Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taddeo PiccolominiII Kongregacja Generalna Towarzystwa Jezusowego
Progenerał Towarzystwa Jezusowego, arcybiskup Taddeo przebywający w Kapitularzu Klasztoru św. Ignacego Loyoli rozesłał do wszystkich Braci Jezuitów dekret Generała o zwołaniu II Kongregacji Generalnej Towarzystwa Jezusowego. 

Cytat:
[Obrazek: 21i1Z.png]

Czcigodni Bracia Jezuici!

Widząc rozkwit naszej wspólnoty, która wzrasta ostatnimi czasy niczym ewangeliczne ziarno gorczycy, chcąc nie dopuścić do zagubienia wzrastającego w nas zapału i zatroskania o losy Towarzystwa Jezusowego, a przede wszystkim Kościoła Świętego, Matki Naszej, zadecydowałem o zwołaniu II Kongregacji Generalnej Towarzystwa Jezusowego. 
Do udziału w obradach Kongregacji uprawnieni będą wszyscy Ojcowie Jezuici, również nowicjusze. Obrady odbędą się za zamkniętymi drzwiami, w Kaplicy pw. św. Franciszka Ksawerego, w podziemiach naszego Klasztoru pw. św. Ignacego Loyoli oraz na komunikatorze GG. Oznacza to, że kluczowe decyzje podejmiemy  w czasie ściśle poufnych rozmów. 
Obrady rozpoczną się w najbliższą sobotę, 2 maja, roku pańskiego 2020. Proszę i nakazuję, aby wszyscy Jezuici, pomimo innych palących spraw, zjawili się w Kaplicy na wspólnej modlitwie oraz oznajmili swoją gotować na komunikatorze GG celem spełnienia obowiązku wobec Zgromadzenia i Kościoła. Tematy rozmów zostaną przedstawione podczas otwarcia tajnej części obrad. 
Nakazuję, aby wszyscy Ojcowie i nowicjusze Jezuici potwierdzili w tym wątku swą gotowość do przybycia, najlepiej przed najbliższym piątkiem, abyśmy w sobotę mogli wspólnie usiąść do rozmów. 

Z modlitewnym zawierzeniem braci

(-) Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini,

Generalis Ordinis
[Obrazek: podpis.png]
(~) abp Taddeo van Hälsing-Marcjan-Chojnacki
von Hippogriff-Piccolomini SJ
Wikariusz Generalny
Prefekt Kongregacji ds. Dyscypliny
Markiz Sieny Wschodniej
[Obrazek: convertedHERB.png]
Odpowiedz

Potwierdzam swoją gotowość do przybycia
Dominik de Roche SJ
Odpowiedz

Jestem na wezwanie. Amen.
ks. prał. Janusz Adam Zabieraj SJ
Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości
Proboszcz Bazyliki pw. św. Marka w Wenecji
Kawaler Bari
[Obrazek: 33UTp.png]
Odpowiedz

Jako Wikariusz Generalny Jego Świątobliwości potwierdzam gotowość przybycia Ojca Świętego jak również siebie.
Wikariusz Generalny
Markiz Sieny Wschodniej
Odpowiedz

Uroczyste otwarcie Kongregacji Generalnej
II V MMXX

[Obrazek: ignatius-of-loyola-founder-of-the-jesuit...YXJseTzc8=]

W sobotnie popołudnie wszyscy Ojcowie Jezuici zjechali się do Klasztoru św. Ignacego Loyoli. Przybyli ze wszystkich stron Polliniu, aby dyskutować i rozprawiać nad dalszymi losami Towarzystwa Jezusowego. Ojciec Generał postawił rozpocząć obrady uroczystą celebrą, w której błagał będzie Boga o światło Ducha Świętego na czas zebrania się Kongregacji. 
Z wieży klasztornej rozbrzmiewa sygnaturka, a z zakrystii wyrusza ku ołtarzowi procesja. Prowadzi ją diakon niosący krucyfiks z podobizną Zbawiciela. Dalej asysta liturgiczna i Ojcowie Jezuici. Na końcu podąża Jego Ekscelencja Adalertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini, który przewodniczy uroczystości.
Po dotarciu do pierwszego stopnia Stołu Pańskiego, celebrans wraz z asystą odmawia modlitwy u stopni Ołtarza.

[Obrazek: unnamed%2B%25286%2529.jpg]

W tym czasie wykonywano odpowiedni śpiew. Po zakończonej celebracji Ojciec Generał przemówił do zebranych:

Cytat:
Bracia!

Za chwilę zejdziemy do podziemi naszego klasztoru, aby w tajnej, zamkniętej dla świata zewnętrznego kaplicy rozprawiać nad losami naszego zgromadzenia.
Wpierw chcę zapewnić, że nie obowiązuje Was, tak jak Kardynałów podczas konklawe, zakaz kontaktowania się ze światem zewnętrznym. Swobodnie spełniajcie swoje obowiązki. Obowiązuje Was jednak ścisły i bezwzględny zakaz wyjawiania jakiejkolwiek tajemnicy obrad. Gdyby ktokolwiek spośród Was ośmielił się dopuścić tego wykroczenia, niech wie, że spotka go najsurowsza kara, ziemska i wieczna. Ostrzeżenie to dotyczy również tych, którzy w obradach nie uczestniczą, a jakiejś przyczyny, pomimo dochowania tajności, poznają treść rozmów. 

W tym wątku zamieścicie teraz przysięgi zachowania tajności obrad. Niech Wasze słowa naśladują moje:

Cytat:Ja, N., przyrzekam i przysięgam dochować bezwzględnej tajemnicy dotyczącej tego, o czym rozmawia się na obradach Kongregacji Generalnej. Gdybym zaś, skuszony podszeptem szatana, ośmielił się złamać przysięgę, którą teraz wobec Ciebie Ojcze Generalne, Was Bracia i Boga Najwyższego składam, niech mnie w tym wirtualnym wcieleniu dosięgnie najsurowsza kara ziemska i wieczna. Tak mi dopomóż Boże i święta Ewangelia, na której rękę swą kładę. Amen. 

Niech więc wszyscy, którzy nie biorą udziału w obradach Kongregacji Generalnej, opuszczą teraz mury Klasztoru. Wy zaś Bracia, po złożeniu przysięgi, udajcie się za mną do podziemi, do tajnej kaplicy. 

Po złożeniu przysięgi, Ojcowie Jezuici udali się krętymi schodami ku podziemnej, zamkniętej dla świata zewnętrznego kaplicy. 

[Obrazek: pl%2B4.jpg]

Ja, Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini, przyrzekam i przysięgam dochować bezwzględnej tajemnicy dotyczącej tego, o czym rozmawia się na obradach Kongregacji Generalnej. Gdybym zaś, skuszony podszeptem szatana, ośmielił się złamać przysięgę, którą teraz wobec Was Bracia i Boga Najwyższego składam, niech mnie w tym wirtualnym wcieleniu dosięgnie najsurowsza kara ziemska i wieczna. Tak mi dopomóż Boże i święta Ewangelia, na której rękę swą kładę. Amen.
(-) Ks. Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Biskup pomocniczy Diecezji Teplice
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
Protonotariusz Apostolski
Markiz Sieny Zachodniej

[Obrazek: bpadalbertus.png]
Odpowiedz

Ja, Dominik De Roche, przyrzekam i przysięgam dochować bezwzględnej tajemnicy dotyczącej tego, o czym rozmawia się na obradach Kongregacji Generalnej. Gdybym zaś, skuszony podszeptem szatana, ośmielił się złamać przysięgę, którą teraz wobec Was Bracia i Boga Najwyższego składam, niech mnie w tym wirtualnym wcieleniu dosięgnie najsurowsza kara ziemska i wieczna. Tak mi dopomóż Boże i święta Ewangelia, na której rękę swą kładę. Amen.
Dominik de Roche SJ
Odpowiedz

Ja, Taddeo van Hälsing-Marcjan-Chojnacki von Hippogriff-Piccolomini, przyrzekam i przysięgam dochować bezwzględnej tajemnicy dotyczącej tego, o czym rozmawia się na obradach Kongregacji Generalnej. Gdybym zaś, skuszony podszeptem szatana, ośmielił się złamać przysięgę, którą teraz wobec Was Bracia i Boga Najwyższego składam, niech mnie w tym wirtualnym wcieleniu dosięgnie najsurowsza kara ziemska i wieczna. Tak mi dopomóż Boże i święta Ewangelia, na której rękę swą kładę. Amen.
Wikariusz Generalny
Markiz Sieny Wschodniej
Odpowiedz

Rainbow 
Ja, Janusz Adam Zabieraj SJ, przyrzekam i przysięgam dochować bezwzględnej tajemnicy dotyczącej tego, o czym rozmawia się na obradach Kongregacji Generalnej. Gdybym zaś, skuszony podszeptem szatana, ośmielił się złamać przysięgę, którą teraz wobec Was Bracia i Boga Najwyższego składam, niech mnie w tym wirtualnym wcieleniu dosięgnie najsurowsza kara ziemska i wieczna. Tak mi dopomóż Boże i święta Ewangelia, na której rękę swą kładę. Amen.
ks. prał. Janusz Adam Zabieraj SJ
Kapelan Honorowy Jego Świątobliwości
Proboszcz Bazyliki pw. św. Marka w Wenecji
Kawaler Bari
[Obrazek: 33UTp.png]
Odpowiedz

Ja, Aurelio Lorenzo Carlo de Medici y Zep SJ, przyrzekam i przysięgam dochować bezwzględnej tajemnicy dotyczącej tego, o czym rozmawia się na obradach Kongregacji Generalnej. Gdybym zaś, skuszony podszeptem szatana, ośmielił się złamać przysięgę, którą teraz wobec Was Bracia i Boga Najwyższego składam, niech mnie w tym wirtualnym wcieleniu dosięgnie najsurowsza kara ziemska i wieczna. Tak mi dopomóż Boże i święta Ewangelia, na której rękę swą kładę. Amen.
Jego Eminencja
Najprzewielebniejszy
x. mgr net. Aurelio Lorenzo Carlo kawaler kardynał de Medici y Zep SJ
[Obrazek: 33AcY.png]
Odpowiedz

Bóg zapłać Bracia za złożenie przysięgi. 
Zatem zapraszam do podziemii, aby wspólnie obradować nad naszym zakonem. W imię Boże, zaczynajmy!
(-) Ks. Bp. Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ,
Biskup pomocniczy Diecezji Teplice
Prefekt Kongregacji ds. Kościoła i Duchowieństwa
Protonotariusz Apostolski
Markiz Sieny Zachodniej

[Obrazek: bpadalbertus.png]
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Janusz Zabieraj, Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020