Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wilhelm OrańskiList ws. Republiki Suderlandu
#1
Cytat:
[Obrazek: 2VgNK.png]

Wasza Świątobliwość,
Ekscelencjo Sekretarzu Stanu,

jako Prymas Suderlandu zaniepokojony jestem wydarzeniami, które ostatnimi czasy miały miejsce w Republice Suderlandu, państwie, z którym jestem związany swą posługą od ponad roku. Kilka dni temu grupa sześciu emigrantów proklamowała Królestwo Suderlandu i powołała „emigracyjny rząd” - Radę Regencyjną. Sprawa być może nie budziłaby u mnie większych emocji, gdyż jestem przekonany, iż kwestię rozwiązałyby władze Republiki, natomiast dziwi mnie fakt, że jednym z sygnatariuszy jest rotryjski duchowny, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ, który podpisał deklarację, zgodnie z którą przyrzekł wierność nowo powołanej Radzie Regencyjnej, odrzucając jednocześnie zwierzchnictwo obecnych władz Republiki. Pragnę przypomnieć, iż Republika Suderlandu jest państwem, z którym Rotria podpisała konkordat. Czy zatem przyrzekanie przez urzędnika Państwa Kościelnego posłuszeństwa osobom, które roszczą sobie w sposób dość kontrowersyjny prawo do miana jedynej legalnej władzy Suderlandu jest na miejscu?
Mając na uwadze powyższe, zwracam się z prośbą do Jego Świątobliwości oraz Jego Ekscelencji Sekretarza Stanu o zajęcie oficjalnego stanowiska w tej sprawie, stwierdzając, którą władzę Państwo Kościelne uważa za legalną.
/-/ Giulhelmus Ioannes Auriaco-Nassovia
Wilhelm Jan Orański-Nassau
[Obrazek: 32GnG.png]
Odpowiedz

#2
A jak Eminencja toleruje występowanie niby w legalnych władzach ekskomunikowanego Montiniego? Który nielegalnie znowu posługuje się tytułami naukowymi oraz herbem kapłańskim.
Odpowiedz

#3
Cytat:
[Obrazek: 21lsuip.jpg]

Wasza Eminencjo,
Wasza Wielkoksiążęca Mość,
Prymasie Suderlandu,I U S T U S,     S A N C T U S     E T     M I S E R I C O R S


Nie ma sprawiedliwego, nawet ani jednego, nie ma rozumnego, nie ma, kto by szukał Boga. Wszyscy zboczyli z drogi, zarazem się zepsuli, nie ma takiego, co dobrze czyni, zgoła ani jednego. Grobem otwartym jest ich gardło, językiem swoim knują zdradę, jad żmijowy pod ich wargami, ich usta pełne są przekleństwa i goryczy; ich nogi szybkie do rozlewu krwi, zagłada i nędza są na ich drogach, droga pokoju jest im nie znana, bojaźni Bożej nie ma przed ich oczami. A wiemy, że wszystko, co mówi Prawo, mówi do tych, którzy podlegają Prawu. I stąd każde usta muszą zamilknąć i cały świat musi się uznać winnym wobec Boga, jako że z uczynków Prawa żaden człowiek nie może dostąpić usprawiedliwienia w Jego oczach. Przez Prawo bowiem jest tylko większa znajomość grzechu. (Rz 3, 10-20).

Św. Paweł, Patron Rotryjski naucza, że z uczynków Prawa ŻADEN człowiek nie może dostąpić usprawiedliwienia w oczach Boga. Nikt nie może powiedzieć, że jest bez grzechu, bo wobec Jawnogrzesznicy, którą uwolnił od oprawców Jezus Chrystus, nikt się nie usprawiedliwi. Jedyny i nieomylny jest Bóg - sprawiedliwy, ale i miłosierny wobec każdego, kto przed Nim się ukorzy. Wasza Eminencjo, śledzę już sprawę Suderlandu od kilku dni, próbując przedrzeć się przez różnorakie wątki w wielu państwach, miastach, stronach konfliktu. Stając jednak wobec takiej sytuacji, jak i apelu Waszej Eminencji postanowiłem tym głębiej wdrożyć się w obecny konflikt na linii Republika Suderlandu-Emigranci "Rojaliści". Obserwując jednak wypowiedź Waszej Eminencji jestem zasmucony, że nie cofnął się Eminencja wstecz w historii, do jakże znanego zamachu stanu na Stanisławie Dmowskim, który uczynił Karl von Schwarzengrau oraz Norbert Byfyj (obecny prezydent Suderlandu z mocy prawa, sic!); do chaosu prawnego, politycznego i społecznego, jaki rozsiał się w Suderlandzie oraz krajach sąsiednich (tak iż Republika Bialenii wypowiedziała Suderlandowi traktaty); do osądzania jednego zamachowca przez drugiego zamachowca, że złamał prawo etc. Mógłbym tutaj wiele spraw przedłożyć. I na takiej kanwie, jak rozmawiałem z zagranicą, powstawała owa Rada Regencyjna z Sowińskim na czele, a do której włączony został nasz kapłan - ks. Tadeusz von Hippogriff-Pałasz, syn Ekscelencji Piccolominiego.

Przez Prawo bowiem jest tylko większa znajomość grzechu - obróćmy się nieopodal za nasze plecy, spoglądając na historię Państwa Kościelnego Rotria. Ilekroć wobec naszych "zamachów stanu"; zajmowania krajów; podziałów i rozdziałów państwa i Kościoła powstawały insze rządy, zrzeszone z kilku obywateli Rotrii. Wszak sam Eminencja zna historię Forum Wolnych Narodów - Niderlandów i Rotrii, które odłączyły się od Skarlandu, kiedy byłem ówczesnym Imperatorem. Zagranica uznała za ważną sukcesję Skarlandu nad Rotrią i Niderlandami, jednak choć Niderlandy zostały odłączone zgodnie z Prawem, Rotria stała się odszczepieńcem. Również mógłbym powiedzieć, że wszyscy, którzy wraz z Benedyktem I opuścili Skarland i odeszli na Forum Wolnych Państw wobec skarlandzkiego prawa byli nie na miejscu. Niemniej za św. Pawłem powtórzę: Prawo jest tylko większą znajomością grzechu - własnego i innych. Prawo konkluduje nas do naszej, własnej ułomności. Przecież ostatecznie powstały aż 3 obediencje rotryjskie, ostatecznie jednak zjednoczyły się pod sztandarem obecnej Rotrii. Jeśli jedni uznali, że drudzy złamali prawo i się odłączyli w czasach schizm rotryjskich, to czemu mamy istotnie włączać się w walkę rządu Suderlandu z rządem Regencji - szczególnie, że oba rządy tworzone są przez obywateli suderlandzkich. Jednak osobiście patrzę krytycznie na "ważny i legalny" rząd Suderlandu, jako iż prezydentem jest Zamachowiec, sędzią rotryjski banita (który nie wiem dlaczego używa rotryjskich dystynktoriów, a Eminencja nic z tym nie robi, co poraża tym bardziej w tym konflikcie). Po przeciwnej stronie barykady stoją ludzie oddani rotryzmowi (wśród nich kapłan, który uczynił to według własnego rozumowania dobra i tego nie potępiam).

Wobec całej sytuacji Państwo Kościelne Rotria jest neutralne. Sekretariat Stanu potępia zamach uczyniony przez Karla von Schwarzerberga oraz Norberta Byfyja, potępia także następstwa jaki ten zamach przyniósł. Stolica Apostolska wyraża także głębokie ubolewanie, że Republika Suderlandu podzieliła się. Nie popieramy jednak żadnej ze stron i nadal pozostajemy sprzysiężeni konkordatem z Republiką Suderlandu. Wierzymy jednak, że cała sprawa zakończy się pomyślnie dla wszystkich suderlandczyków. Państwo Kościelne służy obu rządom radą, pomocą, a jeśli będzie taka potrzeba będzie mediatorem wobec obu stron konfliktu. Sekretariat Stanu nie potępia w żaden sposób, ani nie będzie karać ks. Tadeusza Hippogriff-Piccolominiego, który w tym kotle historii w zgodzie z własnym sumieniem i dla dobra Suderlandu poparł i włączył się w działania Rady Regencyjnej. Uważam jednak za haniebne, że obecnym prezydentem Suderlandu jest zamachowiec oraz upominam Waszą Eminencję do działań wobec sędziego Montiniego, który jest w Rotrii banitą, a jednak w Suderlandzie korzysta z rotryjskich dystynktoriów. Wzywam Eminencję do zakazania mu tego precederu.

Bóg jest sprawiedliwy i miłosierny. Ufam, że według Prawa i z miłością oceni on sytuację, przed którą stoimy. Każdy popełnia błędy, ale według nich się uczy. Pozwólmy więc dojść Suderlandowi do ładu i składu bez ingerencji osób trzecich. Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, 
a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie (Rz 3, 23-24). Korzystajmy więc z tej łaski i życzmy Suderlandowi jak najszybszego pokonania kryzysu. Zapewniam Eminencję, że będę nieustannie monitorował sprawę.


Cum debita reverentia,
(-) Pius Maria episcopus de Medici,
Secretarius Status Sanctae Sedes
[Obrazek: 1zvab7s.jpg]
(-) Sua Eminenza 
 Pio Maria Cesare de Medici

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Osobisty Doradca Ojca Świętego
Custode delle fede e Chiesa (Panzerkardinal)
[-] 3 użytkowników lubi ten post.
  • Eustachy Playstation, Operar, Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

#4
Cytat:
[Obrazek: 21lsuip.jpg]

Wasza Świątobliwość,
Wasza Eminencjo,
Wasza Wielkoksiążęca Mość,
Prymasie Suderlandu,I R A   D E I   R E V E L A T U R   I N I U S T I T I A M   H O M I N U M


Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił.  (Rz 1, 18-19).

Spodziewałem się, że będę tylko monitorował sprawę suderlandzką, która, daj Bóg, miała skończyć się spokojnie. Niestety, nie spodziewałem się takiego obrotu spraw i kolejnego - bardziej pokazowego - zamachu stanu. Zamachu, który przybrał barwy niestety faszystowskich Włoch czasów Mussoliniego. Wczoraj dokonał się kolejny zamach, który zniósł "Republikę Suderlandu", a wprowadził "Państwo Suderland" z hymnem partii faszystowskiej "Giovinezza" na ustach. Symbolem Suderlandu stał się orzeł trzymający w szponach fasces. 

I ten orzeł patrzący w lewo pod rządami rewolucjonistów stał się marionetką w rękach terrorystów z dnia 17 sierpnia. Ponownie obalono i wygnano Stanisława Dmowskiego (ówczesnego prezydenta Republiki), a także innych obywateli. Zniesiono urząd Prezydenta, a wprowadzono Naczelnika Państwa, który w rękach ma cały trójpodział władzy - i sąd, i parlament zależny od siebie. Naczelnikiem został Byfyj, zamachowiec sprzed trzech tygodni.

Kolejne państwa patrzą z niepokojem na staczanie się Suderlandu - już nie republiki, jeno marionetkowego państwa rządzonego przez faszystów (w tym Karla von Schwarzengrau, który w jakiś sposób uwielbia totalitarne i podobizny i metody rządów). Tak samo i Państwo Kościelne Rotria bardzo surowo spogląda na sprawę. Nie będziemy wzywać do nawrotu do pokoju i starego ładu rządzącego Republiką, nie ma to bowiem sensu po zbanowaniu bądź odejściu obywateli nie związanych z rewoltą. Pragnę jako Sekretarz Stanu przedstawić Ojcu Świętemu projekt wypowiedzenia konkordatu z Republiką Suderlandu. Po pierwsze nie jest to już Republika, po drugie, Państwo Kościelne Rotria nie popiera "yoyonacji" rządzących się kolejnymi zamachami stanu, rewolucjami i faszyzacją społeczeństwa i polityki. Na dniach więc wydam decyzję. Niech gniew Boży spadnie na ludzi szerzących niesprawiedliwość!


Cum debita reverentia,
(-) Pius Maria episcopus de Medici,
Secretarius Status Sanctae Sedes
[Obrazek: 1zvab7s.jpg]
(-) Sua Eminenza 
 Pio Maria Cesare de Medici

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Osobisty Doradca Ojca Świętego
Custode delle fede e Chiesa (Panzerkardinal)
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Eustachy Playstation, Piotr Pawłowicz
Odpowiedz

#5
Popieram!
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020