Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikołaj DrederProces kreacyjny Patrona Kościoła - Leon II
Umiłowani,

W gmachu Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa Jego Ekscelencja Hieronim Sieniawski złożył wniosek o kreowanie Lorenza de Medici, zmarłego pod imieniem Leona II, Patronem Kościoła. Powołując się na obowiązki, które nakłada na mnie CA Patronum Ecclesia et Patrem Ecclesia, otwieram proces kreacyjny, bowiem zostały spełnione dwa wymagane do tego warunki - od śmierci kandydata minęło co najmniej dwa lata i kandydat w momencie śmierci pozostał w stanie duchownym - był Patriarchą, Leonem II.

Informacje o kolejnych czynnościach podjętych w procesie pojawią się w kolejnych dniach.

Z wyrazami szacunku,
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego
[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
Odpowiedz

(-)Theodorus Godunow
(-) x. Fiodor Anatoljewicz Godunow
Odpowiedz

ETAP PIERWSZY - KURIALNY

Czcigodni,

Informuję, że pierwszy etap procesu kreacyjnego Patronem Kościoła Leona II zostaje w dniu dzisiejszym zainaugurowany. Leon II zakończył swoje ziemskie życie 21 sierpnia 2014 roku, a więc od jego śmierci minął wymagany Konstytucją Apostolską okres 2-óch lat. Z uwagi na pełniony w dniu śmierci urząd Biskupa Powszechnego, wiadome jest, że Leon II pozostał wtedy w stanie kapłańskim.

W celu kontynuacji procesu kreacyjnego wzywam do siedziby Kongregacji żyjących świadków tamtego okresu:
1. Ojca Świętego Jana I vel. Piusa Facibeniego.
2. Kardynała Wilhelma Orańskiego.

Ponadto każdy, kogo pominąłem a ma istotne informacje o życiu Leona II oraz jego służbie Kościołowi i Państwu Kościelnemu jest zobowiązany do stawienia się w Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa. Proszę wyżej wymieniony osoby o potwierdzenie przybycia.

Z estymą,
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Odpowiedz

Eminencjo, zgłaszamy się na Twe wezwanie i zarazem pytamy, w czym możemy pomóc.
(-) Sua Eminenza 
 Pio Maria Cesare de Medici

Osobisty Doradca Ojca Świętego i obecnego Regenta
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
Custode delle fede e Chiesa (Panzerkardinal)
Odpowiedz

Wasza Eminencjo,
spieszę sprostować podaną przez Was informację, jakobym był świadkiem pontyfikatu Jego Świątobliwości Leona II. Po raz pierwszy Spiżową Bramę przekroczyłem pod koniec 2015 roku, dlatego nie mogłem uczestniczyć w wydarzeniach z 2014 roku, o którym prześwietna Kongregacja będzie debatować. Nie znam wystarczająco postaci Leona II, słyszałem jedynie szczątkowe informacje z życia Patriarchy. Może to wpłynąć na niedostateczny wkład w niniejszy proces kreacyjny, dlatego proszę o wyłączenie mnie z grona świadków, do którego zostałem przez Waszą Eminencję powołany.

Z wyrazami rewerencji,
/-/ W.J.O.N.
Wilhelm Jan Orański-Nassau
[Obrazek: 32GnG.png]
Odpowiedz

Eminencjo,

Dziękuję za sprostowanie. Wydawało mi się, że Eminencja w tym okresie stawiał już pierwsze kroki w Rotrii, jednakże pomyliłem się. Mea culpa! W takim razie pozostał mi tylko jeden świadek ówczesnych wydarzeń oraz moja skromna osoba, jednak jako prowadzący proces kreacyjny Leona II pozwolę sobie zachować neutralność. 

Za kilka dni przygotuje zestaw pytań dotyczących Leona II i poproszę o ustosunkowanie się wobec nich przez osobę Ojca Świętego Jana.

Z wyrazami szacunku,
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Odpowiedz

Sieniawskiego niech Eminencja zawezwie.
Odpowiedz

Słuszna uwaga. Czy Jego Ekscelencja chciałby dodać coś od siebie?
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Odpowiedz

Jako postulator oddaję swoją wiedzę i pamięć na temat działalności Lorenzo de Mediciego w Rotrii do dyspozycji Prześwietnej Kongregacji.
+ Jego Eminencja Hieronim Sieniawski
Cardinalis Sanctae Rotriae Ecclesiae
Archiepiscopus ad personam
[Obrazek: 32Gid.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020