Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adalbertus PronobisUroczystość Wszystkich Świętych
#1
Cytat:
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 listopada 2019

[Obrazek: download-2.jpg]

W Bazylice św. Marka odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji uroczystości Wszystkich Świętych, której przewodniczył ks. infułat Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini. Podczas procesji wejścia chór odśpiewał antyfonę "Gaudeamus omnes Domino".Po obrzędach wstępnych celebrans wraz z ludem wysłuchali czytań liturgicznych z księgi Apokalipsy Św. Jana Apostoła oraz z Pierwszego listu świętego Jana Apostoła. Ksiądz infułat odczytał Ewangelię według świętego Mateusza o ośmiu błogosławieństwach, a następnie wygłosił homilię:
Cytat:
Umiłowani w Panu!
Drodzy Bracia i Siostry!
Kościół daje nam dzisiaj ogromy powód do radości, ponieważ w jednym dniu czcimy Wszystkich Świętych i Błogosławionych Kościoła. Tych znanych i tych nieznanych. Można śmiało powiedzieć, że to święto nas wszystkich, bo wszyscy jesteśmy powołani do świętości. "Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz w Niebie", mówi Pismo. 
Liturgia Słowa, a zwłaszcza dzisiejsza Ewangelia staje się dla nas dziś i na przyszłość, programem naszego ziemskiego życia, abyśmy to życie, tu na ziemi wykorzystali na realizację naszego powołania do świętości. "Błogosławieni", czyli "szczęśliwi". Życie oparte na tych ośmiu błogosławieństwach z Kazania Jezusa na Górze, nasza codzienność ma być radością Ewangelii, radością wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa.
Bądźmy zatem ludźmi szczęśliwymi, abyśmy mogli dostąpić chwały Nieba.

Następnie odbyło się ofiarowanie darów oraz liturgia eucharystyczna. W czasie Komunii Świętej chór odśpiewał antyfonę "Beati Mundo Corde".W duchu dziękczynienia za dar Świętych i ich orędownictwo nad nami odśpiewano "Te Deum".
Na zakończenie ksiądz proboszcz podziękował wszystkim za wspólną modlitwę oraz życzył wszystkim i sobie osiągnięcia chwały świętości, po czym wraz z asystą wyruszył w procesji wyjścia do zakrystii a następnie udał się do opactwa w Teplicach. Podczas wyjścia chór odśpiewał "Alleluja" Haendela.

(-) Ks. Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Biskup pomocniczy Diecezji Teplice
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
Protonotariusz Apostolski
Markiz Sieny Zachodniej

[Obrazek: bpadalbertus.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020