Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikołaj DrederOrędzie Regenta Stolicy Apostolskiej - X VIII AD MMXX
[Obrazek: 2VgP6.png]

Wasza Świątobliwość,
Czcigodne Kolegium Kardynalskie oraz Biskupie,
Bracia i Siostry,

Wolą Ojca Świętego Jana II, zostałem mianowany Regentem Stolicy Świętej - co Patriarcha potwierdził wydaną wczoraj bullą. Powierzając mi szereg praw, przywilejów, ale też obowiązków, obdarzył mnie on również ogromnym zaufaniem. Zaufaniem, które jest jego ojcowską troską o Rotrię, o Kościół Rotryjski - o nasz dom i o naszą Ojczyznę. W ostatnich czasach w Państwie Kościelnym dostrzegalny jest kryzys; kryzys, który swój szczyt osiągnął przełomem czerwca i lipca, gdy forum rotryjskie świeciło pustkami. Dzisiaj, jak zauważamy, powoli rozprawiliśmy się z nim, lecz nie daje nam to pewności, że z dnia na dzień będzie tylko lepiej. Nie będzie. Nie będzie, jeśli my - duchowni rotryjscy - nie weźmiemy się do pracy ku chwale Kościoła, Matki Naszej.

To nie Jego Świątobliwość jest winowajcą kryzysu. On jest jeden, sam może niewiele zdziałać, nawet pomimo posiadania nieograniczonej władzy, powierzonej mu mandatem Kolegium Kardynalskiego. Winni jesteśmy my, my wszyscy rotryjczycy, w większym lub mniejszym stopniu. Każdy z nas, bez różnicy czy to purpurat, czy biskup czy duchowny niższego stanu, pogrążył się w grzechu lenistwa. W tym grzechu, który stał się gwoździem do trumny II Państwa Kościelnego; w tym grzechu, który trawił Państwo Kościelne w latach 2017-2018 i o mały włos nie doprowadził do kolejnego upadku naszej Umiłowanej Ojczyzny. Na szczęście, reformy Soboru Laterańskiego VII uratowały Rotrię, ale ratując ją, wielokrotnie podkreślany był jeden warunek - nie dajmy się grzechowi lenistwa!

I tak, dzisiaj ja jako Regent sprawujący władzę w imieniu Jana II, apeluję do Was - wypędźmy lenistwo z Rotrii. Raz na zawsze, niech już nigdy do nas nie wraca, a Państwo Kościelne niechaj wróci na tory dawnego rozwoju. Przed nami wiele pracy, wiele zadań i obowiązków. Każdy nowy dzień niesie za sobą mnóstwo nowych obowiązków. Jako Regent, postanowiłem rozwiązać poprzednią Kurię Rotryjską, gdzie Sekretarz Stanu zaniedbał dwa miesiące - dwa niezwykle cenne miesiące. Po dogłębnej analizie uznałem, że nie otrzyma on drugiej szansy - osobiście cenię ludzi pracowitych i doświadczonych, dlatego obowiązki Sekretarza Stanu powierzyłem kardynałowi de Medici - ufam, że jego doświadczenie chociaż częściowo naprawi zaniedbania z dwóch poprzednich miesięcy. Mianowałem nowych prefektur kongregacji, gdzie również czeka na nich mnóstwo pracy - niedokończona "Tajemnica Wielkiego Bractwa" oraz kilka kandydatur do rozważenia czy godni są godności Patrona i Ojca Kościoła.

Również Patriarszy Trybunał, potocznie zwany Dworem Biskupa Powszechnego, otrzymał nowy kształt - powołałem szereg nowych urzędników, którzy dbać będą o to, aby codzienność Biskupa Powszechnego była prostsza i łatwiejsza - zwłaszcza w okresie choroby, z którą zmaga się obecnie Ojciec Święty. Liczę także, że nowi urzędnicy, jak chociażby Sekretarz Patriarszy czy Doktor Teolog, będą wspierać Biskupa Rotrii w trakcie prac nad Encykliką Jana II, nad którą Jego Świątobliwość pracuje - co mogę publicznie ogłosić.

Bracia,

Bądźcie zawsze wsparciem dla Złotego Tronu, a ja kierując Waszymi codziennymi obowiązkami obronimy Państwo Kościelne. Pokażemy całemu światu, że Rotria jest, była i będzie wielka!

Z pasterskim błogosławieństwem,
(+) Nicolo card. Dreder
Regens, Cardinal Decanus
Jego Eminencja
Mikołaj kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego
[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
[-] 4 użytkowników lubi ten post.
  • Gagik Bagratyda, Jan II, Janusz Zabieraj, Pio Maria de Medici
Odpowiedz

Sua Eminenza,
Nicolo, Amico mio,

Nie dajmy się grzechowi lenistwa - te słowa powinny zawisnąć nad wszelkimi pałacami i urzędami jako motto działalności. Kiedy rozmawialiśmy z Ojcem Świętym o ewentualnej regencji, na urzędzie Regenta od razu widziałem Waszą Eminencję, wiedząc, że tylko Eminencja (a my wraz z Tobą, drogi Mikołaju) jesteśmy w stanie podnieść Rotrię z dołka ku górze. Wszyscy jak jesteśmy musimy zakasać rękawy i wziąć się do roboty, bez czekania. Dziękuję za zaufanie i ponowne (choć nadal uważam, co sam Eminencja wie, że nie pchałem się nigdy na stołek Sekretarza Stanu) i powołanie mnie na zaszczytne funkcje. Tym bardziej cieszy mnie urząd Doktora Teologa. Mam nadzieję, że moja wiedza i doświadczenie przydadzą się Rotrii.

Vivat Rotria! Vivat, Vivat, Vivat!
(-) Sua Eminenza 
 Pio Maria Cesare de Medici

Il consigliere personale del Santo Padre e Eminenza Reggente
Segretario di Stato Santa Sede
Maestro del sacro palazzo apostolico
Custode delle fede e Chiesa (Panzerkardinal)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020