Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stanisław DmowskiPróba systematyki państw na podstawie statystyki mikronacyjnej
Jest 1 kwietnia, ale to nie żart, doktor teologii wziął się za obliczenia matematyczne. Na UK ukazał się mój wykład dot. przeglądu państw pod względem statystycznym. Zainspirowało mnie do napisania tejże pracy spojrzenie na świetnie opracowany instytut statystyczny w Leocji. Zapraszam do czytania.

Proszę jednocześnie Waszą Magnificencję, jeśli w złym miejscu opublikowałem wątek to o przeniesienie. Z góry dziękuję!
Jego Ekscelencja ks. bp Stanisław Dmowski
Szambelan Patriarszy

[Obrazek: bpdmowski.png]
Odpowiedz

Bardzo ciekawe opracowanie. Byłoby miło, gdyby podobne opracowanie ukazywało się co jakiś czas - może nie co miesiąc, ale np. kwartalnie. Wynik z trzech miesięcy w lepszy sposób oddawałby ogół aktywności na forum i podkreślał stabilność bądź niestabilność aktywności forumowej danego państwa.
Sanctitas Sua
PIVS LEO PP. II
Patriarcha et Episcopus Rotriae,
Pontifex Optimus Maximus

[Obrazek: 14284382_65e68629ae28be64.png]
Odpowiedz

Świetna praca. Gratuluję pomysłu oraz zdeterminowania w realizacji. Szkoda, że nie powstała na Unwersytecie Rotryjskim, Księże Prorektorze Wink

Na marginesie - ciekawe, że komentowanie wydarzeń w Rotrii stanowi tak wielki procent aktywności w Bizancjum. Nie sądziłem, że jesteśmy aż tak ciekawi dla innych Smile
+ Jego Eminencja Hieronim Sieniawski
Cardinalis Sanctae Rotriae Ecclesiae
Archiepiscopus ad personam
[Obrazek: 32Gid.png]
Odpowiedz

(01.04.2020, 14:16:08)Hieronim Sieniawski napisał(a): Świetna praca. Gratuluję pomysłu oraz zdeterminowania w realizacji. Szkoda, że nie powstała na Unwersytecie Rotryjskim, Księże Prorektorze Wink

Na marginesie - ciekawe, że komentowanie wydarzeń w Rotrii stanowi tak wielki procent aktywności w Bizancjum. Nie sądziłem, że jesteśmy aż tak ciekawi dla innych Smile

W Ludowej Republice Magnifikatu religia stanowi 41% ogółu napisanych postów w marcu, równie spory wynik odnotowano prawdopodobnie w Republice Bialeńskiej, gdzie dość często komentuje się wydarzenia z Rotrii (lub też mówiąc lokalnym językiem - "Łotrii"). Gdyby nie konieczność zalogowania się na forum, sprawdziliśmy ile postów o nas napisano na ich forum, a mając w pamięci marcowe wydarzenia - na pewno mało ich nie było, chociaż patrząc na ich dużą aktywność to naturalnie będzie to mniejszy ułamek.
Sanctitas Sua
PIVS LEO PP. II
Pontifex Optimus Maximus

Odpowiedz

Praca wywołała zainteresowanie w Pustkowiach Winków, przywódca kraju, p. Talerz obruszył się, że statystyka nie jest miarodajna do oceny państw, o czym świadczy chociażby jego państwo, istniejące od wielu, wielu lat. I ja się z nim zgadzam, co także zawarłem w podsumowaniu. Statystyka nie ujmuje wielu sytuacji i czynników, nie jest w pełni miarodajna. Zdarza się wiele wyjątków od reguł wyznaczonych w tej pracy. Chociażby przychodzi na myśl Scholandia, w latach swojej świetności reprezentowała wszystkie dobre cechy, będąc państwem obywatelskim, narodu, licznym i o różnorodnej aktywności. A mimo to dzisiaj jest gruzowiskiem. Wielu państw wepchniętych w młyn cyferek nie da się właściwie ująć, chociażby Rotria jest tu przykładem Smile

(01.04.2020, 14:16:08)Hieronim Sieniawski napisał(a): Świetna praca. Gratuluję pomysłu oraz zdeterminowania w realizacji. Szkoda, że nie powstała na Unwersytecie Rotryjskim, Księże Prorektorze Wink

Będą powstawać teraz tylko tutaj Smile
Szambelan Patriarszy

Odpowiedz

(02.04.2020, 08:46:28)Stanisław Dmowski napisał(a): Praca wywołała zainteresowanie w Pustkowiach Winków, przywódca kraju, p. Talerz obruszył się, że statystyka nie jest miarodajna do oceny państw, o czym świadczy chociażby jego państwo, istniejące od wielu, wielu lat. I ja się z nim zgadzam, co także zawarłem w podsumowaniu. Statystyka nie ujmuje wielu sytuacji i czynników, nie jest w pełni miarodajna. Zdarza się wiele wyjątków od reguł wyznaczonych w tej pracy. Chociażby przychodzi na myśl Scholandia, w latach swojej świetności reprezentowała wszystkie dobre cechy, będąc państwem obywatelskim, narodu, licznym i o różnorodnej aktywności. A mimo to dzisiaj jest gruzowiskiem. Wielu państw wepchniętych w młyn cyferek nie da się właściwie ująć, chociażby Rotria jest tu przykładem Smile

(01.04.2020, 14:16:08)Hieronim Sieniawski napisał(a): Świetna praca. Gratuluję pomysłu oraz zdeterminowania w realizacji. Szkoda, że nie powstała na Unwersytecie Rotryjskim, Księże Prorektorze Wink

Będą powstawać teraz tylko tutaj Smile

Zdecydowanie aktywności Rotrii nie da się wyrazić tylko i wyłącznie liczbą postów na forum. Tylko dobry Bóg wie, ile wypowiedzi piszemy poza forum, np. na GG czy Discordzie, a do aktywności (tej wyrażanej liczbą postów) można równie dobrze zaliczyć liczbę postów napisanych przez duchownych poza granicami Państwa Kościelnego, w diecezjach, parafiach, etc.
Sanctitas Sua
PIVS LEO PP. II
Pontifex Optimus Maximus

Odpowiedz

Statystyka bez wątpienia nie może być jedyną zmienną, która służyć ma ocenie mirkopaństwa - jednakże aktywność wyrażająca się poprzez dane statystyczne pozostaje istotnym czynnikiem w tym procesie. Opracowanie Wielebnego Prorektora ujmuje przede wszystkim ten aspekt. Ciekawym pomysłem mogłoby być przygotowanie analiz naświetlających inne czynniki (np. przez różne ośrodki naukowe) - wówczas, po lekturze, każdy mógłby dokonać własnej oceny państw Pollinu.
Odpowiedz

(02.04.2020, 10:26:39)Hieronim Sieniawski napisał(a): Statystyka bez wątpienia nie może być jedyną zmienną, która służyć ma ocenie mirkopaństwa - jednakże aktywność wyrażająca się poprzez dane statystyczne pozostaje istotnym czynnikiem w tym procesie. Opracowanie Wielebnego Prorektora ujmuje przede wszystkim ten aspekt. Ciekawym pomysłem mogłoby być przygotowanie analiz naświetlających inne czynniki (np. przez różne ośrodki naukowe) - wówczas, po lekturze, każdy mógłby dokonać własnej oceny państw Pollinu.

Jakich np. czynników?
Szambelan Patriarszy

Odpowiedz

Chociażby historia, wypracowana tradycja, spójność systemu prawnego, skuteczność władzy, wpływ na inne państwa, zawarte umowy międzynarodowe, etc.
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

(03.04.2020, 21:34:51)Hieronim Sieniawski napisał(a): Chociażby historia, wypracowana tradycja, spójność systemu prawnego, skuteczność władzy, wpływ na inne państwa, zawarte umowy międzynarodowe, etc.

Jak należy rozumieć kryterium "zawarte umowy międzynarodowe"? Czy ma Eminencja na myśli ich ilość czy jakość? Jeśli jakość, to w jaki sposób należy ocenić czy mikronacja A jest bardziej prestiżowa (lepsza) od mikronacji B?
Sanctitas Sua
PIVS LEO PP. II
Pontifex Optimus Maximus

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020