Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aurelio de Medici y ZepAthos Noklezyjskie
Może Waałam? To taki mały Afon w Karelii (nawet śpiewają tak samo). Zresztą Święta Góra miała na Rusi kilka odpowiedników i to się działo właściwie od XI wieku. Ławra Pieczerska była małym Afonem, klasztor pieczerski w Pskowie podobnie, tak samo wspomniany przed chwilą Waałam albo nasz Supraśl i jego poprzednik czyli Gródek. Na Rusi przez wiele wieków prawosławie greckie było punktem odniesienia, więc to tak naprawdę kwestia zruszczenia/zeslawizowania niektórych nazw i obyczajów (np Afon zamiast Athos, jak coś to mogę pomóc).
Amethystus Faradobus marchio Mediolani
PRÆSES REI PVBLICAE BIALENIÆ · LEO WOLNOGRADIENSIS
SEMPER SERENISSIMVS REX HIRSCHBERGIÆ ET WEERLANDIÆ
SVLTANVS FARADOBAIORVM · AMICVS PATRIARCHÆ MENSÆ ETC.
[Obrazek: thumb_85_24_11_20_8_33_52.png]
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Aurelio de Medici y Zep, Gagik Bagratyda
Odpowiedz

Dla wygody i porządku, połączyłem naszą rozmowę z wątkiem "Athos Noklezyjskie" w Sekretariacie Stanu.
Wszystkie przedstawione uwagi są bardzo ciekawe, przekażę je stronie brodryjskiej. Zmiana nazwy i narracji na wschodniosłowiańską może być dobrym pomysłem.
Jego Arcykatolicka i Wielkoksiążęca Mość
x. mgr net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep SJ

CAMERARIVS SANCTÆ SEDIS
 MAGNVS INQVISITOR
MAGNVS DVX TVSCIÆ
[Obrazek: 1030.png]

[Obrazek: 38J8o.png]
Odpowiedz

Gdyby ktoś z Braci miał wciąż problem z pisaniem w dziale Sekretariatu Stanu, to proszę o kontakt. Postaram się zaradzić.
Jego Arcykatolicka i Wielkoksiążęca Mość
x. mgr net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep SJ

CAMERARIVS SANCTÆ SEDIS
 MAGNVS INQVISITOR
MAGNVS DVX TVSCIÆ
[Obrazek: 1030.png]

[Obrazek: 38J8o.png]
Odpowiedz

Eminencjo, proszę zapewnić o naszym wsparciu dla pomysłu, nawet wtedy, kiedy złożył z naszych skroni Triregnum. Ufamy, że wszystko wyjdzie fantastycznie. Smile
(Giovanni III

Pastor Angelicus
Patriarcha Emeritus

Mistrz słowa jasnego, dobitnego i zrozumiałego dla wszystkich, a zarazem zachowującego całą głębię problemu, przedstawiającego rzeczy najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane

[Obrazek: 800px-Medici_popes.svg.png]
Odpowiedz

I jak idą pracę nad Athos? Nie mogę się doczekać, aby tam pojechać chociażby na weekend.
(Giovanni III

Pastor Angelicus
Patriarcha Emeritus

Mistrz słowa jasnego, dobitnego i zrozumiałego dla wszystkich, a zarazem zachowującego całą głębię problemu, przedstawiającego rzeczy najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane

[Obrazek: 800px-Medici_popes.svg.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021