Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stanisław DmowskiKatedra św. Afrahata
Katedra Świętego Afrahata

[Obrazek: 5021246981_9d64c3cb55_b.jpg]

Główne miejsce Palestriny, gdzie miejscowi wierni zbierają na modlitwie.
Jego Ekscelencja ks. bp Stanisław Dmowski
Szambelan Patriarszy

[Obrazek: bpdmowski.png]
Odpowiedz

Wielki Czwartek
IX IV MMXX

[Obrazek: LastSupper.jpg]

Było to przed Świętem Paschy. Jezus, wiedząc, że nadeszła godzina Jego, by przeszedł z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował.
W czasie wieczerzy, gdy diabeł już nakłonił serce Judasza Iskarioty, syna Szymona, aby Go wydał, Jezus, wiedząc, że Ojciec oddał Mu wszystko w ręce oraz że od Boga wyszedł i do Boga idzie, wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło, nim się przepasał. Potem nalał wody do misy. I zaczął obmywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany.
Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: «Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?» Jezus mu odpowiedział: «Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale poznasz to później». Rzekł do Niego Piotr: «Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał». Odpowiedział mu Jezus: «Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną». Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!»
Powiedział do niego Jezus: «Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy». Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: «Nie wszyscy jesteście czyści».A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: «Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? Wy Mnie nazywacie „Nauczycielem” i „Panem”, i dobrze mówicie, bo nim jestem. Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wy powinniście sobie nawzajem umywać nogi. Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem».

Po wygłoszeniu homilii, opat klasztoru palestrińskiego, Farez zaprosił do siebie dwunastu kapłanów, symbolizujących dwunastu apostołów, którym obmył nogi i ucałował je. W tle rozbrzmiewał specjalny hymn wielkoczwartkowy لحن ماروني لخميس الغسل.

[Obrazek: gettyimages-820149648-612x612.jpg?conten...age%2Fjpeg]

Szambelan Patriarszy

[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Janusz Zabieraj
Odpowiedz

Wielki Piątek
X IV MMXX
arubto d-hasho

[Obrazek: Crucifixion.jpg]

Do ołtarza skierowała się procesja kapłanów, strojnych w czerwone szaty. Przed ołtarzem celebrans padł krzyżem. Wszystko odbywa się w ciszy. Rozpoczyna się liturgia, w trakcie której rozważana jest Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Przebili Cię gwoździami, ale zamieniłeś je w leki na ich choroby;
Przebili Cię mieczem i wytrysnęła woda, do zmycia ich grzechów:
Wypłynęła woda i krew, aby mogli stać w zachwycie
i myć ręce z Twojej krwi.
Dajesz im za własną krew
wodę, dzięki której zabójcy mogą się umyć
i oni sami znajdują życie. - Efrem

Po homilii, modlitwie powszechnej następuje najważniejsza część, adoracja Krzyża. Wierni udają się w procesji, by przyklęknąć i ucałować go na znak czci. Kapłan zapala stojącą przy krzyżu po prawej stronie świecę na znak wyzwolenia Dobrego Łotra. W tle śpiewane są hymny.

Następnie dokonuje się procesja z Ciałem Chrystusowym do specjalnie przygotowanego grobu. Wierni niosą je na specjalnym tronie, oświetlone lampami i świecami. Śpiewane są hymny.

Szambelan Patriarszy

Odpowiedz

Od dnia 20.05 Michał udał się na samotną pielgrzymkę do Katedry św. Afrahata. 
Podjąłem trud pielgrzymowania jako wyraz mojego i naszego nawrócenia, z chęci przemiany życia i zadośćuczynienia za grzechy własne i innych. Cały dzień pielgrzymkowy starałem się wypełniać jak najlepiej poprzez modlitwę, medytacje Słowa Bożego, rozmowy, wzajemną służbę i pomoc. Modliłem się całą Liturgią Godzin (Jutrznia, Godzina Czytań, Modlitwa w ciągu dnia, Nieszpory, Kompleta) i modlitwami tradycyjnymi. Czerpałem z bogatego skarbca Kościoła.
Po przybyciu do katedry pomodlę się, wezmę udział we mszy św. poczuwam przy najświętszym sakramencie i zawierzę siebie, żonę oraz cały mój kraj tj. RON.
(-) Michał von Rokuszewski 
Herbu Kownia
Szlachcic Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Podchorąży Pierwszej Kompanii 
Regimentu Dragonów, Dywizji Małopolskiej
[Obrazek: 181px-POL_COA_Kownia.svg.png]
Odpowiedz

Słuszna decyzja, godna pochwały. Życzymy Ci, Umiłowany Synu, wszelakich łask bożych na czas mikroświatowego pielgrzymowania.
Sanctitas Sua
PIVS LEO PP. II
Patriarcha et Episcopus Rotriae,
Pontifex Optimus Maximus

[Obrazek: 14284382_65e68629ae28be64.png]
Odpowiedz

Bóg zapłać za to świadectwo pokory Smile Niech Pan Bóg błogosławili w dalszym v-życiu.
+ Jego Eminencja Hieronim Sieniawski
Cardinalis Sanctae Rotriae Ecclesiae
Archiepiscopus ad personam
[Obrazek: 32Gid.png]
Odpowiedz

(21.05.2020, 12:05:58)Hieronim Sieniawski napisał(a): Bóg zapłać za to świadectwo pokory Smile Niech Pan Bóg błogosławili w dalszym v-życiu.

Na początku zamierzam podziękować za dopilnowanie i lekkie schłodzenie mojego temperamentu. 
Ale mam pytanie czy ja i Julia jesteśmy zatem małżeństwem? Taka informacja przyda mi sie gdyż warunkuje ona dalsze moje drogi, spotkania narracyjne, i przedsięwzięcia.
Herbu Kownia
Odpowiedz

Cieszę się, że akurat na pielgrzymkę wybraliście palestrińską katedrę. Oby modlitwa przyniosła ukojenie i zapaliła do dobrego, wartościowego działania w jedności z Kościołem Rotryjskim.
Szambelan Patriarszy

Odpowiedz

(21.05.2020, 16:11:08)michał von rokuszewski napisał(a):
(21.05.2020, 12:05:58)Hieronim Sieniawski napisał(a): Bóg zapłać za to świadectwo pokory Smile Niech Pan Bóg błogosławili w dalszym v-życiu.

Na początku zamierzam podziękować za dopilnowanie i lekkie schłodzenie mojego temperamentu. 
Ale mam pytanie czy ja i Julia jesteśmy zatem małżeństwem? Taka informacja przyda mi sie gdyż warunkuje ona dalsze moje drogi, spotkania narracyjne, i przedsięwzięcia.

Tak, jak najbardziej - stwierdzono jedynie to, że zawarto je bezprawnie, ale nie nieważnie. W związku z szybkim dopełnieniem przez Pana wskazania Kongregacji Świętego Oficjum w materii pokuty, nie będę podejmował żadnych dalszych działań, uznając tym samym sprawę za zamkniętą.
+ Jego Eminencja Hieronim Sieniawski
Cardinalis Sanctae Rotriae Ecclesiae
Archiepiscopus ad personam
[Obrazek: 32Gid.png]
Odpowiedz

(21.05.2020, 17:57:06)Hieronim Sieniawski napisał(a):
(21.05.2020, 16:11:08)michał von rokuszewski napisał(a):

Tak, jak najbardziej - stwierdzono jedynie to, że zawarto je bezprawnie, ale nie nieważnie. W związku z szybkim dopełnieniem przez Pana wskazania Kongregacji Świętego Oficjum w materii pokuty, nie będę podejmował żadnych dalszych działań, uznając tym samym sprawę za zamkniętą.

Dziękuję bardzo, gdyby ksiądz kardynał lub Patriarcha albo którykolwiek ksiądz biskup czegoś potrzebował, prosze wiedzieć i pamiętac że macie we mnie oddanego sługę i przyjaciela.
Herbu Kownia
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020