Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taddeo PiccolominiCoronatio Patriarchae XVII VII MMXX
#21
Rychło w czas! Smile
+ Jego Eminencja Hieronim Sieniawski
Cardinalis Sanctae Rotriae Ecclesiae
Archiepiscopus ad personam
[Obrazek: 32Gid.png]
Odpowiedz

#22
Cytat:
[Obrazek: convertedHERB.png]
Wasza Świątobliwość
 
Kłaniam się nisko. Dziękuję za to, że mogłem wziąć udział w tej pięknej uroczystości. Wierzę, że ten miesiąc był momentem na wzięcie głębokiego oddechu przed pracowitym pontyfikatem, który będzie się potem przyjemnie wspominać. Również zostawiamy Waszej Świątobliwości prezent w postaci tej figurki Świętego Michała Archanioła, niech zawsze ten Święty wspomaga w walce i podtrzymuje ducha po porażkach, które są człowiekowi przypisane.
[Obrazek: Screenshot_20200717_200732.jpg]
[Obrazek: podpis.png]
(~) abp Taddeo van Hälsing-Marcjan-Chojnacki
von Hippogriff-Piccolomini SJ
Markiz Sieny Wschodniej
Wikariusz Generalny
Substytut Sekretariatu Stanu
[Obrazek: convertedHERB.png]
Odpowiedz

#23
Jak spragniona ziemia potrzebuje deszczu, by móc wydać plon obfity, tak też i naszej rotryjskiej owczarni trzeba aktywnego pasterza, by jak to było w biblijnej przypowieści mógł swe owce paść a przekładając na nasze kierować, zarażać entuzjazmem do pracy twórczej na zbożny cel. Wierzę, że ta naprędce przygotowana koronacja i pierwszy miesiąc posługi były tylko wypadkiem przy pracy i Wasz pontyfikat będzie owocny dla całej naszej społeczności. Zasyłam słowa pozdrowienia!
Jego Ekscelencja ks. bp Stanisław Dmowski
Szambelan Patriarszy

[Obrazek: bpdmowski.png]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

#24
Cytat:
[Obrazek: 6b714908ed1b9.png]

Stowarzyszenie Ludzi Pracy od świętego Józefa
Societas Hominum Laboris Sancti Iosephi

W imię Boga w Trójcy Świętej Jedynego:
Ojca, Syna i Ducha Świętego,
zawiązujemy Stowarzyszenie Ludzi Pracy,
których celem jest odbudowa i wzrost Kościoła Świętego oraz Państwa,
drogą mozolnej i codziennej pracy dla dobra wspólnotowego.
Czym jest Iosephanum?

1. Societas Hominum Laboris Sancti Iosephi (zwane dalej Iosephinum) jest rotryjskim stowarzyszeniem mężczyzn oraz kobiet, duchownych oraz świeckich, którzy posługując Kościołowi i lokalnej społeczności poszukują doskonałości chrześcijańskiej, która wpływa na wspólne dobro ludzkości.
2. Józefici wypełniają obrany cel poprzez codzienną, często ciężką, pracę (w Kościele oraz w społeczeństwie), a przez to się samodoskonalą. Członkowie Stowarzyszenia są przekonani, że człowiek został stworzony, aby pracować (Rdz 2, 15). Niezależnie od stanu materialnego oraz zdrowotnego Józefici zobowiązani są do codziennej, choćby w najmniejszej cząstce, pracy na rzecz Kościoła i społeczności lokalnej.
3. Wobec tego członkowie Stowarzyszenia zobowiązani są: dbać o wewnętrzne życie duchowe; modlić się i poświęcać czas na naukę świętej teologii oraz nauk przydatnych w pracy codziennej; sprawiedliwie i z prawością wypełniać powierzone obowiązki oraz prace przez przełożonych, lub - będąc przełożonym, z uczciwością rozdzielać prace powierzonym pieczy.

Obowiązki oraz prawa członków Iosephinum

4. Józefici zobowiązani są do codziennej pracy w wymiarze podanym przez Przełożonego lub Ojca Świętego, z możliwością zmiany tegoż wymiaru spowodowanym chorobą lub natłokiem obowiązków.
5. Ponadto członkowie Stowarzyszenia zobowiązani są do jak najczęstszego odprawiania publicznych celebr dla Wspólnoty Wierzących, we własnych Kościołach jako duchowni; lub też prywatnie jako osoby świeckie.
6. Choć Stowarzyszenie nie jest Zgromadzeniem Zakonnym, członkowie Iosephinum zobowiązani są do złożenia przysięgi wierności Patriarsze Rotrii, bo to przez Niego, jako Pierwszego Przedstawiciela i Głowę, służą Kościołowi Świętemu.
7. Członkowie mają prawa do pomocy ze strony Stowarzyszenia w czasach problemów oraz trudu, a także obrony przed nieprzyjacielem, biedą lub prześladowaniem. Mają także swój własny i ogromny wkład w budowę wielkiego Dzieła Pracy.

Sprawy ogólne Stowarzyszenia

8. Stowarzyszeniu przewodniczy Główny Przełożony, mianowany przez Patriarchę Rotrii, który przy pomocy Numerariuszy (starszych Członków) zarządza ogółem spraw Iosephanum.
9. Siedzibą Stowarzyszenia jest klasztor Benedyktynów na Monte Cassino, gdzie raz w miesiącu muszą się zebrać wszyscy członkowie w celu omówienia pilnych i trawiących sprawunków.
10. Patronem Stowarzyszenia jest Święty Józef, patron Ludzi Pracujących, zaś głównym świętem Stowarzyszenia jest dzień 1 maja - Wspomnienie św. Józefa Robotnika.
11. Hymnem Stowarzyszenia jest Inno a San Giuseppe.
12. Niniejszy statut podlegać będzie nieustannym zmianom.Dano na Monte Cassino, 14 lipca, we wspomnienie św. Kamila de Lellis,
oraz w rocznicę Wybuchu Krwawej a Masońskiej Rewolty Francuzów,
(-) Pio Maria Cesare kardynał de Medici
(-) Mikołaj kardynał Dreder
(-) Tadeusz biskup von Hippogriff-Piccolomini


Sua Santita,
Wasza Świątobliwość,
pragnę serdecznie pogratulować koronacji, która jest dopełnieniem Twego Czcigodnego Pontyfikatu. Życzę, jako kamerling, a zarazem przyjaciel i krewniak wielu łask Bożych w rządach niełatwych, często wyszydzanych, ośmieszanych lub i krytykowanych - ale który Apostoł nie spotkał się z takim zachowaniem współziomków? Darem ode mnie Wasza Świątobliwość będzie nowe Stowarzyszenie Ludzi Pracy, które ma Cię umacniać w posłudze i pomagać w rządach. Racz przyjąć ten dar, zaakceptuj i władzą swą apostolską ustanów te Societas oraz błogosław temu Bożemu Dziełu - Opus Dei!

Z uniżeniem wierny syn Kościoła,
(-) Pio Maria de Medici, kardynał kamerling
(-) Sua Eminenza 
 Pio Maria Cesare de Medici

Osobisty Doradca Ojca Świętego
Custode delle fede e Chiesa (Panzerkardinal)
Odpowiedz

#25
Wasze Eminencje,
Wasze Ekscelencje,
Przewielebni Księża,

dziękujemy z serca za życzenia złożone po naszej, przewrotnie mówiąc, przyspieszonej koronacji. Cieszy nas wielce, że Stolica Apostolska ma w Was oparcie. Dziękujemy także za wspaniałe dary złożone na nasze ręce. Szczególnym darem jest oczywiście powołanie Stowarzyszenia Ludzi Pracy. Tę wspaniałą ideę z serca aprobujemy, co potwierdzimy dziś jeszcze stosownym dokumentem.

Z apostolskim błogosławieństwem,
Ioannes PP. II
Sanctitas Sua Ioannes PP. II 
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc.
[Obrazek: leon%20iii.png]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Taddeo Piccolomini
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020