Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piotr PawłowBudowa San Pietroburgo
#1
Cytat:
Piotrogród
San Pietroburgo[Obrazek: depositphotos_41891227-stock-photo-grand...hof-st.jpg]
Imperator i Car Brodrii za zgodą Wielkiego Księcia Toskanii rozpoczął budowę swych włości w Toskanii.
Głównym założeniem budowy miasta było sprowadzenie do Toskanii brodryjskich naleciałości kulturowych, które mają wzbogacać dotychczasowy stan kulturowy tego regionu, a zarazem miejscem, gdzie władca Brodrii będzie mógł wypoczywać poza granicami swojego kraju.
W centrum miasta ma znajdować się kopia niebieskiego Pałacu z Brodryjskiego Piotrogrodu, natomiast ma być on otoczony przez Cerkwie Welijskie i Arsenały stylizowane na XVIII i XIX wieczne budynki. Dużym wyzwaniem architektów było także zaplanowanie budowy miasta, ponieważ jak sam Piotr Pawłow stwierdził, "Nie interesuje mnie modernistyczne budownictwo", dlatego miasto ma być budowane tak jak to robiono dwa wieki temu.
Ο Αυτοκρατορικός του Πέτρος Κωνσταντίνος από την οικογένεια Ντοστογιέφσκι
Βασίλειος της Μπρώδρας

Βαρόνος του Έμπολι, Άρχοντας της Αγίας Πετρούπολης
Διάκονος της Ιεράς Εκκλησίας


[Obrazek: 2Vo8c.png]
[-] 5 użytkowników lubi ten post.
  • Aurelio de Medici y Zep, Baltazar Dostojewski, Gagik Bagratyda, Piotr, Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

#2
Na zaproszenie władz Piotrogrodu oraz przy aprobacie i otwartości Wielkiego Księcia Toskanii przybyli robotnicy z Ludowej Republiki Magnifikatu w celu wsparcia budowy miasta odwzajemniając jednocześnie pomoc pracowników z San Pietroburga podczas budowy Muzeum Regionalnego w Różanowie w LRM.

Sekretarz Generalny Komitetu Centralnego Partii Robotniczej Magnifikatu, Prezydent Ludowej Republiki Magnifikatu Tarsycjusz Operar w następujących słowach skomentował tę sytuację:


Cytat:Wymiana robotników między Ludową Republiką Magnifikatu a Państwem Kościelnym Rotria to pierwsza forma współpracy między naszymi państwami poza sferą religijną. Wydarzenie to zbiegło się z koronacją Patriarchy Piotra, podczas której życzyłem rozkwitu relacji między Rotrią i Magnifikatem. W dniu dzisiejszym te słowa stają się ciałem. 
Śmiało postępujmy do przodu!
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!


[Obrazek: nkorean-workers1.jpg]
[Obrazek: http%3A%2F%2Fcom.ft.imagepublish.prod.s3...&width=700]
(-) Tarsycjusz Operar 
Prezydent Ludowej Republiki Magnifikatu 
Sekretarz Generalny Komitetu Centralnego Partii Robotniczej Magnifikatu
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Ametyst I Dziecię, Piotr Pawłow
Odpowiedz

#3
Wasza Ekscelencjo,

z radością witam Waszą Ekscelencję w Wielkim Księstwie Toskanii! Na wstępie pragnę wyjaśnić, że znajdujemy się aktualnie poza granicami Państwa Kościelnego Rotria. Niespełna dwa tygodnie temu Toskania otrzymała pełną niepodległość i jest całkiem niezależna od Patrymonium. Niemniej, korzystając z uprzejmości i przyjaźni Rotrii, Wielkie Księstwo zajmuje miejsce na jej forum, zachowując jednak przy tym pełną niezależność. Współpraca dotycząca budowy Piotrogrodu toczy się między Republiką Magnifikatu a Wielkim Księstwem Toskanii. Państwo Kościelne nie bierze udziału w tej współpracy. Niemniej, strona toskańska nie wyklucza przyłączenia Rotrii do przedsięwzięcia, jeśli taka będzie w przyszłości wola Magnifikatu i samego Patrymonium. 
Cieszy mnie niezmiernie wizyta Waszej Ekscelencji, która jest jedną z pierwszych wizyt zagranicznego przedstawicielstwa na ziemiach niepodległej Toskanii. Mam wielką nadzieję, iż nasza współpraca nie skończy się na budowie Piotrogrodu, a rozwinie się w stronę zawarcia stosunków dyplomatycznych, wzajemnego uznania i dalszych wspólnych działań. 

Z największą rewerencją,
Aurelio de Medici y Zep
Jego Arcykatolicka i Wielkoksiążęca Mość
x. mgr net. Aurelio Lorenzo Carlo wielki książę kardynał de Medici y Zep SJ

CAMERARIVS SANCTÆ SEDIS
 MAGNVS INQVISITOR
MAGNVS DVX TVSCIÆ
[Obrazek: 1030.png]

[Obrazek: 38J8o.png]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Piotr Pawłow
Odpowiedz

#4
Kolejny dzień budowy miasta, robotnicy dokonują zmiany, przybywają kolejni. Jedni wracają do domów, drudzy natomiast do "internatów" dla budowlańców. Miasto powstaje nad wyraz bardzo szybko, a zarazem namawia Piotra do ogłoszenia, że miasto powstanie jeszcze przed Marcem, chociaż sam nie wie ile jest szans na budowę tego miejsca w tak szybkim tempie.
Do Piotrogrodu docierają informacje z Ludowej Republiki Magnifikatu, jakoby stolica chciała podpisać umowę stowarzyszeniową tych miast, aby te prowadziły wymiany uczniów między państwami, wspólnie rozwijano kulturę obu państw, czy ostatecznie wspierać się w przypadku klęsk żywiołowych.


[Obrazek: 440px-RUS-2016-Aerial-SPB-Peter_and_Paul...ess_02.jpg]
(Na zdjęciu widać Twierdzę Aleksandrowską, która powstaje na cześć Imperatorowej Carycy Aleksandry Dostojewskiej von Vincis)
Ο Αυτοκρατορικός του Πέτρος Κωνσταντίνος από την οικογένεια Ντοστογιέφσκι
Βασίλειος της Μπρώδρας

Βαρόνος του Έμπολι, Άρχοντας της Αγίας Πετρούπολης
Διάκονος της Ιεράς Εκκλησίας


[Obrazek: 2Vo8c.png]
[-] 1 użytkownik lubi ten post.
  • Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

#5
Kolejny dzień prac nad San Pietroburgo, tutejsi mawiają że z każdym dniem jesteśmy bliżej, niż dalej zakończenia budowy miasta. Oczywiste jest także, to że miasto zanim osiągnie swój pełen wdzięk minie jeszcze wiele czasu. Piotr Pawłow oczekuje wieści, kiedy już oficjalnie będzie mógł przenieść do tego miasta stolicę Empoli, a wraz z nią rozpocząć kreowanie Imperialnego Rządu Brodrii.


[Obrazek: z12398426Q,Petersburg-Rosja---Cerkiew-Zb...a-Krwi.jpg]
(Na zdjęciu widać Garnizonową Cerkiew Carabinieri, której patronem został św. Jerzy)
Ο Αυτοκρατορικός του Πέτρος Κωνσταντίνος από την οικογένεια Ντοστογιέφσκι
Βασίλειος της Μπρώδρας

Βαρόνος του Έμπολι, Άρχοντας της Αγίας Πετρούπολης
Διάκονος της Ιεράς Εκκλησίας


[Obrazek: 2Vo8c.png]
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021