Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aleksandra DostojewskaOświadczenie Carycy Aleksandry Izabelli I dot. Piotra Pawłowicza
(23.02.2021, 15:22:07)Michał Franciszek Lisewicz napisał(a):
(23.02.2021, 15:19:44)Aleksandra Dostojewska napisał(a):
(23.02.2021, 15:04:21)Giovanni III napisał(a): Ja swego czasu byłem synem Eleonory Catalan-Medici i Marka Zepa. Teraz jestem tylko synem Cezarego de Medici, wiec czystym Medyceuszem.

Zaraz, zaraz... ale przecież my również jesteśmy spokrewnieni z rodem Medycejskim. Ba! Ojcem mego pierwszego małżonka, Adama Aleksandra i współzałożyciela rodu, był jeden z Medyceuszy.

Tak jest na tamtym narysowanym przeze mnie drzewie genealogicznym. Ale czy nie wyrzekł się rodu Adam Aleksander?

Adam Aleksander uznał swoją v-śmierć, natomiast synem Karola był jeszcze zanim zawarł ze mną małżeństwo.
(-) Aleksandra Izabella I Dostojewska - Swarzewska de domo Salazar Savinion 
Imperatrix Brodriae, Russiae et Noclessiae, Regina Balamutiae et Regina Consorte Bialeniae

etc... etc.. etc.

Odpowiedz

(23.02.2021, 15:23:50)Aleksandra Dostojewska napisał(a):
(23.02.2021, 15:22:07)Michał Franciszek Lisewicz napisał(a):
(23.02.2021, 15:19:44)Aleksandra Dostojewska napisał(a):
(23.02.2021, 15:04:21)Giovanni III napisał(a): Ja swego czasu byłem synem Eleonory Catalan-Medici i Marka Zepa. Teraz jestem tylko synem Cezarego de Medici, wiec czystym Medyceuszem.

Zaraz, zaraz... ale przecież my również jesteśmy spokrewnieni z rodem Medycejskim. Ba! Ojcem mego pierwszego małżonka, Adama Aleksandra i współzałożyciela rodu, był jeden z Medyceuszy.

Tak jest na tamtym narysowanym przeze mnie drzewie genealogicznym. Ale czy nie wyrzekł się rodu Adam Aleksander?

Adam Aleksander uznał swoją v-śmierć, natomiast synem Karola był jeszcze zanim zawarł ze mną małżeństwo.

Czyli Alberto Carlo to już inna postać? :O

Znaczy to, że pokrewieństwo jest pewne?
(-) Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz
Baro Vinci
Legatus Reipublicæ Poloniæ-Lithuaniæ in Principalitas Sarmatiæ et Reipublicæ Bialeniæ
Minister Ducatis Urbinis
Odpowiedz

Kim jest Cezary de Medici i gdzie by go na drzewie genealogicznym umieścić?

Wybaczcie, proszę, post pod postem.
Baro Vinci
Legatus Reipublicæ Poloniæ-Lithuaniæ in Principalitas Sarmatiæ et Reipublicæ Bialeniæ
Minister Ducatis Urbinis
Odpowiedz

Drogi Michale Franciszku, pokrewieństwo jest pewne, gdyż w trakcie pierwszego panowania wielokrotnie (może przesadzam) powoływaliśmy się na związki z Medyceuszami. Nie jestem w stanie teraz prześledzić dokładnej genezy ówczesnych wydarzeń, jednak jeśli pamięć mnie nie zawodzi, Karol był moim teściem już w trakcie mego przybycia do Bialenii, jako małżonki Adama. Nie pamiętam jaką rolę w tej całej układance odgrywał Ivan Liechtenstein von Vincis - którego zapamiętałam jako dziadka Adama... Liczę, że będzie jeszcze możliwa rekonstrukcja rodowodu Dostojewskich. 
(-) Aleksandra Izabella I Dostojewska - Swarzewska de domo Salazar Savinion 
Imperatrix Brodriae, Russiae et Noclessiae, Regina Balamutiae et Regina Consorte Bialeniae

etc... etc.. etc.

Odpowiedz

Dziękuję za odpowiedź.

Ivan także jest z nami spokrewniony? :o
Baro Vinci
Minister Ducatis Urbinis
Odpowiedz

Inaczej, Wasza Carska Mość.

Ja, jako Karol II byłem synem Eleonory de Medici-Catalan i Marcosa apo Zepa (Eleonora była córką Lorenza de Medici'Catalan, a siostrą Cesarego de Medici, mojego "obecnego" ojca). Ja miałem nie wiem ile dzieci... Był Paolo Carlo de Medici y Zep, jest Aurelio Lorenzo de Medici y Zep i był Carlo III de Medici y Zep, którego synem (a wnukiem Karola II) był Adamo Alessandro de Medici e Zep. Miałem jeszcze córki w postaci Sofii de Medici y Zep i jeszcze jednej, ale to było dawno i już naprawdę nie pamiętam.

Wśród mojej rodziny byli jeszcze inni synowie Lorenza: Kosma de Medici i Felipe de Medici. Nie pamiętam jakie stosunki łączyły Lorenza z księciem Medyceuszem-Biebrzańskim (czy jakoś tak, w RON). Ponadto moim świętej pamięci bratem był Juan Lorenzo de Medici (syn tylko Eleonory).

Jak widać, linia mojej rodziny od strony tylko matki jest wszechpotężna.
(Giovanni III

Pastor Angelicus
Patriarcha Emeritus

Mistrz słowa jasnego, dobitnego i zrozumiałego dla wszystkich, a zarazem zachowującego całą głębię problemu, przedstawiającego rzeczy najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane

[Obrazek: 800px-Medici_popes.svg.png]
Odpowiedz

Ale to jest skomplikowane! Big Grin

Nie Biebrzańskim, a Bierzyńskim.

Tu jest trochę informacji o Medycejskich w Rzeczypospolitej:
http://www.rzeczpospolitaobojganarodow.p...082#p28014

Ale Sofia Eleonora (obecna w Skarlandzie) to córka Księcia Marka raczej.
Baro Vinci
Minister Ducatis Urbinis
Odpowiedz

Albert Medyceusz (Alberto Carlos de Medici y Zep) to nie jest inna postać. Jest to nikt inny jak Adam Aleksander Dostojewski, który został przeze mnie przysposobiony. Ja natomiast byłem przysposobiony przez Carlosa Lorenzo de Mediciego y Zepa, czyli poprzednie wcielenie Patriarchy Seniora, który z kolei został usynowiony przez Eleonorę de Medici i Marka Zepa. Oczywiście, jeszcze wcześniej Jan III miał inne wcielenie, czego się nie wypiera, a konkretnie postać Facibeniego. Ja wówczas z kolei nazywałem się Karl Habsburg i działałem w MAW i Rotrii - tyle że ja mam cały czas jedną „postać”, jedynie zmieniałem nazwiska Wink

W MAW natomiast wcześniej nazywałem się Karoly Miklós a Habsburgoem zostałem dzięki przysposobieniu przez ówczesnego Monarchę, bodajże Franciszka Leopolda II (coś tu mogłem pomylić), który z kolei był synem Maksymiliana Teodora. Inne wcielenia tego pana to chociażby Ksawery van Berden. Oczywiście rzeczona Eleonora de Medici to też nie była postać nowa - jak ktoś kojarzy kogoś takiego jak Lorenzo de Medici, to wie o czym mówię Wink

A co do v-małżeństwa Aleksandry z Albertem - fakt było takie. Wcześniej zaś Aleksandra była v-żoną Andrzeja Swarzewskiego, później zdaje się, że też (po rzekomej v-śmierci Alberta). Wszystko to jest dość płynne i zagmatwane Wink

A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo jest jeszcze przebogaty temat klonów różnych osób, którego nie chce mi się nawet poruszać.
Carlo Giovanni de' Medici e Zep
* REX SENIOR SCARLANDIAE * 
* MINISTER LIQUIDATIONIS OMNIUM REI PUBLICAE BIALENIAE *
Odpowiedz

Przydała by się jakaś ogólnomikroświatowa plaforma genealogiczna, bo narysować kompletnego drzewa chyba się nie da.
x. abp Gagik Bagratyda
[Obrazek: 1027.png]

[Obrazek: gagik.abp_miniaturka.png]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

Ojej! :O
Co to jest...

Rzeczywiście pogmatwane.

To kim jeszcze jest Ksawery van Berden? Jakie inne tożsamości miał?
Baro Vinci
Minister Ducatis Urbinis
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021