Ankieta: Kto zostanie następcą Klemensa IV?
Mikołaj kardynał Dreder SJ
25.00%
3 25.00%
Aurelio kardynał Medycejski Zep SJ
0%
0 0%
Wilhelm kardynał Orański
41.67%
5 41.67%
Michelangelo kardynał Piccolomini SJ
25.00%
3 25.00%
Andrzej kardynał von Salza
0%
0 0%
Duchowny spoza Kolegium Kardynałów
8.33%
1 8.33%
Razem 12 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOTO Patriarcha - październik 2019
Cytat:
[Obrazek: 2XfZ1.png]

Umiłowani Bracia i Siostry,

dziś rozpoczął się okres sede vacante. Za niedługo zostanie ogłoszone konklawe, którego zadaniem będzie wybór następcy Jego Świątobliwości Klemensa IV. Zgodnie z tradycją rozpoczynam zabawę w TOTO Patriarcha. Wybieramy osobę, która Waszym zdaniem zostanie przyszłym Ojcem Świętym. Miłej zabawy!
Odpowiedz

Podbijam! Głosujmy!
Odpowiedz

Wydaje mi się, że ja nie mogę być brany pod głosowanie.
Po pierwsze nie jestem godzen pełnić takiej funkcji
Po drugie nie mam święceń, a jako Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego nie mogę ich przyjac
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 2U78e.png]
Odpowiedz

(04.10.2019, 09:25:17)Andream.von.Salza napisał(a): Wydaje mi się, że ja nie mogę być brany pod głosowanie.
Po pierwsze nie jestem godzen pełnić takiej funkcji
Po drugie nie mam święceń,  a jako Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego nie mogę ich przyjac

Musiałby Eminencja przyjąć nominację biskupią. Warunki są poniżej. Przeszkód nie widzę, od ewentualnych mógłby ponadto dyspensować Kamerling.

Kan. 73 - § 1. Patriarcha mianuje biskupów w sposób nieskrępowany albo zatwierdza wybranych zgodnie z prawem.
   § 2. Nie udziela się na przyszłość władzom państwowym żadnych uprawnień i przywilejów dotyczących wyboru, nominacji, prezentowania lub wyznaczania biskupów.

Kan. 74 - § 1. Jeśli chodzi o zdatność kandydatów do biskupstwa, wymaga się od każdego:
    1° odznaczania się niezachwianą wiarą, dobrymi obyczajami, pobożnością, gorliwością, duszpasterską mądrością, roztropnością i ludzkimi cnotami, jak również pozostałymi przymiotami, które czynią go odpowiednim do wypełniania zleconego mu urzędu, o który chodzi;
    2° dobrej opinii.

Kan. 83 - Zwykłą przeszkodą, nie pozwalającą przyjąć każdej powierzonej nominacji, są związani:

1° mężczyzna żonaty;
    2° kto popełnił przestępstwo apostazji, herezji lub schizmy;
    3° kto sprawuje urząd lub zarząd zakazany duchownym;
    4° kto dopuścił się przestępstwa przeciwko władzy kościelnej i wolności Kościoła;
    5° kto dopuścił się przestępstwa uzurpacji kościelnych zadań oraz przestępstwa w ich wykonywaniu;
    6° kto dopuścił się przestępstwa podszywania pod inną godność lub posiadania nietożsamej postaci, będących rozróżnionymi płcią, statusem lub jakąkolwiek inną cechą, a co wykazało postępowanie przeprowadzone na polecenie Biskupa Rotrii.

Kan. 84 - Nieznajomość przeszkód nie uwalnia od nich.

Kan. 85 – Nominacja udzielona pomimo istnienia wyżej wymienionych przeszkód jest z mocy prawa nieważna.

Kan. 86 - § 1. Jedynie Stolica Apostolska może dyspensować od przeszkód przyjęcia nominacji kapłańskiej.
   § 2. Od przeszkód może dyspensować również ordynariusz, jeśli takiej zgody udzielił mu Biskup Rotrii.
   § 3. Od przeszkody wynikającej z posiadania zdublowanej tożsamości wirtualnej nie przypada żadna możliwość dyspensowania, a jedynie surowa i sprawiedliwa kara najwyższej cenzury.

Odpowiedz

Ciekawe, czy osąd Rotryjczyków okaże się słuszny.
(-) Sua Sanctitas Joannes I,
Servus Servorum Dei,
Pastor Pastorum,
Patriarcha et Episcopus Rotriae
Odpowiedz

(04.10.2019, 11:35:07)Pio Maria Cesare de Medici napisał(a): Ciekawe, czy osąd Rotryjczyków okaże się słuszny.

Jak w TOTO zostajesz Patriarchą, to po konklawe zostajesz...
Odpowiedz

Czarny dym. To dobrze nie wróży.
Servus Servorum Dei,
Pastor Pastorum,
Odpowiedz

Dopiero pierwsze głosowanie. Kiedyś przecież biały ujrzymy.
(-) ks. prał. Taddeo von Hippogriff-Piccolomini SJ
Prefekt Kongregacji ds. Dyscypliny
Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości
General Ordinis Societau Iesu
[Obrazek: 2WA7W.png]
Odpowiedz

W ludzkich obawach mam wrażenie, że Rotria zmieni się o 180 stopni. Kierunek Kościoła Rotryjskiego nie będzie taki jaki jest teraz. Trzeba się modlić.
(-) ks. infułat Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Wikariusz Generalny - 
Dziekan Kapituły Bazyliki Laterańskiej
Protonotariusz Apostolski
Proboszcz Bazyliki Św. Marka w Wenecji
[Obrazek: 2XMC2.png]
Odpowiedz

Ksiądz Mitrat się nie boi. Nie takie rzeczy przeżywaliśmy już w Rotrii.
Servus Servorum Dei,
Pastor Pastorum,
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2019 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2019 Styl © iAndrew 2016-2019 Edit © Axwell 2017-2019