Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwiedzanie-Siena
Zwiedzanie Sieny

...następnie byłem już niedaleko Sieny. W pobliżu Sieny, była mała miejscowość w której na chwilę się zatrzymałem. Dziś dowiedziałem się, że w Sienie teraz panuje moda na jedzenie ryb, pierogów z kapustą i grzybami oraz różnych odmian sałatek. Jednak zobaczyłem też niedaleko dzika. Na szczęście tutejsza straż wygoniła dzika i dzięki temu, mogłem kontynuować za niedługo moją podróż. Mówili mi, bym ruszył do samej Sieny jutro, ponieważ dziś jest post, a jako że w Sienie szczególnie na to patrzą, to postanowiłem spokojnie zaczekać do jutra, by następnie wyruszyć w tą stronę. Oczywiście położyłem się spać w dość tu popularnej karczmie, bo widać że zarówno okolice Sieny, jak i całe Księstwo Sieny, to głównie są uprawy rolne, co mnie akurat cieszy, bo sam zajmuje się produkcją maszyn rolniczych, które mają ułatwić rolnikom, prace na polu.
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Michelangelo Piccolomini
Odpowiedz

W Sienie jak u Żydów. Jest post, a post jest jak szabat, więc można zrobić tylko 1000 łokci do zmroku xd.
Jego Ekscelencja Pio Maria Cesare markiz de Medici
Doktor Nauk Teologicznych
Książę Ferrary
Markiz Monte Cassino
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Sekretarz Osobisty Ojca Świętego

[Obrazek: 21lsuip.png]
  • Leszek Roskohard
Odpowiedz

Witaj kochany bratanku! Po zajściu do Sieny jedź do stryjka Taddeo do Hrabstwa Pienzy.
(-) ks. prał. Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Prefekt Kongregacji ds. Dyscypliny
Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości

[Obrazek: 2UWH2.png]
  • Leszek Roskohard
Odpowiedz

U nas ludzie są gościnni, więc wszędzie Cię przyjmą i serdecznie ugoszczą. A jedzenie najlepsze w całym Państwie Kościelnym. Tylko uważaj na dzika! Wysłałem za nim gończych, aby go złapali. Może uda się go udomowić.
  • Leszek Roskohard
Odpowiedz

Zwiedzanie Sieny-ciąg dalszy
Po wyspaniu się w karczmię, przygotowaliśmy już wszystko do podróży do samej Sieny. I tak ruszyliśmy w drogę. Wprawdzie Siena nie miała twierdzy, która miała takie wielkie mury oraz brak gondol, ale trzeba przyznać że jest to jak dotąd najpiękniejsze miasto w Rotrii. Poszedłem nawet do jednego z kościołów Sieny, gdzie odbywały się modlitwy, ale też wesołe pieśni, chwalące samego Boga! Wprawdzie przyznaje nie byłem aktywny pod względem śpiewania tych pieśni, ale brałem udział w tej modlitwie. Kto wie może dzięki niej będę miał bardziej prawicowe poglądy? Tymczasem po wyjściu z tego kościoła, przybył jakiś tajemniczy posłaniec, który powiedział że mam wujka w Hrabstwie Pienzy. Jako, że zainteresowała mnie ta sprawa, to postanowiłem następnie odwiedzić właśnie te hrabstwo. Ponadto, była ku temu okazja, bo akurat się składa, że została zorganizowana pielgrzymka z Sieny do Pienzy. Dlatego też ruszyłem razem z wiernymi Kościoła Rotryjskiego do właśnie Pienzy, gdzie podobno mieszka brat mojego ojca-Piotra Pawłowicza.
  • Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

A czy widziałeś Bracie pomnik wielkiego Patriarchy Piusa V - poprzedniego władcy Księstwa Sieny? Znajduje się blisko granicy Księstwa.

[Obrazek: 000290VL8ARXE6NS-C317-F4.jpg]
Odpowiedz

[Obrazek: comment_ZNvn8FIYm4Ypm1t9zecRuHq1fMmRQQMm,w400.jpg]
Ja jednego Piusa V znalazłem na drodze do Monte Cassino. Zabrałem go i służy jako strach na wróble na polu. W ogóle... jak się wiedzie do Sieny to wszędzie te krasnale Piusa V.
Książę Ferrary
Markiz Monte Cassino

Odpowiedz

Zgadza się. Jego Świątobliwość Pius V (Severino Castiglioni, później znany jako Paolo Carlo de Medici y Zep) jest powszechnie lubiany w Państwie Kościelnym i poza jego granicami. Produkuje się mnóstwo jego pomników i figurek.

Takiego znalazłem kiedyś w Bialenii.

[Obrazek: 06c5043cd1d869708a7c4a43f09fbc5f.jpg]
Odpowiedz

[Obrazek: bef8506829b2904c4b9938aee62b1ef1.png]

Pius V a'la prosiaczek. Pomnik znajduje się w zbiorach Muzeum Medyceuszy.
Książę Ferrary
Markiz Monte Cassino

Odpowiedz

Przecież to jest Kurda Burda.
Ametyst z rodu Faradobusów
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLANDU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLNOGRADU
OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA ETC.
[Obrazek: thumb_85_11_06_19_10_57_06.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019