Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Andream.von.SalzaZ życia Bari i Bolonii
Piękne miasto
Jego Eminencja
Andream kardynał von Salza

Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie

[Obrazek: 2U78e.png]
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Janusz Zabieraj
Odpowiedz

Dziś do Bari przyjechał ksiądz prałat kawaler Bari Janusz Adam Zabieraj. Postanowił sprawdzić, jak idzie rozbudowa miasta i przygotowanie go do bycia centrum turystycznym Rotrii. Na jego cześć grano hymn Bari z balkonu jednej z kamienic.

W minucie 2:12 słychać klakson samochodu księdza prałata.
Odpowiedz

Ksiądz prałat Janusz Adam Zabieraj pozostał w Bari na noc i na drugi dzień. Nie wrócił na weneckie probostwo ale około południa sprawował mszę w katedrze pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Bari w intencji pokoju w Państwie Kościelnym.

[Obrazek: bari-san-nicola_2303249.jpg]

[Obrazek: Missa_tridentina_001.jpg]
Cytat:
[Obrazek: 3415z.png]

Drodzy Bracia Kardynałowie, Biskupi i Prezbiterzy

Pamiętajcie, że gdzie miłość wzajemna i dobroć tam znajdziemy Boga żywego. Zawezwuję was abyście zaprzestali waśni i sporów. Jesteśmy w okresie Oktawy Wielkanocnej w czasie w którym Pan Jezus powiedział że pokój swój nam zostawia i daje. Nie możemy lekceważyć jego słów. Jesteśmy zobowiązani miłować się wzajemnie tak jak On nas umiłował. Musimy posiadać czyste serce a nie pełne nieprawości i złości. Strzeżmy się tego co nas rozdziela i zaprzestańmy sporów oraz gniewów bo inaczej nie stanie pośród nas Chrystus.

ks. prał. Janusz Adam Zabieraj
Odpowiedz

Dziś w Bari przy jednej z ulic stanął z megafonem ksiądz Janusz Adam Zabieraj SJ i zaczął nauczać przechodniów, w tym wielu turystów. Zwracał przede wszystkim uwagę na ubogich. Mówił, że nie można się od nich odwracać, lecz trzeba im pomagać. Nawoływał do dzielenia się majątkiem i angażowania w akcje charytatywne. Wspominał o konieczności bycia miłosiernym. Mówił, że choć on jest szlachcicem to tak naprawdę każdy człowiek jest równy i trzeba szanować i robotników, i chłopów, bo każdy jest równy przed Bogiem i tak samo będzie tańczył w tańcu śmierci. Chrystus jest tym, który przynosi sprawiedliwość i wyzwolenie. Wielu przechodniów rzucało księdzu pieniądze do wystawionego koszyka. Prałat przekazał je potem na fundusz "Chlebka św. Antoniego".
Odpowiedz

Jak większość wie ksiądz prałat proboszcz Janusz Adam Zabieraj SJ jest narodowości Vernońskiej. I jak ostatnio się dowiadywał jest ostatnim żyjącym Vernończykiem. Smutno mu było że nikt nie zna jego kultury. STąd też zaczął myślęć by Bari stało się centrum kultury vernońskiej i miejscem dla mniejszości vernońskiej. Postanowił dokonać lokacji jednego miasta w ramach prowincji i nazwać je Vernonia by stało się centrum wszystkich Vernończyków. Na razie tylko Zabieraj nim jest ale kto wie. Może znajdą się chętni do kontynuacji idei Vernoni...

[Obrazek: 34mbm.jpg]
"Ostatni Vernończyk" - portret ks. prał. Janusza Adama Zabieraja SJ. Autor nieznany
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Benedykt II, Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

Jak już wspomnieliście o Vernonii to pozwolę sobie zapytać. Czy ten kraj posiadał w swojej historii forum? Ile osób miał w szczytowym okresie? Co do kultury to kojarzy mi się przy okazji Waszego przyjazdu, że kraj wzorował się na jakichś słowiańskich językach, dobrze mówię?
Odpowiedz

Znaczy po kolei. Był to taki pomysł z kolegami żeby założyć kraj wzorowany na celowo tak napiszę Czechosłowacji ale też z pewnymi elementami takim oryginalnymi, by nie rzecz kosmicznymi, fantastycznymi. Niemniej pomysł upadł niestety bo chętni się wycofali i zostałem tylko ja. Samemu państwo kijowo zakładać dlatego też odpuściłem i zostałem w Rotrii z czego się cieszę. Ale teraz tak sobie myśle że jak mam lenno to mogę sobie to pociągnąć chociaż narracją, co nie? Zwłaszcza jak szkolę się w neksjalizmie mikronacyjnym po przeczytaniu Misji międzyplanetarnej mam trochę pomysłów.
Odpowiedz

Dzisiaj Bari odwiedził jej właściciel - ksiądz prałat kawaler Janusz Adam Zabieraj SJ. Objechał swoim samochodem wszystkie wioski i miasteczka, patrząc, czy ludziom żyje się dobrze. Wieczorem w Bazylice pw. św. Sabina w Bari odprawił uroczystą Mszę w intencji wszystkich strażaków. Dziś wszak wspominamy św. Floriana.

[Obrazek: ferrari_275.jpg]
Ksiądz Janusz w trakcie objazdu Bari podarowanym przez bezdomnego Ferrari. Bezdomnego nie udało się znaleźć, także nie było kupców na auto, dlatego ksiądz prałat postanowił używać auta w swej pracy.

[Obrazek: bpjabele.jpg]
Ksiądz prałat Zabieraj przewodniczy lewitowanej uroczystości  w Bazylice św. Sabina w Barii

Improwizacja organowa po celebrze odprawianej przez księdza prałata Zabieraja w Bazylice pw. św. Sabina w Bari
Odpowiedz

Janusz Bogdan, Janusz Stefan oraz Bożena Martyna i Bożena Małgorzata tańczą z radości na swojej posesji
Vernończycy bardzo radowali się z nadania im przez księdza prałata Janusza Adama Zabieraja SJ miasta Ruvo di Puglia, gdzie mogli urządzić się jako mniejszość. Również i Rotryjczycy bardzo cieszą się z przybycia tak wesołego i dobrego narodu.
Odpowiedz

Sami wykonaliście flagę Ruvo czy jest to kalka proporca jakiegoś realowego miasta czy regionu? Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021