Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adalbertus PronobisWizytacje Kościołów Partykularnych
Cytat:Kongregacja ds. Kościołów i Duchowieństwa informuję, że od dnia 4 maja, roku pańskiego 2020, zostaną przeprowadzone wizytacje Kościołów Partykularnych. Wizytacje odbędą się w następującej kolejności:

1. RON - 4 maja 2020
2. Księstwo Sarmacji - 6 maja 2020
3. Republika Magnifikatu - 8 maja 2020
4. Dreamland - 10 maja 2020

Informacje dotyczące kolejnych wizytacji zostaną podane niebawem. 

[Obrazek: EclesCler.png] 
(-) JE Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini,

Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
(-) Ks. Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Biskup pomocniczy Diecezji Teplice
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
Protonotariusz Apostolski
Markiz Sieny Zachodniej

[Obrazek: bpadalbertus.png]
Odpowiedz

Kontynuując szczególną misje, którą nałożył na mnie Ojciec Święty Jan II, mianując mnie Prefektem tejże Kongregacji, w najbliższych dniach odwiedzę wszystkie Kościoły Partykularne. Będę w niniejszym wątku raportował to, co aktualnie dzieje się w poszczególnych wspólnotach. Mam nadzieję, że sprawy, które tutaj poruszę pozwolą usprawnić funkcjonowanie kościołów partykularnych oraz znacznie podniosą aktywność duchownych, poza granicami Państwa Kościelnego.
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego
[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
Odpowiedz

Cytat:
Diecezja Dreamopolis

W dniu dzisiejszym odwiedziłem Diecezję Dreamopolis. Na pierwszy rzut oka wyróżnia się - co w mojej opinii jest bardzo zadowalające - subforum Kościoła Rotryjskiego w Królestwie Dreamlandu, które znajduje się na stronie głównej forum, co bardzo ułatwia znalezienie tego działu. Wewnątrz działu jest już dużo gorzej, ledwie pięć tematów - bardzo ogólnych.

Zalecenia na przyszłość: Organizacja spisu wiernych, organizacja miejsca na dokumenty ordynariusza diecezji, wyodrębnienie działu dla Katedry oraz dla Pałacu Biskupiego, zwiększenie działań narracyjnych - chociażby organizacja jednej Celebracji Świętej w tygodniu/miesiącu.

Ocena pracy ordynariusza: Bp Dmowski jest odpowiednią osobą, jako obywatel dreamlandzki, stale przebywa w tym państwie co znacznie usprawnia jego działania w zakresie zarządzania diecezją. Powinien jednak poświęcić jej więcej czasu i zająć się zaleceniami wymienionymi powyżej.

Spisano w Apostolskim Mieście, dnia XXIII VII Anno Domini MMXX, we wspomnienie Świętej Brygidy Szwedzkiej
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Odpowiedz

Cytat:
Diecezja Konstantynopolitańska
wraz z Prałaturą Terytorialną Towarzystwa Jezusowego

W dniu dzisiejszym odwiedziłem Cesarstwo Bizantyjskie, gdzie funkcjonuje erygowana za pontyfikatu Piusa Leona II, diecezja konstantynopolitańska, wraz z Prałaturą Terytorialną Towarzystwa Jezusowego. Widać ogromne zaangażowanie mieszkańców Cesarstwa w życie i działalność Kościoła Rotryjskiego, co też odbija się na wysokiej aktywności diecezji oraz prałatury.

Zalecenia na przyszłość: Kontynuowanie przyjętej formy prowadzenia i rozwoju diecezji oraz prałatury, kontynuacja prac nad obrządkiem "bizantyjskim".

Ocena pracy ordynariusza: Bp Pronobis w bardzo dobry sposób kieruje Owczarnią Pańską na ziemiach Cesarstwa Bizantyjskiego, liczę oraz życzę Czcigodnej Ekscelencji powrotu do dawnego poziomu aktywności.

Spisano w Apostolskim Mieście, dnia XXIV VII Anno Domini MMXX, we wspomnienie Świętej Kingi
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Gagik Bagratyda
Odpowiedz

Bóg zapłać za dobrą ocenę, ale dalszą działalność będzie prowadził mój następca, gdyż przechodzę na emeryturę i oczekuję na dokument od patriarchy.
(-) Ks. Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Biskup pomocniczy Diecezji Teplice
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
Protonotariusz Apostolski
Markiz Sieny Zachodniej

[Obrazek: bpadalbertus.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020