Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Carlo Lorenzo de Medici y ZepGrande Palazzo de Medici
#1
[Obrazek: w8kfoz.jpg]


Grande Palazzo de Medici de Rotria


Na wzgórzu wznoszącym się ponad wszystkimi Bazylikami i Katedrami w Apostolskim Mieście Rotria architekci i budowniczy właśnie ukończyli remontowanie Wielkiego Pałacu Medycejskiego Jego Katolickiej Wysokości Karola Wawrzyńca de Medici y Zep, którego budowę Monarcha zlecił tuż po podpisaniu traktatów z Rotryjczykami. Z okien nowej siedziby Wielkiego Księcia Toskanii rozpościera się wspaniały krajobraz Miasta św. Pawła. Budowlę wykonano w ulubionym przez Księcia stylu rokoko skarlandzkiego. Już na samym początku witają nas dwie potężne miedziane fontanny - przedstawiające Afrodytę i Posejdona, z których litrami wylewa się najczystsza woda.


[Obrazek: 2roolq9.jpg]


[Obrazek: xtv1h.jpg]


[Obrazek: 2ibnkb9.jpg]

Rezydencja podzielona jest na kilka budynków łączonych dekorowanymi korytarzami. W budynku głównym znajduje się Sala Balowa oraz gabinet Jego Królewskiej Wysokości. W pobliskim "Słodkim Pałacu", któremu nazwę nadała sama Arcychrześcijańska Królowa Eleonora widząc wspaniały kunszt wykonania i różowe malunki, znajdują się sypialnie Rodziny Panującej, wspólna jadalnia i biblioteka oraz sala koncertowa. W prawym skrzydle znajduje się "Pałac Wojenny", który nazwę swą nosi od dwóch armat figurujących nad posiadłością. W tymże budynku Jego Katolicka Wysokość przyjmuje gości i planuje dalsze budowy w Apostolskim Mieście.  Ostatnią częścią rezydencji jest "Pałac Oranżerii", zbudowany w miejscu starej oranżerii Patriarchów. Miejsce to służy do wypoczywania Wielkim Książętom i Ich rodzinie, a także jako rodzinna galeria sztuki. Z tego pałacu wychodzi się na wspaniały dziedziniec, który wypełniają ogrody pałacowe.


[Obrazek: 14o8uhz.jpg]

[Obrazek: r9r81j.jpg]

[Obrazek: hueu10.jpg]

[Obrazek: 20gcolu.jpg]

[Obrazek: 1zfpo2c.jpg]

Wnętrza w stylu późnego rokoko wykonał na zamówienie Allesandro da Segovia, który specjalnie na tę okazję ściągnął z Walencji duże pokłady marmuru i złota, które zdobią każdą salę Pałacu. W sali tronowej, którą zdobią zielone zdobienia stoją dwa dębowe trony, zaś za nimi wisi obraz przedstawiający zajęcie Apostolskiego Miasta Rotria. Z obu stron sali tronowej wychodzą okna ukazujące wspaniały krajobraz rezydencji. Przy każdym filarze znajduje się popiersie władców Skarlandu oraz Toskanii. W pobliskiej sali balowej znajduje się parkiet z najdroższego drewna cedrowego i akacjowego. Ściany zdobią złote polichromie i freski przedstawiające cheruby, anioły i motywy roślinne. Na suficie widnieją portrety Rodziny Panującej, w szczególności pochodzących z rodu Medyceuszy i Zepów Patriarchów Rotrii. Nad salą figurują wielkie diamentowe żyrandole, przywiezione przez Księcia z Escorialu. W gabinetach urzędników toskańskich oraz Jego Katolickiej Wysokości panuje klasycystyczny ład i spokój, wszystkie meble wykonane z dębu służą codziennie do ciężkiej pracy rządzenia Toskanią. Obrazy zawieszone na ścianach przedstawiają motywy biblijne oraz kościelne. W Bibliotece Królewskiej, której patronuje św. Tomasz Akwinata znajdziemy wszystkie możliwe woluminy historii i teologii oraz sztuk plastycznych. Między regałami znajdują się marmurowe posągi świętych pańskich, zaś z balkonu spogląda patron sali - św. Tomasz Akwinata. Na suficie znajduje się wspaniały fresk o tytule Apoteoza rodziny Medycejskiej pędzla Cabonariciego. Obok sypialni Monarchów znajduje się Kaplica Matki Bożej, w której codziennie są odprawiane nabożeństwa o pomyślność Imperium i Księstwa.


[Obrazek: 9s4iol.jpg]


[Obrazek: 2uejn7k.jpg]

Z Pałacu Oranżerii można wyjść na barokowe ogrody, którymi dojść można do drogi prowadzącej do Apostolskiego Miasta. Ogrodnicy codziennie dbają o dobry wygląd kwiatów i krzewów. Ogród ten jest jednym z największych na Pollinie. Służy on Rodzinie Panującej do odpoczynku na łonie natury, oraz do koncertów muzyki klasycznej w zaciszu krzewów i krajobrazie fontann i kwiatów.
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Wysokość Trup,
prof. net. Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep
w historii: Patriarcha Leon III, król Skarlandu, Rotrii, Niderlandów, Estelli, 
Wielki Książę Toskanii, książę Surmenii, RONu, margrabia Bialenii.
Obecnie: truchło w grobowej tumbie.

Czasem lepiej dopełnić aktu wiecznej śmierci, niż wiecznie umierać.

[Obrazek: 2s4JK.png]
#2
[Obrazek: 49d6c554b74d6a3c01d16f99c4e536ee--dapple...ntings.jpg]

Przybycie Jego Eminencji Alberta Orańskiego

Korzystając z dostatków sediswakancji, tuż po zakończonym pontyfikacie Piusa VI, a przed rozpoczęciem obrad konklawe, kardynał Orański udał się do Pałacu Medyceuszy w Rotrii, by nadchodzących kilka dni spędzić w przyjaznej i relaksującej atmosferze. Mając na względzie zaproszenie Wielkiego Księcia Toskanii, Eminencja Orański skorzystał ze sposobności, odwiedzić przyjaciela w jego rezydencji w Wiecznym Mieście.

#3
[Obrazek: 31313d23722bc038bf9390db0e04870f.jpg]

Wasza Eminencjo,
Przyjacielu!

Witam Cię serdecznie w Pałacu Medyceuszów-Zepów w Rotrii. Najwspanialszym i najokazalszym budynku Apostolskiego Miasta, które skrywa wiele tajemnic i sekretów z czasów gubernatorskich. Wejdź i rozgość się w mojej posesji i czuj się nie jak gość, a jak domownik! Rozkoszuj się wytrawnymi potrawami oraz wydaną na Twoją cześć zabawą dziś wieczorem, i racz się uraczyć kieliszkiem najsławetniejszego koniaka "Cardenal Mendoza".
Jego Wielkoksiążeca i Arcykatolicka Wysokość Trup,
prof. net. Karol II Wawrzyniec kardynał de Medici i Zep
w historii: Patriarcha Leon III, król Skarlandu, Rotrii, Niderlandów, Estelli, 
Wielki Książę Toskanii, książę Surmenii, RONu, margrabia Bialenii.
Obecnie: truchło w grobowej tumbie.

Czasem lepiej dopełnić aktu wiecznej śmierci, niż wiecznie umierać.

[Obrazek: 2s4JK.png]
#4
Dziękuję Ci przyjacielu za tak ciepłe i serdeczne przyjęcie. Raduję się wielce, iż dane mi jest spędzić tych kilka dni w zaciszu twego domostwa, skąd razem udamy się niebawem na obrady Kolegium Kardynalskiego. Nim to jednak nastąpi, możemy w spokoju oddać się wspólnej biesiadzie, którą jak znam hojność rodu Medyceuszów, przygotowałeś obficie.
[Obrazek: 2JWBC.png]Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2020 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2020 Styl © iAndrew 2016-2020 Edit © Axwell 2017-2020