Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[POKUTA] Powrót młodego Orańskiego
Życie grzesznika jest przepełnione złością i smutkiem.
Takie i było życie Ludwika Orańskiego, który zaginął na kilkadziesiąt miesięcy, pozostawiając swój dobytek, mniszy stan i wszystko, co stanowiło dla niego jakąkolwiek formę ascezy.

Ludwika Orańskiego dogonił kurier w karocy, dostarczając mu wyrok Świętego Oficjum Rotrii.

[Obrazek: b2220384c0659d406bd05f049f777d64.jpg]

• Psia krew - pomyślał - To się doigrałem
  • Chłopie, co w Rotrii? - zagaił wracającego do swojego wozu człowieka, który dostarczył mu śmierdzący perfumami Piccolominiego kawałek papieru.
  • Zbliża się konklawe, mój Panie. - odpowiedział kurier, po czym złapał za lejce, trzepnął nimi rumaka który holował jego wóz i odjechał w kłebach kurzu.

Orański pokręcił nosem, wiedząc dokładnie, że w Rotrii znów poleje się krew i nie chodzi tu wcale o kolejną „pielgrzymkę” dziewic do Pałacu Apostolskiego.
  • No cóż, skoro pokuta, to niech waćpan Eminencja Piccolomini wie, że pokuta się odbędzie -.
Orański spojrzał na wyrok Inkwizytora, wyciągnął pióro zza pazuchy i odpisał na tym samym kawałku papieru.

Cytat:Drogi Michelangelo; wracam za miesiąc.
Schowam się w klasztorze na rekolekcje a później widzimy się w Rotrii.
Twój ulubieniec, L.

[Miesiąc później]

[Obrazek: french-19th-century-a-young-priest-kneel...ection.jpg]

• puk, puk… - drzwi celi w klasztorze kamedułów na krańcu świata uchyliły się a zza nich wychylił się poczciwy dziadek z brodą tak jasną, tak czystą, że gdyby nie fakt, że najpewniej znajdujemy się na Ziemi, a nie w Niebie, Orański pomyślałby, że to sam Bóg Ojciec go odwiedził. 
  • Jak się masz, Ludwiku? - zagaił przeor kamedulskiej pustelni, w której swoje ostatnie tygodnie spędził marnotrawny Ludwik oddając się leczniczej dla duszy pokucie.
  • Cóż, wiesz… zatęskniłem już za luksusami Rotrii, drogi ojcze… - Orański zaśmiał się sam za siebie. 
  • Och, łobuziarski Ludwik. - wzdychnął przeor po czym wręczył Ludwikowi kopertę. 
  • Co to takiego? - zapytał zaskoczony Orański.
  • To list dla Ojca Świętego, potwierdzający odbycie przez Ciebie pokuty w naszym klasztorze. Możesz wracać.
Orański z radości uściskał przeora tak mocno, że starszy człowiek aż jęknął z bólu, gdy ten w końcu go puścił.
  • Uważaj, bo jeszcze Piccolomini postawi Cię przez Oficjum za ubicie przeora - powiedział z przekąsem przeor, uśmiechając się dobrotliwie do Ludwika.
  • Dziękuję, naprawdę dziękuję. - odpowiedział Orański.
[3 dni później]

Orański na horyzoncie widział już zarys kopuł i wież świątyń Rotrii. Wiedział, że jego obecność niektórych ucieszy, niektórych zmartwi a niektórych… a niektórych miał po prostu w nosie. Niepokorny Orański wracał tuż przed samym konklawe by bacznie obserwować który z elektorów zostanie nowym Patriarchą.
ks. mgr net. Ludwik Orański-Nassau
[Obrazek: 2VgRC.png]
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Michelangelo Piccolomini, Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

Witamy serdecznie w Stolicy Apostolskiej! Czekam, jako Regent Świętej Stolicy, aż Wielebny rozkręci Pustelnię! Wszak dzisiaj św. Hieronima, jednego z głównych anachoretów Kościoła. Niech Bóg wielebnemu błogosławi!
(-) Sua Sanctitas Joannes I,
Servus Servorum Dei,
Pastor Pastorum,
Patriarcha et Episcopus Rotriae
Odpowiedz

Nareszcie. Długo na Ciebie czekaliśmy Synu. Jako Wielki Inkwizytor, a przede wszystkim ojciec duchowny, cieszę się, że odbyłeś nakazaną pokutę i wróciłeś do nas. Bo nieważne jest, ile razy odchodzimy. Liczy się to, że wracamy. Witaj serdecznie!
Odpowiedz

Witam serdecznie. Cieszę się, że Brat do nas powrócił. Życzę owocnej posługi.
Jego Eminencja 
Mikołaj kardynał Dreder SJ
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
Odpowiedz

Witam Cię, Synu, z powrotem w Rotrii. Cieszę się, że ponownie przekroczyłeś bramy naszego państwa i mam nadzieję, że prędko ich nie opuścisz.
/-/ Jego Wielkoksiążęca Mość i Eminencja
Wilhelm Jan Oranje-Nassau
[Obrazek: 2URap.png]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Michelangelo Piccolomini
Odpowiedz

Teraz zauważyłem, że macie wszyscy Bracia czarnobiałe avatary, a tylko ja kolorowy. Weźcie trochę dodajcie kolorów, a nie tak smutno. Smile
Odpowiedz

Witaj Bracie. Niezmietnie się cieszę z twojego powrotu.

Cytat:
(30.09.2019, 17:11:37)Michelangelo Piccolomini napisał(a): Teraz zauważyłem, że macie wszyscy Bracia czarnobiałe avatary, a tylko ja kolorowy. Weźcie trochę dodajcie kolorów, a nie tak smutno. Smile
Eminencjo, ja sobie wypraszam. Wink
[Obrazek: 2usMx.png]
Jego Książęca Wysokość
Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
Książę Niderlandów, Oranii i Nassau, Antwerpii i Mediolanu
hrabia Westerlo
Wielki Marszałek Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Odpowiedz

Lol ja też mam kolory.

Cieszę się bardzo Bracie z twego powrotu! Smutno trochę się zrobiło mi bez tych rozmów Wink O miano ulubieńca Michelangela to się będziemy bić chyba. Haha.
(-) ks. Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Prefekt Kongregacji ds. Dyscypliny
Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości
General Ordinis Societau Iesu
Odpowiedz

(30.09.2019, 20:45:26)Maurycy Orański napisał(a): Witaj Bracie. Niezmietnie się cieszę z twojego powrotu.

Cytat:
(30.09.2019, 17:11:37)Michelangelo Piccolomini napisał(a): Teraz zauważyłem, że macie wszyscy Bracia czarnobiałe avatary, a tylko ja kolorowy. Weźcie trochę dodajcie kolorów, a nie tak smutno. Smile
Eminencjo, ja sobie wypraszam. Wink

Wasza Książęca Wysokość ma świetny avatar od zawsze. Smile
Odpowiedz

Czarno-białe zdjęcia w naszych awatarach stanowią kwintesencję naszego klimatu. Takie zdjęcia z tej epoki mają niebywały urok, dużo większy niż obecne 4K czy inne nie wiadomo jakie cuda  Big Grin
Jego Eminencja 
Mikołaj kardynał Dreder SJ
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019