Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adalbertus PronobisSprawozdanie wizytacyjne Zakonu Towarzystwa Jezusowego w Cesarstwie Bizantyjskim
#1
Cytat:
SPRAWOZDANIE WIZYTACYJNE 
GENERAŁA TOWARZYSTWA JEZUSOWEGO 
KS. BP. ADALBERTUSA PRONOBISA VON HIPPOGRIFF-PICCOLOMINIEGO
W
CESARSTWIE BIZANTYJSKIM
W DNIACH 25 II - 7 III 2020Dnia 25 II 2020 w godzinach późno wieczornych do Cesarstwa Bizantyjskiego z wizytacją  przybył Generał Towarzystwa Jezusowego ks. Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini.
Z racji przypadającej w tym czasie Środy Popielcowej, generał Zakonu Jezuitów przewodniczył nabożeństwu z obrzędem posypaniem głów popiołem, tym samym rozpoczął w Cesarstwie Bizantyjskim okres Wielkiego Postu.
W pierwszy piątek Wielkiego Postu generał Towarzystwa Jezusowego poprowadził nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Generał Zakonu Jezuitów długo oczekiwał na rozmowę z cesarzem Cesarstwa Bizantyjskiego Janem I Bizantyjskim. Rozmowa doszła do skutku 7 III 2020.

W Cesarstwie Bizantyjskim znajduje się  Zakon Towarzystwa Jezusowego. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że nie jest efektywnie prowadzone. Składa się na to wiele czynników m.in. brak duszpasterzy zakonnych. Pomimo tego generał zakonu postanowił rozruszać działalność Towarzystwa Jezusowego, co bardzo zadowoliło wiernych i mieszkańców.
Państwo ceni sobie współpracę z Kościołem Rotryjskim i pragnie rozwijać wzajemną relację. Działalność Jezuitów bardzo pozytywnie wpływa na rozwój Cesarstwa Bizantyjskiego. Cesarstwo Bizantyjskie słynie z wielu wypraw wojennych, dlatego potrzeba jest działaności Zakonu na polu wojskowym. Stąd jest potrzeba kapelana wojskowego, który zatroszczyłby się o duchowy rozwój żołnierzy.
Ze strony Zakonu zaproponowano utworzenie Szkoły Biblijnej prowadzonej przez Jezuitów (głównie przedmioty historyczne, które przybliżałyby historię Państwa Rotryjskiego) oraz prowadzenie cyklu „Codzienne Słowo Dobrej Nowiny”. 
Wnioski wypływające z wizytacji:
Cesarstwo potrzebuje Towarzystwa Jezusowego i bardzo liczy na Jego pomoc w działalności oświatowej, kulturowej, wojskowej oraz religijnej. 


(-) Ks. Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini,
Generał Zakonu Jezuitów
(-) Ks. Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Generał Towarzystwa Jezusowego
Biskup pomocniczy Diecezji Teplice
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
Protonotariusz Apostolski
Markiz Sieny Zachodniej

[Obrazek: 7hg8z]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Pius Leon II
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020