Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Benedykt IIMała Konsytucja Wielkiego Księstwa Antwerpii z dnia 19 II AD MMXXI
#1
Cytat:
[Obrazek: 300px-Wapen_van_de_provincie_Antwerpen.svg.png]


1. Wielkie Księstwo Antwerpii jest niepodległą mikronacją, położoną na Antyrze, która niepodległość uzyskała na podstawie decyzji Patriarchy Rotrii z dnia 16.02.2021 roku., proklamowaną 18.02.2021 roku. Wielkie Księstwo Antwerpii uznaje się za sukcesora dawnego Królestwa Zjednoczonych Niderlandów oraz Wielkiego Księstwa Oranii, kontynuując ich tradycje oraz pielęgnując ich historię.
2. Pełną i nieskrępowaną władzę w Wielkim Księstwie Antwerpii, do momentu utworzenia organów władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej sprawuje Wielki Książę Antwerpii, a także urzędnicy przez niego mianowani, wspomagający go w - przez ten okres budowania tożsamości państwowej i prawnej -, sprawowaniu władzy. Urząd Wielkiego Księcia Antwerpii jest dziedziczny; Wielki Książę za swojego panowania mianuje następcę tronu spośród obywateli Wielkiego Księstwa Antwerpii, jeśli zaś tego nie uczyni za życia lub przed rezygnacją z wielkoksiążęcego tronu, Wielkie Księstwo Antwerpii zostaje rozwiązane, a jego ziemie wracają pod protekcję Państwa Kościelnego Rotria.
3. Wielki Książę Antwerpii sprawuje władze w Państwie poprzez publikację dekretów wielkoksiążęcych, prawo w Wielkim Księstwie Antwerpii stanowiących. Ratyfikuje on również umowy międzynarodowe.
4. Przyjmuje się niniejszą hierarchię aktów prawnych:
I. Mała Konsytucja
II. Dekrety Wielkiego Księcia
III. Umowy międzynarodowe.
5. Stolicą Wielkiego Księstwa Oranii, a także siedzibą Wielkiego Księcia oraz władz państwowych, jest miasto Antwerpia.
6. Wielkie Księstwo Antwerpii gwarantuje swoim mieszkańcom pełnię praw i swobód, w tym prawo wolności myśli, sumienia i wyznania. Jednocześnie Wielkie Księstwo Antwerpii gwarantuje powyższą pełnię praw osobom różnych orientacji seksualnych oraz kolorów skóry.
7. O bezpieczeństwo Wielkiego Księstwa Antwerpii troszczy się Wielkoksiążęca Armia Narodowa, której Wielki Książę Antwerpii jest najwyższym zwierzchnikiem. Mianuje on oficerów, którzy dowodzić będą siłami zbrojnymi w Jego imieniu.
8. Językiem urzędowym w Wielkim Księstwie Antwerpii jest język polski, lecz dla celów narracyjno-klimatycznych dopuszcza się użycie języków: flamandzkiego oraz niderlandzkiego.
9. Wielkie Księstwo Antwerpii gościnnie ulokowane jest na forum Państwa Kościelnego Rotria, korzystając z rotryjskich dobrodziejstw informatycznych.
10. Mała Konstytucja wchodzi w życie w momencie ogłoszenia jej.


Dano w Antwerpii, dnia XIX miesiąca II roku MMXXI


/-/ Nicolaas Stefan I
Grootvorst Antwerpen
/-/ Benedictus PP. II
Patriarchae et Episcopus Rotriae
Servus Servorum Dei, Vicarius Christi
[Obrazek: 14284382_65e68629ae28be64.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021