Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwiedzanie-Siena
Zwiedzanie Sieny

...następnie byłem już niedaleko Sieny. W pobliżu Sieny, była mała miejscowość w której na chwilę się zatrzymałem. Dziś dowiedziałem się, że w Sienie teraz panuje moda na jedzenie ryb, pierogów z kapustą i grzybami oraz różnych odmian sałatek. Jednak zobaczyłem też niedaleko dzika. Na szczęście tutejsza straż wygoniła dzika i dzięki temu, mogłem kontynuować za niedługo moją podróż. Mówili mi, bym ruszył do samej Sieny jutro, ponieważ dziś jest post, a jako że w Sienie szczególnie na to patrzą, to postanowiłem spokojnie zaczekać do jutra, by następnie wyruszyć w tą stronę. Oczywiście położyłem się spać w dość tu popularnej karczmie, bo widać że zarówno okolice Sieny, jak i całe Księstwo Sieny, to głównie są uprawy rolne, co mnie akurat cieszy, bo sam zajmuje się produkcją maszyn rolniczych, które mają ułatwić rolnikom, prace na polu.
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Michelangelo Piccolomini
Odpowiedz

W Sienie jak u Żydów. Jest post, a post jest jak szabat, więc można zrobić tylko 1000 łokci do zmroku xd.
(-) Sua Sanctitas Joannes I,
Servus Servorum Dei,
Pastor Pastorum,
Patriarcha et Episcopus Rotriae
  • Leszek Roskohard
Odpowiedz

Witaj kochany bratanku! Po zajściu do Sieny jedź do stryjka Taddeo do Hrabstwa Pienzy.
(-) ks. Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Prefekt Kongregacji ds. Dyscypliny
Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości
General Ordinis Societau Iesu
  • Leszek Roskohard
Odpowiedz

U nas ludzie są gościnni, więc wszędzie Cię przyjmą i serdecznie ugoszczą. A jedzenie najlepsze w całym Państwie Kościelnym. Tylko uważaj na dzika! Wysłałem za nim gończych, aby go złapali. Może uda się go udomowić.
  • Leszek Roskohard
Odpowiedz

Zwiedzanie Sieny-ciąg dalszy
Po wyspaniu się w karczmię, przygotowaliśmy już wszystko do podróży do samej Sieny. I tak ruszyliśmy w drogę. Wprawdzie Siena nie miała twierdzy, która miała takie wielkie mury oraz brak gondol, ale trzeba przyznać że jest to jak dotąd najpiękniejsze miasto w Rotrii. Poszedłem nawet do jednego z kościołów Sieny, gdzie odbywały się modlitwy, ale też wesołe pieśni, chwalące samego Boga! Wprawdzie przyznaje nie byłem aktywny pod względem śpiewania tych pieśni, ale brałem udział w tej modlitwie. Kto wie może dzięki niej będę miał bardziej prawicowe poglądy? Tymczasem po wyjściu z tego kościoła, przybył jakiś tajemniczy posłaniec, który powiedział że mam wujka w Hrabstwie Pienzy. Jako, że zainteresowała mnie ta sprawa, to postanowiłem następnie odwiedzić właśnie te hrabstwo. Ponadto, była ku temu okazja, bo akurat się składa, że została zorganizowana pielgrzymka z Sieny do Pienzy. Dlatego też ruszyłem razem z wiernymi Kościoła Rotryjskiego do właśnie Pienzy, gdzie podobno mieszka brat mojego ojca-Piotra Pawłowicza.
  • Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

A czy widziałeś Bracie pomnik wielkiego Patriarchy Piusa V - poprzedniego władcy Księstwa Sieny? Znajduje się blisko granicy Księstwa.

[Obrazek: 000290VL8ARXE6NS-C317-F4.jpg]
Odpowiedz

[Obrazek: comment_ZNvn8FIYm4Ypm1t9zecRuHq1fMmRQQMm,w400.jpg]
Ja jednego Piusa V znalazłem na drodze do Monte Cassino. Zabrałem go i służy jako strach na wróble na polu. W ogóle... jak się wiedzie do Sieny to wszędzie te krasnale Piusa V.
Servus Servorum Dei,
Pastor Pastorum,
Odpowiedz

Zgadza się. Jego Świątobliwość Pius V (Severino Castiglioni, później znany jako Paolo Carlo de Medici y Zep) jest powszechnie lubiany w Państwie Kościelnym i poza jego granicami. Produkuje się mnóstwo jego pomników i figurek.

Takiego znalazłem kiedyś w Bialenii.

[Obrazek: 06c5043cd1d869708a7c4a43f09fbc5f.jpg]
Odpowiedz

[Obrazek: bef8506829b2904c4b9938aee62b1ef1.png]

Pius V a'la prosiaczek. Pomnik znajduje się w zbiorach Muzeum Medyceuszy.
Servus Servorum Dei,
Pastor Pastorum,
Odpowiedz

Przecież to jest Kurda Burda.
Ametyst z rodu Faradobusów
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLANDU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLNOGRADU
OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA ETC.
[Obrazek: thumb_85_11_06_19_10_57_06.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019