Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taddeo PiccolominiPielgrzymka Patriarchy Jana II
#1
Pielgrzymka Patriarchy Jana II do Sieny
[Obrazek: janxxiii.jpg]
W Święto Brygidy Szwedzkiej, wielkiej wyznawczyni Najdroższej Krwi Chrystusa Patriarcha Jan II niesiony na lektyce uśmiechnięty pozdrawiał mieszkańców miasta Sieny oraz wszystkich przybyłych z Marchii w to wielkie wydarzenie. Niosący lektyke zatrzymali się przed szeroko otwartymi drzwiami Cattedrale Metropolitana di Santa Maria Assunta, miejscem szczególnej czci świętej Katarzyny Sieneńskiej i świętego Bernardyna Sieneńskiego. Po krótkiemu zawierzeniu miasta nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu. Lud śpiewał Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a potem chór śpiewał hymn Pange Lingua.
Potem procesja ruszyła na miejski plac Campo, gdzie z balkonu Palazzo Pubblico Jego Świątobliwość wygłosił mowę do ludu:
[Obrazek: 800449814baa4cf40e05f23f824fc9d25734378e58eae3.jpg]

[Obrazek: podpis.png]
(~) abp Taddeo van Hälsing-Marcjan-Chojnacki
von Hippogriff-Piccolomini SJ
Markiz Sieny Wschodniej
Wikariusz Generalny
[Obrazek: convertedHERB.png]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Cris Menago
Odpowiedz

#2
[Obrazek: leon%20iii.png]

Wasza Ekscelencjo,
Czcigodni przedstawiciele Rodziny Piccolomini,
Drodzy Mieszkańcy Sieny,

z ogromną radością odwiedzamy te słynące z aktywności ziemie Państwa Kościelnego. Siena jest bez wątpienia perłą w Triregnum. Zawsze aktywna, zawsze postępująca ku zmianom na lepsze, stała się prawdziwym wzorcem dla pozostałych regionów Państwa Kościelnego. Było tak dawniej, gdy zaczynaliśmy działalność w Rotrii, ale jest tak przede wszystkim teraz - w czasach rządów rodziny Piccolominich. Szczególne są tu zasługi Ekscelencji Tadeusza Piccolominiego. Młodzieńczy zapał i świeżość jakie towarzyszą tym rządom są wspaniałą prognozą na kolejne lata działania Jego Ekscelencji. Pełni jesteśmy wiary w to, że zapał ten będzie w przyszłości jeszcze lepiej spożytkowany nie tylko przez Sienę, ale również całą wspólnotę Kościoła. 
Siena zaś, jako jaśniejący klejnot Patrymonium, niech wzrasta dalej w swej potędze, aby było z kogo czerpać, a także po to, aby inne regiony miały z kim konkurować na wysokim poziomie. Stolica Apostolska zawsze jest wobec Sieny życzliwa i zawsze z radością patrzy na jej wielkie ambicje.
Przychylając się do prośby Jego Ekscelencji, przy tej wyjątkowej okazji pragniemy oznajmić, iż Czcigodny Cris Menago zostaje wyniesiony do rangi Barona Pienzy. Z serca gratulujemy tej godności i życzymy, aby przyniosła Wam oraz Sienie i Państwu Kościelnemu dużo pożytku.
Z serca wszystkim błogosławimy in nomine Patris + et Filii + et Spiritus Sancti. 
Sanctitas Sua Ioannes PP. II 
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc.
[Obrazek: leon%20iii.png]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

#3
Wasza Świątobliwość

Największe Bóg zapłać dla Was za tą budującą wizytę w młodej Sienie. Dziękuję również za zaufanie i powierzone funkcje jak i wysłuchanie prośby jaką było nadanie ziem Czcigodnemu Crisowi. Proszę pamiętać że brama miasta świętej Katarzyny są zawsze dla Waszej Świątobliwości otwarte, znajdzie się kącik do dłuższej wizyty jak i obiad na jednodniową.
[Obrazek: podpis.png]
(~) abp Taddeo van Hälsing-Marcjan-Chojnacki
von Hippogriff-Piccolomini SJ
Markiz Sieny Wschodniej
Wikariusz Generalny
[Obrazek: convertedHERB.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020