Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I debata nad utworzeniem Rytu Wschodniego
(12.09.2019, 20:00:09)Michelangelo Piccolomini napisał(a): Nie można mieszać reala z wirtualem. O co mielibyśmy się poróżnić?

Wystarczyło spojrzeć na początek, gdy już poróżniliśmy się w kwestii Rytu Wschodniego. Ja uważam, że struktura to jedna z najważniejszych rzeczy, którą trzeba zrobić, natomiast Wasza Eminencja odwrotnie. Poza tym jeśli Patriarcha i Egzarcha nie będą się ze sobą zgadzać może nastąpić rozłam.
Odpowiedz

Ja uwielbiam rozbudowane struktury. Ale potrzeba do tego wiernych i krajów. Zagadam teraz jak Darth Sidious. Czy znasz historię realnego Narodowego Kościoła Katolickiego w Niemczech? To taki starokatolicki odłam. I co śmieszne działa on w Polsce pomimo swej nazwy. Nie ma wiernych, ani parafii. Jedyni wierni to rodzina duchownych. I uwaga - mają trzech biskupów i jednego księdza kanonika R.M. Jest to mega komiczne. Trzech biskupów, dla kilkunastu wiernych. Nie chciałem by tak było z Kościołem Welijskim.
Odpowiedz

(12.09.2019, 21:11:16)Michelangelo Piccolomini napisał(a): Ja uwielbiam rozbudowane struktury. Ale potrzeba do tego wiernych i krajów. Zagadam teraz jak Darth Sidious. Czy znasz historię realnego Narodowego Kościoła Katolickiego w Niemczech? To taki starokatolicki odłam. I co śmieszne działa on w Polsce pomimo swej nazwy. Nie ma wiernych, ani parafii. Jedyni wierni to rodzina duchownych. I uwaga - mają trzech biskupów i jednego księdza kanonika R.M. Jest to mega komiczne. Trzech biskupów, dla kilkunastu wiernych. Nie chciałem by tak było z Kościołem Welijskim.

Uważam, że stworzone struktury będą w stanie usprawnić podniesienie rangi Metropolity do Egzarchy, który byłby zwierzchnikiem wszystkich Metropolitów Rytu Wschodniego.
Odpowiedz

Ja nie widzę problemu. Nie chcę, żebyśmy się dzielili. Ja sam za dużo razy robiłem podziały. I zawsze żałowałem.
Odpowiedz

Jeżeli miałbym zacząć od czegoś tworzenie rytu wschodniego byłaby to podstawowa struktura, która nakreślałaby wygląd kościoła, gdyby takowy się rozrósł. Zauważyłem, że dobrze by było zrobić samą liturgię, lecz bez Egzarchy i jemu podległych ten kościół nie będzie w stanie funkcjonować.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019