Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V Dzień Patriarszy
#1
Cytat:
Serdecznie zapraszamy na

V DZIEŃ PATRIARSZY

Odbędzie się on dnia 2 lutego 2020 roku
w liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego
we Florencji

W programie:

1) Celebra
(dziękczynienie za pontyfikat Patriarchy Jana I)

2) koncert kolęd i pastorałek 
(Połączone chóry: Domu Patriarszego, "Dominicantare" z Opactwa Teplickiego w Księstwie Sarmacji)

Niech ten dzień będzie dniem pełen radości i wdzięczności wobec Ojca Świętego Jana I,
za dar Jego posługi na Stolicy PawłowejZapraszam

(-) Ks. infułat Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Wikariusz Generalny Domu Patriarszego
(-) Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Generał Towarzystwa Jezusowego
Biskup pomocniczy Diecezji Teplice
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
Protonotariusz Apostolski

[Obrazek: 2XMC2.png]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

#2
V DZIEŃ PATRIARSZY

O godzinie 16:00 rozpoczęła się uroczysta celebracja Eucharystii z okazji V Dnia Patriarszego. Z zakrystii wyruszyła uroczysta procesja do ołtarza. Celebrze przewodniczył Ks. infułat Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini, wikariusz generalny domu patriarszego oraz opat Teplicki. Podczas procesji wejścia chór wykonał kolędę "Adeste Fideles". Po dojściu i okadzeniu ołtarza, celebrans rozpoczął Eucharystię znakiem krzyża, pozdrowił wiernych i wprowadził w liturgię:

Cytat:
Gromadzimy się na Eucharystii w święto Ofiarowania Pańskiego. Gromadzimy się, aby podziękować Bogu Ojcu za dar pontyfikatu Patriarchy Jana I, tym samym obchodząc V Dzień Patriarszy. Wiemy, że w najbliższą sobotę kończy się Jego posługa na Tronie Pawłowym. Tym bardziej nasze serca pałają wielką wdzięcznością, którą chcemy ofiarować Bogu. 

Następnie chór wykonał śpiew "Kyrie" i "Gloria" z "Missa de Angelis".

Odbyła się liturgia Słowa, a w niej homilia celebransa:
Cytat:Umiłowani w Panu!

W dniu dzisiejszym obchodzimy święto Ofiarowania naszego Pana, Jezusa Chrystusa w świątyni. Niezwykły to klimat, niezwykły to dzień, bo ostatni raz w naszych świątyniach rozbrzmiewają kolędy. Chcemy w ten sposób towrzyszyć małemu Jezusowi, którego Maryja i Józef przynoszą zgodnie z tamtejszą tradycją do świątyni. Z tej wizyty raduje się starzec Symeon i prorokini Anna. Z tego wydarzenia radujemy się i my. To wydarzenie pokazuje nam, że i my zostaliśmy ofiarowani w świątyni, podczas naszego chrztu. W ten sposób zostaliśmy poświęceniu Panu Bogu. 
Moi drodzy!
Dziś obchodzimy V Dzień Patriarszy. W tej mszy modlimy się szczególnie za naszego Patriarchę Jana I, który kończy swój pontyfikat. O jakże wspaniały i wielki jest ten człowiek! Ileż mu zawdzięczamy! Dziękujemy dziś Bogu za jego poświęcenie na rzecz Kościoła Rotryjskiego. Niech radość przeżywanego dziś święta, stanie się radością jego dalszej działalności. Amen.

Następnie odbyła się liturgia Eucharystyczna. Na ofiarowanie darów chór wykonał kolędę "Gdy się Chrystus rodzi".Podczas liturgii wykonano "Sanctus" i "Agnus Dei" z "Missa de Angelis".

Podczas Komunii Św. chór wykonał kolędy "Z narodzenia Pana" oraz "Pójdźmy wszyscy do stajenki"


Na koniec ks. infułat zaprosił wszystkich na koncert kolęd połączonych chórów Domu Patriarszego i "Dominicantare" z Opcatwa Teplickiego. 

Cytat:Liturgia dobiega końca. Kończy się okres śpiewania kolęd w naszych świątyniach, ale zapraszamy jeszcze na koncert kolęd na godz. 17:30. Ten koncert będzie dedykowany Janowi I jako podziękowanie za te miesiące służby w Stolicy Pawłowej. Już teraz dziękuję za waszą obecność podczas V Dnia Patriarszego. Trudno wyznaczyć już teraz miejsce i dzień kolejnego takiego dnia, nie wiadomo czy ten dzień będzie jeszcze podtrzymywany. O terminie kolejnego spotkania, miejmy nadzieję, że się odbędzie, z nowym już następcą św. Pawła, poinformujemy. 

Po czym celebrans pobłogosławił wiernych i udał się do zakrystii. Chór wykonał kolędę "Bóg się rodzi"

(-) Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Generał Towarzystwa Jezusowego
Biskup pomocniczy Diecezji Teplice
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
Protonotariusz Apostolski

[Obrazek: 2XMC2.png]
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Maurycy Orański, Pius Leon II
Odpowiedz

#3
KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

Trwając w radości święta Ofiarowania Pańskiego oraz przeżycia V Dnia Patriarszego, po zakończonej celebrze Eucharystii odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów Domu Patriarszego i "Dominicantare" z opactwa Teplickiego w Księstwie Sarmacji. 

Po zakończonym koncercie ks. infułat wyraził wdzięczność za przybycie. Jednocześnie podziękował Ojcu Świętemu Janowi I za to, że stał się inspiracją dla utworzenia obchodów Dnia Patriarszego. Również kilka słów podziękowań wobec Patriarchy Jana I skierowali przedstawiciele wiernych Kościoła Rotryjskiego. 

Wszyscy obecni zapewnili o modlitwie za Jana I i za tych, którzy w najbliższym czasie przystąpią do konklawe, aby wybrać nowego następcę św. Pawła. 
(-) Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Generał Towarzystwa Jezusowego
Biskup pomocniczy Diecezji Teplice
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
Protonotariusz Apostolski

[Obrazek: 2XMC2.png]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Taddeo Piccolomini
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020