Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikołaj DrederHerby diecezji
Bracia,

W czasach II Państwa Kościelnego, każda diecezja, archidiecezja i inne prowincje kościelne posiadały swój herb. Obecnie z tego co widzimy, zwyczaj ten wymarł - bo nie znaleźliśmy na obecnym forum śladów tychże herbów. Uważamy, że należałoby powrócić do dawnego zwyczaju i krok po kroku wytwarzać herby dla obecnych prowincji Kościoła Rotryjskiego. Jeśli chodzi o rotryjskie archiwalne forum, to wszystkie herby diecezji (duchowieństwa również) przepadły. Jedynie na forum Rzeczypospolitej Obojga Narodów uchowały się herby dla Gniezna i Krakowa, oto herb archidiecezji gnieźnieńskiej. Herb diecezji krakowskiej również jest widoczny na forum, ale w postaci miniaturki. Wypadałoby posiadać większą wersję.

[Obrazek: abpgnieznoherb.png]
Herb archidiecezji gnieźnieńskiej

Biorąc pod uwagę obecny dynamiczny wzrost zasięgu Kościoła Rotryjskiego, który objawia się poprzez powoływanie nowych diecezji, należy przygotować nowy wykaz herbów. Posiadając nowe diecezje, chociażby w Księstwie Sarmacji czy Magnifikacie, należy wyposażyć je w herb. Dlatego liczymy tutaj na pomoc wszystkich prymasów oraz biskupów diecezjalnych, a także legatów i innych duchownych posługujących poza granicami Państwa Kościelnego, w przygotowaniu odpowiednich herbów lub nawet samych tarcz tegoż herbu. Zapraszamy do dyskusji.
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego
[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

Taki herb znalazlem u siebie w Wenecji

[Obrazek: 2sxDf.png]
ks. prał. dr net. Janusz Adam Zabieraj SJ
Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości
Proboszcz Bazyliki pw. św. Marka w Wenecji
Kawaler Bari
[Obrazek: 33UTp.png]
Odpowiedz

A Bóg zapłać! Chociaż diecezja wenecka już została chyba rozwiązana. Niemniej do archiwum się nada.
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Odpowiedz

W przypadku diecezji Dreamopolis można się pokusić o jakąś wariację opartą albo o dwugłowego czerwonego orła albo o pięciolistny biały kwiat z flagi Królestwa (niestety zapomniałem jego nazwy).
Jego Ekscelencja ks. bp Stanisław Dmowski
Szambelan Patriarszy

[Obrazek: bpdmowski.png]
Odpowiedz

W przypadku Magnifikatu znalazłem fajne Herby z dewizą Magnifikatu, ale lepiej chyba zrobić jakiś. Jeśli każdy duchowny przeleje kase w Sarmacji na konto kościoła to mamy już opłaconego herolda. /jak ktoś w kaesach da mi wkoncu dostęp w instytucji bo jestem chyba jedyną osobą tam która ogarnia DSG, no i jestem jednak biskupem/
[Obrazek: podpis.png]
(~) abp Taddeo van Hälsing-Marcjan-Chojnacki
von Hippogriff-Piccolomini SJ
Wikariusz Generalny
Prefekt Kongregacji ds. Dyscypliny
Markiz Sieny Wschodniej
[Obrazek: convertedHERB.png]
Odpowiedz

Niech Brat podlinkuje te herby.
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Odpowiedz

Przekopując dawne archiwa rotryjskie w Skarlandzie znalazłem herb Archidiecezji w Walencji:

[Obrazek: archidiecezja-walencji.png]
(-) Norbert I de Catalán
Król Skarlandu, Aztec, Białogóry, Czarnogóry i Estelli Wschodniej, Tytularny Król Francji etc...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020