Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Janusz Zabieraj[PS] "Leon IV"
#1
Cytat:
[Obrazek: 3a1rk.png]
W Y R O K

Procedure sommaria

12 I AD MMXXI
[Obrazek: 39Thx.png]


Na podstawie kan. 65 § 1 i 2  w zw. z kan. 1 § 1, kan. 25, kan. 35, kan. 114 § 1, kan. 124 § 1, 125 § 1, kan. 131 § 1  CA. Mater Nostra Ecclesia: Codex Iuris Canonici, a także art. 4 pkt. 2, 11 i 12 Bulli Iustitia et pax


Kongregacja Świętej i Powszechnej Inkwizycji


władzą najwyższą, jaka na niej spoczywa, działając w imieniu Ojca Świętego Jana III, wobec herezji głoszonych przez Leona IV, założenia przez niego heretyckiego Państwa Kościelnego Dariland, symulowania sakramentów oraz kloningu:

1. ogłasza, że swoim haniebnym czynem Leon IV popadł w herezję i zaciągnął na siebie ekskomunikę z mocy prawa;
2. orzeka o wydaleniu Leona IV z Państwa Kościelnego Rotria, skazując go na karę banicji, która stanowi sprawiedliwą karę w jego przypadku.

UZASADNIENIE

Leon IV od wczoraj swoją heretycką i spamerską działalnością zagraża bezpieczeństwu Państwa Kościelnego Rotria i Kościoła Rotryjskiego. Ogłaszając się papieżem uzurpuje urząd kościelny. Jego Świątobliwość Pius VI w Dictatus Patriarchae napisał wyraźnie, że tylko Biskup Rotryjski zwać się może Biskupem Powszechnym.

Co więcej, oskarżony dwukrotnie symulował on udzielenie sakramentu, co jest niezgodne z zasadniczą ideą Kościoła Rotryjskiego, ustaloną na wielu soborach. Kościół Rotryjski nie może zezwalać na kopiowanie części stałych Mszy Świętej w sposób, który naśladuje jej odprawianie, gdyż jednoznacznie godzi to w jego dobre imię.

Leon IV notorycznie publikuje fałszywe informacje, sugerujące współpracę duchownych rotryjskich z jego "Kościołem". Dodatkowo może on wprowadzać innych w błąd, co do tożsamości Biskupa Powszechnego i ośmieszać Państwo Kościelne na arenie międzynarodowej.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od administratorów forum, Leon IV i Janusz von Fryssau stanowią jedną osobę. Mikronauta, który wciela się w te postacie popełnił przestępstwo kanoniczne kloningu, stanowiące wyraz najwyższego fałszu.

Wina oskarżonego jest jednoznaczna, a dowody pewne. Stąd też Kongregacja wydała wyrok w trybie przyspieszonym - za zgodą Jego Świątobliwości Jana III - ze względu na bezpieczeństwo państwa i Kościoła.

Kongregacja prosi Wielkiego Architekta - Administratora forum o jak najszybsze wykonanie wyroku.


A kto by woli i działaniu Kongregacji uchybiał, spotka go surowa kara, in nomine Domini +.dr net. prof. UR Janusz Adam kardynał Zabieraj SJ
Prefekt Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji
[Obrazek: 3a1rG.png]
[-] 3 użytkowników lubi ten post.
  • Dominik de Roche, Gagik Bagratyda, Taddeo Piccolomini
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021