Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Albert OrańskiCastello Sforzesco
#1
[Obrazek: 70_1a050-00070_09.jpg]

Castello Sforzesco

Zamek Sforzów to XV-wieczna forteca, otoczona głęboką fosą, wzniesiona przez Francesco Sforzę. Początkowo była to siedziba książęcego rodu Sforza, jednakże w czasach późniejszych została przekazana królewskiemu i patriarszemu rodowi Oranje-Nassau. Pod kuratelą tych zacnych mecenatów kultury, zamek ten, jak i całe księstwo Mediolanu znajduje się po dziś dzień.
Castello Sforzesco położone jest w ścisłym centrum Mediolanu, stolicy Wielkiego Księstwa Oranii. Zbudowany jest na planie kwadratu, a chroniony przez wysoki mur z licznymi blankami i basztami. Wewnątrz znajduje się Plac Wielki, miejsce najważniejszych uroczystości państwowych. Na północy rozciąga się Park Sempione, zaprojektowany w stylu angielskim, z pozostałym stron forteca otoczona jest miastem. Stanowi najważniejszą fortyfikację w okolicy. Służy jako miejsce zamieszkania i pracy dla księcia Mediolanu.
Gdy dynastia Oranje-Nassau przejęła ten zamek, postawiła przeprowadzić kilka znaczących renowacji. Przede wszystkim wzniesiono nowe mury obronne i dodatkowe baszty. Zaprojektowano i postawiono również fontannę, która znajduje się przed bramą główną, prowadzącą na Plac Wielki.

[Obrazek: Blog-Uno-sfregio-per-Milano.jpg]

Wnętrze stanowi kilkadziesiąt pokoi, bogato zdobionych marmurowymi posągami, dużymi obrazami oraz licznymi freskami pędzla najznamienitszych rotryjskich i niderlandzkich malarzy. Żeby poczuć prawdziwy klimat miejsca, trzeba zobaczyć najważniejsze pomieszczenia na własne oczy. Cechą charakterystyczną pomieszczeń jest kolor niebieski, kojarzony z Mediolanem oraz Królestwem Zjednoczonych Niderlandów. Zapraszamy do zwiedzania!


[Obrazek: 14481644450_db09224cf3.jpg]
-Sala tronowa-

[Obrazek: blue-room-c1995.jpg]
-Salon Alberta I-

[Obrazek: %28Ireland%29_Dublin_Castle_Interior_%28...oom%29.jpg]
-Północna sala-

[Obrazek: Les_grands_appartements_7.jpg]
-Sala Wielkiego Księcia-

[Obrazek: 20ANTIQUES1-master1050.jpg]
-Sala Wilhelma II Dobrego i Beatrycze I Łaskawej-

[Obrazek: 26b60952d635c69529c03635abf6e42f.jpg]
-Sala Śniadaniowa-Na północ od Zamku rozciąga się Parco Sempione, pokryty bujną roślinnością, kwieciem, zamieszkany przez kilka gatunków zwierząt, w szczególności ptaki i owady. W samym środku znajduje się Jezioro Niderlandzkie. Park ten otwarty jest jedynie dla rodziny Oranje-Nassau, a także służby zamkowej.


[Obrazek: PICT0396.JPG]

[Obrazek: hever-castle-attractions-gardens.jpg]

[Obrazek: garden-swiss-castle-oberhofen-40.jpg?w=780]Aktualnym gospodarzem zamku jest Jego Królewska Wysokość Albert Wilhelm Fryderyk van Oranje-Nassau, książę Niderlandów, Oranii, Nassau, Mediolanu i Rotrii, hrabia Cremony Pawii i Mantui, Pan na Forli, Książę Orański, Świętego Kościoła Rotryjskiego Kardynał i Wicekanclerz Kurii Rotryjskiej.[Obrazek: Piantina-Castello-Sforzesco.jpg]
-Pierwszy plan Zamku Sforzesco-
[Obrazek: 2JWBC.png]

#2
[Obrazek: 2keFs.png]
[Obrazek: 2JWBC.png]Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020