Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adalbertus PronobisMsza święta w intencji Republiki Weneckiej
#1
Chwilę przed godziną 15:00 z zakrystii katedralnej do głównego wejścia katedry wyruszyła procesja rozpoczynająca niedzielą celebrację. przed wejściem do świątyni zatrzymano się, aby wysłuchać bicia dzwonu pokutnego i wzbudzić intencję celebry. 


Następnie procesja ruszyła w kierunku ołtarza. Ks. infułat Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini, ktory przewodniczył liturgii, ucałował ołtarz, okadził go i udał się na miejsce przewodniczenia. We wprowadzeniu rzekł:
Cytat:Wszyscy jesteśmy poruszeni tym, co dzieje się w Republice Weneckiej. Ta sytuacja skłania nas do refleksji nad naszą odpowiedzialnością za środowisko oraz za dzieło Stworzenia, którym Wszechmogący Bóg raczył nas obdarować. W duchu pokuty, przeprośmy Boga za nasze zaniedbania wobec Niego i bliźnich.

Następnie odbył się akt pokuty, a chór wykonał Kyrie oraz Gloria.Następnie odbyła się liturgia słowa, a po niej kazanie. Ksiądz infułat nawiązał do słów Jezusa z Ewangelii:

Cytat:Pan nasz, Jezus Chrystus powiedział nam, że Nim on przyjdzie, muszą się stać trzęsienia ziemi, a więc kataklizmy żywiołowej, naród powstanie przeciw narodowi, kłótnie w rodzinie. Te słowa bardzo jasno obrazują nam sytuację w jakiej znajdują się mieszkańcy Wenecji oraz cały Mikroświat. Wenecję nawiedziła powódź, która jest największa od 150 lat. Żywioł wody niszczy wiele domów, ulic, placów. Słona woda niszczy ponad 1000-letnią bazylikę św. Marka. Czyż nie jest to zapowiedź przyjścia Pana? Czyż nie o tym mówi nam Jezusa w Ewangelii? Spójrzmy poza granice Rotrii: czy nie widzimy licznych konfliktów między państwami mikronacji? Pojawia się zatem pytanie: co my mamy zrobić? Odpowiedź jest na końcu Ewangelii i w drugim czytaniu. Każdy z nas musi być wytrwałym w przeciwnościach, pracowity i cierpliwy. Żadne przeciwności natury, społeczeństwa nie mogą stać się przodownikiem życia, ale muszą być zniwelowane przez naszą modlitwę i wielką ufność w przedziwną moc Boga, który zapewnia nas, że jeśli mu zaufamy, zaufamy Jego nadziei, nasze życie się odmieni. Dlatego prośmy, abyśmy żywili w sobie nadzieję, że doświadczenia, które nas spotykają, są okazaniem Miłości Boga, bo "kogo Bóg kocha, tego też doświadcza".

Następnie odbyła się liturgia eucharystyczna, w czasie której chór śpiewał Sanctus oraz Agnus Dei.Przed błogosławieństwem przewodniczący liturgii powiedział:

Cytat:Dziękuję wiernym tutejszej parafii, że chcecie nas, jako parafię św. Marka, ugościć w Księstwie Sieny i tej przepięknej katedrze Wniebowzięcia NMP. Dziękuję Wam, za wspólną modlitwę w intencji Wenecji oraz za wasze wsparcie i to duchowe, i to materialne. Wierzę, że uda się opanować żywioł i doprowadzić do porządku Republikę Wenecką oraz przywrócić jej świetność.  


Ksiądz infułat pobłogosławił lud i udał się procesjonalnie do zakrystii.
(-) Ks. Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Biskup pomocniczy Diecezji Teplice
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
Protonotariusz Apostolski
Markiz Sieny Zachodniej

[Obrazek: bpadalbertus.png]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Taddeo Piccolomini
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020