to
1. Że sprawy merytoryczne są mniej ważne od osobistych
2. Nie przyblizamy się do wyjaśnienia sprawy tylko się oddalamy
3. Doprowadziły do sytuacji,  że po tej dyskusji nikt nie będzie chciał rozmawiać
4. Możemy spowodować zgorszenie wśród tych najmniejszych,
Więc jeszcze raz prosze uspokòjmy się wszyscy, działamy w duchy Ewangelii

W pełni zgadzam się z Bratem. Niniejsza dyskusja jest bezcelowa, ba - zrobiła się bezcelowa już wiele, wiele postów temu. Dyskusja w której kardynał Orański publicznie wyraża swoje niezadowolenie z decyzji Patriarchy - z decyzji, którą sam za swoich rządów uczynił niepodważalną. Decyzji, której żaden Sobór, żaden Synod i żadna schizma podważyć nie może. Dlatego apeluję do Ciebie, drogi Bracie w purpurze, Przyjacielu i niegdyś mój Mentorze, akceptuj decyzje legalnej władzy. Władzy, która została legalnie ustanowiona i wybrana. Furia, w którą wpadłeś, działa tylko i wyłącznie na Waszą niekorzyść. Nie moją, nie Klemensa IV I nikogo innego z Rotrii. Przez ten atak gniewu cierpi cały prestiż, budowany przez wiele pokoleń, rodziny Orańskich. Jeśli będziemy dalej brnęli w ten spór ucierpi również jedność Rotrii - jedność, której ja, Kolegium Kardynalskie, Kolegium Biskupie i pozostali Bracia w kapłaństwie będziemy bronić. Nie po to odbudowaliśmy wspólnymi siłami Państwo Kościelne, które zostało pogrążone w głębokim kryzysie po pontyfikacie Sylwestra I, aby zniszczyć ten dorobek poprzez niezadowolenie Waszej Eminencji. Rotria rośnie w siłę i będzie w nią rosła, a w raz z tym będą postępować reformy Świętych Soborów - Laterańskiego VII i Welisjkiego II. Czy Bracia zgadzają się ze mną?
Jego Eminencja 
Mikołaj kardynał Dreder SJ
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019