Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Andream.von.SalzaZ życia Bari i Bolonii
#1
Piękne miasto
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 2U78e.png]
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Janusz Zabieraj
Odpowiedz

#2
Dziś do Bari przyjechał ksiądz prałat kawaler Bari Janusz Adam Zabieraj. Postanowił sprawdzić, jak idzie rozbudowa miasta i przygotowanie go do bycia centrum turystycznym Rotrii. Na jego cześć grano hymn Bari z balkonu jednej z kamienic.


W minucie 2:12 słychać klakson samochodu księdza prałata.
Odpowiedz

#3
Ksiądz prałat Janusz Adam Zabieraj pozostał w Bari na noc i na drugi dzień. Nie wrócił na weneckie probostwo ale około południa sprawował mszę w katedrze pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Bari w intencji pokoju w Państwie Kościelnym.

[Obrazek: bari-san-nicola_2303249.jpg]


[Obrazek: Missa_tridentina_001.jpg]
Cytat:
[Obrazek: 3415z.png]

Drodzy Bracia Kardynałowie, Biskupi i Prezbiterzy

Pamiętajcie, że gdzie miłość wzajemna i dobroć tam znajdziemy Boga żywego. Zawezwuję was abyście zaprzestali waśni i sporów. Jesteśmy w okresie Oktawy Wielkanocnej w czasie w którym Pan Jezus powiedział że pokój swój nam zostawia i daje. Nie możemy lekceważyć jego słów. Jesteśmy zobowiązani miłować się wzajemnie tak jak On nas umiłował. Musimy posiadać czyste serce a nie pełne nieprawości i złości. Strzeżmy się tego co nas rozdziela i zaprzestańmy sporów oraz gniewów bo inaczej nie stanie pośród nas Chrystus.

ks. prał. Janusz Adam Zabieraj
Odpowiedz

#4
Dziś w Bari przy jednej z ulic stanął z megafonem ksiądz Janusz Adam Zabieraj SJ i zaczął nauczać przechodniów, w tym wielu turystów. Zwracał przede wszystkim uwagę na ubogich. Mówił, że nie można się od nich odwracać, lecz trzeba im pomagać. Nawoływał do dzielenia się majątkiem i angażowania w akcje charytatywne. Wspominał o konieczności bycia miłosiernym. Mówił, że choć on jest szlachcicem to tak naprawdę każdy człowiek jest równy i trzeba szanować i robotników, i chłopów, bo każdy jest równy przed Bogiem i tak samo będzie tańczył w tańcu śmierci. Chrystus jest tym, który przynosi sprawiedliwość i wyzwolenie. Wielu przechodniów rzucało księdzu pieniądze do wystawionego koszyka. Prałat przekazał je potem na fundusz "Chlebka św. Antoniego".
Odpowiedz

#5
Jak większość wie ksiądz prałat proboszcz Janusz Adam Zabieraj SJ jest narodowości Vernońskiej. I jak ostatnio się dowiadywał jest ostatnim żyjącym Vernończykiem. Smutno mu było że nikt nie zna jego kultury. STąd też zaczął myślęć by Bari stało się centrum kultury vernońskiej i miejscem dla mniejszości vernońskiej. Postanowił dokonać lokacji jednego miasta w ramach prowincji i nazwać je Vernonia by stało się centrum wszystkich Vernończyków. Na razie tylko Zabieraj nim jest ale kto wie. Może znajdą się chętni do kontynuacji idei Vernoni...

[Obrazek: 34mbm.jpg]
"Ostatni Vernończyk" - portret ks. prał. Janusza Adama Zabieraja SJ. Autor nieznany
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Benedykt II, Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

#6
Jak już wspomnieliście o Vernonii to pozwolę sobie zapytać. Czy ten kraj posiadał w swojej historii forum? Ile osób miał w szczytowym okresie? Co do kultury to kojarzy mi się przy okazji Waszego przyjazdu, że kraj wzorował się na jakichś słowiańskich językach, dobrze mówię?
Odpowiedz

#7
Znaczy po kolei. Był to taki pomysł z kolegami żeby założyć kraj wzorowany na celowo tak napiszę Czechosłowacji ale też z pewnymi elementami takim oryginalnymi, by nie rzecz kosmicznymi, fantastycznymi. Niemniej pomysł upadł niestety bo chętni się wycofali i zostałem tylko ja. Samemu państwo kijowo zakładać dlatego też odpuściłem i zostałem w Rotrii z czego się cieszę. Ale teraz tak sobie myśle że jak mam lenno to mogę sobie to pociągnąć chociaż narracją, co nie? Zwłaszcza jak szkolę się w neksjalizmie mikronacyjnym po przeczytaniu Misji międzyplanetarnej mam trochę pomysłów.
Odpowiedz

#8
Dzisiaj Bari odwiedził jej właściciel - ksiądz prałat kawaler Janusz Adam Zabieraj SJ. Objechał swoim samochodem wszystkie wioski i miasteczka, patrząc, czy ludziom żyje się dobrze. Wieczorem w Bazylice pw. św. Sabina w Bari odprawił uroczystą Mszę w intencji wszystkich strażaków. Dziś wszak wspominamy św. Floriana.

[Obrazek: ferrari_275.jpg]
Ksiądz Janusz w trakcie objazdu Bari podarowanym przez bezdomnego Ferrari. Bezdomnego nie udało się znaleźć, także nie było kupców na auto, dlatego ksiądz prałat postanowił używać auta w swej pracy.

[Obrazek: bpjabele.jpg]
Ksiądz prałat Zabieraj przewodniczy lewitowanej uroczystości  w Bazylice św. Sabina w Barii

Improwizacja organowa po celebrze odprawianej przez księdza prałata Zabieraja w Bazylice pw. św. Sabina w Bari
Odpowiedz

#9

Janusz Bogdan, Janusz Stefan oraz Bożena Martyna i Bożena Małgorzata tańczą z radości na swojej posesji
Vernończycy bardzo radowali się z nadania im przez księdza prałata Janusza Adama Zabieraja SJ miasta Ruvo di Puglia, gdzie mogli urządzić się jako mniejszość. Również i Rotryjczycy bardzo cieszą się z przybycia tak wesołego i dobrego narodu.
Odpowiedz

#10
Sami wykonaliście flagę Ruvo czy jest to kalka proporca jakiegoś realowego miasta czy regionu? Smile
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021