Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adalbertus PronobisŻyczenia Wielkanocne dla proboszcza i parafii św. Marka
Cytat:
[Obrazek: 7hg8z]
Triduum Paschalne 
Zmartwychwstanie Pańskie

A.D. MMXX

"Alleluja! Żyw już jest śmierci zwyciężyciel"

Przewielebny księże proboszczu Januszu,
Umiłowana wspólnoto parafii św. Marka w Wenecji!

Kolejny raz przychodzi nam obchodzić święta Zmartwychwstania Pańskiego. Po raz kolejny w naszym życiu, jako chrześcijanie zatrzymamy się, aby pochylić się nad misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. To najważniejszy czas w naszym życiu religijnym, bo to on jest centrum całego roku liturgicznego. 
Obchody tego misterium rozpoczynamy uroczystą celebrą Wieczerzy Pańskiej, w której wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Każda sprawowana celebracja Najświętszej Ofiary jest wielką tajemnicą naszej wiary. Każde powołanie kapłańskie i kapłaństwo jest darem i tajemnicą. Jakże ważne są nowe i liczne powołania kapłańskie, bo bez nich nie byłoby Eucharystii. Dlatego w Wielki Czwartek jesteśmy w sposób szczególny wezwani do modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie.

Kolejnym etapem Triduum jest Wielki Piątek - dzień, którym nie sprawuje się Najświętszej Ofiary. Centrum tego dnia jest Adoracja Krzyża, na którym dla naszego Zbawienia swojego życia dokonał Jezus Chrystus. Wpatrując się w Krzyż Zbawiciela, przyjmijmy Krzyż naszej codzienności i bądźmy świadomi, że jesteśmy grzeszni i słabi, że bez łaski Bożej, która rozlała się z przebitego boku Chrystusa nie jesteśmy udźwignąć ciężkości naszego życia.

Najważniejszym elementem Triduum Paschalnego jest Wigilia Paschalna. To jest najważniejsza celebracja w roku liturgicznym. To moment oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. To moment, w którym wyrażamy naszą wdzięczność Bogu, że mimo pomimo naszych codzienny kłopotów i bolączek powstajemy i żyjemy jeszcze większą nadzieją. To moment, gdzie wracamy do źródła naszej wiary - sakramentu chrztu. 

Czcigodny księże Januszu,
Umiłowani Bracia i Siostry!

Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego, pragnę z całego serca złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech te dni będą okazją do zgłębienia tajemnic naszej wiary i pozwolą jeszcze bardziej zjednoczyć się z Chrystusem. Niech Jego chwalebne Zmartwychwstanie w naszych sercach przyniesie pokój i radość, abyśmy z tym pokojem dzielili się z każdą i każdym. Życzę Wam i sobie ponownego odkrycia sensu życia dla Boga i bliźnich. Wesołego Alleluja!

Z pasterskim błogosławieństwem

(-) Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini,
prymas Cesarstwa Bizantyjskiego
biskup pomocniczy diecezji Teplice
generał Towarzystwa Jezusowego
(-) Ks. Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Biskup pomocniczy Diecezji Teplice
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
Protonotariusz Apostolski
Markiz Sieny Zachodniej

[Obrazek: bpadalbertus.png]
Odpowiedz

Cytat:
[Obrazek: 33NCn.png]

Wasza Ekscelencjo
czcigodny księże biskupie!

Bardzo dziękuję za te słowa i życzenia. Ksiądz nie wie nawet ile one dla mnie i dla parafian znaczą i z jaką radością je przyjmujemy. Bardzo często wspominamy sobie posługę księdza biskupa jako proboszcza. Tak samo z resztą i w przypadku ksiedza kardynała Aureliusza. Wy dwaj jako weneccy proboszczowie jesteście wzorem dla mnie jako duchownego i dla wiernych świeckich jako ludzie. Praca wasza jako proboszczów nigdy nie zostanie tutaj zapomniana. Zawsze będziemy gościć was z wdzięcznością i wschuwiać się w wasze słowa.

Bóg zapłać za te krótką naukę którą ksiądz biskup zawarł w swoim słowie. Zostanie ona odczytana w trakcie każdej z liturgii najbliższych dni. Wspaniale że ksiądz pozwala nam swoim słowem zrozumieć te tajemnice które teraz przeżywamy. Ja nie mam daru takiej wymowy aby głosić tak wspaniałe kazania. Jestem prostym proboszczem jak ksiądz Vianney z Ars. Tym bardziej za nie dziękuję. Pamiętajmy w tych dniach że Bóg nie umarł że Jezus żyje.

Proszę przyjąć ode mnie i od wszystkich parafian życzenia błogosławieństwa Bożego aby Jezus który umarł, zmartwychwstał i żyje księdzu biskupowi błogosławił tej wiosny i po wsze czasy.

ks. Janusz Adam Zabieraj
Proboszcz parafii pw. św. Marka w Wenecji
ks. inf. dr net. Janusz Adam Zabieraj SJ
Protonotariusz Apostolski
Proboszcz Bazyliki pw. św. Marka w Wenecji
Kawaler Bari
[Obrazek: 36EwT.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020