Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adalbertus PronobisIV Dzień Patriarszy
#1
Z racji modernizacji i reorganizacji struktur w Państwie Kościelnym Rotria, zapowiadany w grudniu 2019 IV Dzień Patriarszy, który miał się odbyć w Księstwie Oranii jako wyraz czci i oddania hołdu śp. Albertowi Orańskiemu, został w ostatniej chwili przeniesiony do Mediolanu. 
Dlatego też dnia 8 stycznia 2020 roku odbył się IV Dzień Patriarszy, a pierwszy w nowym roku kalendarzowym. Inicjator wydarzenia, ksiądz infułat Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini, przewodniczył uroczystej celebrze, podczas której modlono się o radość życia wiecznego Eminencji Alberta Orańskiego oraz dziękowano za 4 miesiące posługi Patriarchy Jana I. W czasie Eucharystii kazanie wysłuchano krótkiej refleksji, z którą podzielił się przewodniczący celebrze.


Cytat:
Umiłowani w Panu,
Oto mijają 4 miesiące od pmiętnego dnia 8 października 2019 roku, kiedy to po jakże wielkim i wspaniałym pontyfikacie Klemensa I, nowym zwierzchnikiem Kościoła Rotryjskiego został arcybiskup Pio de Medici, który przybrał imię Jan I. Jesteśmy wdzięczni Panu, który raczył powołać tak skromną osobistość do tak wielkich rzeczy. Dlatego warto przytoczyć znamienne słowa "Do wielkich rzeczy zostałem stworzony". Te słowa nie tylko odnoszą się do osoby obecnego Patriarchy, ale też do każdego z nas, bo każdy z nas jest wezwany do pracy ponad swoje siły i zamiary. 
Taką osobą był eminencja Albert Orański, którego w tymże IV Dniu Patriarszym, dniu upamiętniającym wybór Jana I na Stolicę Pawłową, wspominamy. Wszyscy wiemy, jakim był człowiekiem, jaką miał osobowść. Warto stwierdzić, że słowa "Do większych rzeczy zostałem stworzony" miał wyryte w swoim sercu. Wiemy, że poświęcił ogrom czasu w tworzeniu i podtrzymywaniu Państwa Rotryjskiego. Niestety, tragiczny pożar jaki nawiedził Apostolskie Miasto Rotria, odebrał mu życie na tym świecie. Możemy przypuszczać i wierzyć, że w ten sposób, za jego wierność i pracowitość, Bóg zapragnął dać mu wieczne odpocznienie i nagrodę za rozwój Kościoła Rotryjskiego.
Niech zatem przykład świetlanej pamięci Alberta Orańskiego, będzie odnośnikiem i wzorem ofiarności dla nas tu zgoromadzonych, a modlitwa za zmarłego doda sił do posługi Ojcu Świętemu Janowi I. 


Po zakończonej celebrze, zebrani na IV Dniu Patriarszym udali się na wspominki o Albercie i poczęstunek, w czasie którego infułat Pronobis podziekował za przybycie i ogłosił, że V Dzień Patriarszy odbędzie się we Florencji
(-) Ks. Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Biskup pomocniczy Diecezji Teplice
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
Protonotariusz Apostolski
Markiz Sieny Zachodniej

[Obrazek: bpadalbertus.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020