Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pio Maria de MediciMowa Patriarchy Jana I
#1
Cytat:
[Obrazek: 800px-Medici_popes.svg.png]

JOANNES·PP·I
servum Servorum Dei, Episcopus Rotriae, etc., etc., etc.


Gdy Jezus był blisko Jerozolimy, na widok miasta zapłakał nad nim (Łk 19, 41). Możemy dobrze stwierdzić, że Patriarcha Jan I był blisko Apostolskiego Miasta Rotria i na widok miasta zapłakał nad nim. Zapłakał, bo widział, do jakiego stanu go dopuścił własną gnuśnością i brakiem zaangażowania. Widział kochane miasto, które pod jego rządami miało się rozwijać, a upadło. Nie tak miało być.
Umiłowani, nie ukrywamy, że z naszej winy Państwo Kościelne Rotria się zapuściło. Jest jak owa Winnica żałowana przez psalmistę, że porąbano ją siekierami i wyrwano jej bramy. I jest to tylko nasza wina, bo nie wypełniliśmy naszego obowiązku. Ale w każdej historii Bóg zsyła odpowiedź, aby Miasto nie upadło - musi się nawrócić, musi przygarnąć jak ptak swoje dzieci. I tak uczynimy.
Sami więc pragniemy powrócić do codziennych obowiązków i wzywamy wszystkich do powrotu - do działalności misyjnej. Apostołowie bali się otworzyć Wieczernik, myśmy byli oślepiali i zaspali - jednak otwieramy wieczernik i w najbliższych dniach zorganizujemy co trzeba, aby aktywność Rotrii była na jak najlepszym poziomie.
Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na naszą koronację, która odbędzie się w poniedziałek, 25 listopada 2019 roku o godz. 20.00. Podczas tej koronacji oficjalnie ustanowimy Piusa III Patronem Rotrii. Co więcej, w ciągu dwóch tygodni odbędzie się pierwsza pielgrzymka - do Dreamlandu, dalej systematycznie będziemy odwiedzać kolejne kraje. 
Sami jednak nie jesteśmy w stanie tego uczynić - prosimy Was o pomoc, wszystkich - każdego, wielkiego i małego; rangi wysokiej i niskiej; z zalanej Wenecji i z słonecznej Sarmacji - każde ręce potrzebne są do budowania i łatania Okrętu Kościoła, który myśmy pozderzali o skały, i który nabiera wody.
Sami uderzamy się w pierś, ale za autorem 2 Księgi Machabejskiej wołamy: Niech idzie za nami każdy, kto płonie gorliwością o Prawo i obstaje za przymierzem! (por. 2Mch 2, 29). Wszystkim walczącym o Prawo błogosławimy i czekamy na Waszą odpowiedź na nasze wezwanie. Uderzmy się w pierś, spokorniejmy przed Panem i bierzmy się do pracy - praca bowiem ludzka, owoc Boży przynieść może.

Datum Rotriae, apud S. Paulum, die XXI, mensis Novembris, anno Domini MMXIX, Pontificatus Nostri primo.

(-) Joannes PP. I
[Obrazek: 2XDqc.png]
(-) Sua Eminenza 
 Pio Maria Cesare de Medici

Osobisty Doradca Ojca Świętego
Custode delle fede e Chiesa (Panzerkardinal)
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Jan II, Michelangelo Piccolomini
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020