Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aurelio de Medici y ZepKlub Księgarza
Klub Księgarza
we Florencji

Miejsce służące szeroko pojętej dyskusji o literaturze i poezji, a także o książkach samych w sobie i o rynku wydawniczym. Nieformalnie jednak dyrekcja zajmuje się prześladowaniem doktorów nauk. Reprezentujący ją kard. de Medici y Zep zaprzecza, jakoby kiedykolwiek upadł i sobie głupie lico rozwalił. 
Zapraszamy do dyskusji i recenzowania pozycji wydawniczych.

Jego Arcykatolicka i Wielkoksiążęca Mość
x. mgr net. Aurelio Lorenzo Carlo książę kardynał de Medici y Zep SJ
CAMERARIVS SANCTÆ SEDIS
[Obrazek: 1030.png]

[Obrazek: 38J8o.png]
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Ametyst I Dziecię, Giovanni III
Odpowiedz

Polecam książki Towarzystwa Remiza. Można się z nich dowiedzieć, czego naprawdę uczy Księga Mądrości Wieniawitów.
x. dk. Gagik Bagratyda
[Obrazek: 1027.png]

[Obrazek: 38dok.png]
Odpowiedz

Jak kiedyś się będzie nam chciało reanimować na poważnie ZSKHiW to jeszcze sobie przeczytacie Sternicę Zwiastującą Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu.
Amethystus Faradobus comes Mediolani OSMA
PRÆSES REI PVBLICAE BIALENICÆ, LEO WOLNOGRADIENSIS,
SEMPER SERENISSIMVS REX HIRSCHBERGIÆ ET WEERLANDIÆ,
SVLTANVS FARADOBAIORVM, DVX IARUSELIMÆ ETC. ETC.
[Obrazek: thumb_85_24_11_20_8_33_52.png]
Odpowiedz

A Jan Rodzeń jest dyrektorem?
Odpowiedz

(23.10.2020, 23:24:21)Janusz Zabieraj napisał(a): A Jan Rodzeń jest dyrektorem?

Niestety upadł i sobie głupi ryj rozwalił, więc zastępuję go na tym stanowisku.
CAMERARIVS SANCTÆ SEDIS

[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Ametyst I Dziecię, Janusz Zabieraj
Odpowiedz

Ankieta Klubu Księgarza

Na zlecenie Jana Rodzenia organizuję czwarte co do ważności głosowanie w Państwie Kościelnym Rotria (ustępuje jedynie Konklawe, głosowaniom soborowym i Kongregacji Generalnej SJ). Ponieważ temat jest bardzo palący, zadecydowałem o użyciu Straży Mar..., tzn. Straży Bibliotecznej, która strzegła będzie porządku w Klubie Księgarza, żeby żaden doktor nauk nie ucierpiał, a pan Dyrektor nie upadł znowu i nie rozwalił sobie ponownie głupiego ryja, bo jeszcze nie zdążył się zagoić. 
Dziś porozmawiamy o literaturze polskiej. Na północy, jak doskonale Bracia wiedzą, żyje pewne plemię, którego syn wstrzymał Słońce, a ruszył Ziemię. Piszą tam w egzotycznym języku, trochę taki kopnięty rosyjski, ale znam nieco, bo u nich pracowałem. Kordian nawet był u mnie osobiście za Klemensa IV, ale zagadała go moja papuga i miałem spokój. Dwóch dzisiejszych przeciwników ma z tym krajem zapewne niewiele wspólnego, bo pierwszy uważa Litwę za swoją ojczyznę, a drugiego zdradza nazwisko. Mimo wszystko, dajmy im szansę.  Ale dość dygresji, odpowiedzmy na to bardzo, ale to bardzo ważne pytanie.

Mickiewicz, czy Słowacki? 
CAMERARIVS SANCTÆ SEDIS

Odpowiedz

Słowacki, bo korzenie miał ormiańskie, a nie słowackie. Poza tym w jego dziełach występuje przynajmniej dwóch Ormian: Her Armeńczyk z "Króla-Ducha" i Kirkor z "Balladyny" (właściwie to niekoniecznie Ormianin, ale imię czysto ormiańskie).
x. dk. Gagik Bagratyda
[Obrazek: 1027.png]

[Obrazek: 38dok.png]
Odpowiedz

Oczywiście tym żarcikiem z nazwiska Wieszcza chciałem tylko rozdrażnić Jana Rodzenia, który bardzo chciałby mnie za to zbesztać, ale nie ma tu prawa głosu, więc z nerwów zapewne wali głową w ścianę, a ja mogę się pouśmiechać Big Grin
CAMERARIVS SANCTÆ SEDIS

Odpowiedz

Słowacki, bo on wielkim poetą był.
Odpowiedz

Słowacki za wykreowaną postać Księdza Marka.
() Sua Santità
Giovanni III
Sommo Pontefice,
Servo dei servi di Dio,
Vescovo di Rotria

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020