Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikołaj DrederBrewe ws. Ekonoma Patriarszego oraz Funduszu Jałmużn
#1
[Obrazek: 2VgP6.png]


NICOLAUS·REGENSad perpetuam Rei memoriamDoceniając zaangażowanie Eminencji de Medici na polu rozwoju systemu gospodarczego oraz szeroko pojętą wiedzę o funkcjonowaniu gospodarki, mianuję go w imieniu Jego Świątobliwości Jana II, Ekonomem Patriarszym, aby naprowadził gospodarkę Państwa Kościelnego na tory właściwego i pożądanego przez mieszkańców Ojcowizny Świętego Pawła rozwoju, jak miało to miejsce za pontyfikatu Piusa Leona II, gdy kardynał de Medici piastował ten zaszczytny urząd. Głęboko wierzę, że kryzys finansowy zostanie za sprawą Eminencji Piusa Medycejskiego zażegnany, a skarbiec patriarszy zwiększy swoje zasoby.
Jednocześnie, za aprobatą Ojca Świętego, tworzę Patriarszy Fundusz Jałmużn, na którego czele stał będzie dworzanin patriarszy - Jałmużnik. Nasz świat przepełniony jest głodem i biedą, dlatego mając na uwadze miłosierdzie i troskę o potrzebujących, będzie zajmował się on jałmużnami, wspomagającymi biednych, a także będzie on miał za zadanie nadzorować udzielanie pożyczek biednym regionom, diecezjom czy parafiom Państwa Kościelnego oraz osobom prywatnym.
Osobiście, jako Regent Stolicy Świętej, zobowiązuje się do pomocy - zarówno Ekonomowi, jak i Jałmużnikowi - w ich codziennych obowiązkach.Datum Rotriae, apud S. Paulum, die X, mensis Augustus, anno Domini MMXX.

(-) Nicolaus card. Dreder
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego
[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020