Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ametyst I DziecięDyskusja nad doskonałością naukową
Szanowni i Drodzy Kuledzy, Przyjaciele Nauki,

zapewne część z Was z zaskoczeniem przyjęło decyzję Jego Świątobliwości Piotra o mianowaniu mnie rektorem naszej (mogę tak teraz mówić) uczelni. Nie ukrywam, że i dla mnie propozycja Patriarchy była swego rodzaju niespodzianką. Wracam do tych sal po pewnej specyficznej przerwie oddzielając grubą czerwoną kreską to co było od tego co będzie. Sytuacja moja jest dodatkowo o tyle specyficzna, że łańcuch rektorski ubieram na uczelni o charakterze katolickim nie będąc wiernym Kościoła Rotryjskiego. Z miejsca więc pragnę zapewnić, że tegoż charakteru Uniwersytetu zmieniać nie zamierzam tym bardziej, że okrętem flagowym UR były i są nauki teologiczne i to one przyciągają gros ludzi zainteresowanych zdobywaniem tu wiedzy. Ja z teologią siłą rzeczy niewiele mam wspólnego, ale postaram się technicznie wesprzeć tych, którzy są tu bardziej kompetentni. Jako naukowiec, który w mikronacjach stara się łączyć realowy i wirtualny warsztat humanisty mogę udzielać się tam, gdzie będę się nadawał, jak to miało miejsce chociażby przy okazji opracowywania rytu welijskiego. Tu możecie na mnie liczyć.

Swoją misję postrzegam jako swego rodzaju administrowanie, menedżment. Tak właśnie chciałbym abyście mnie postrzegali - nie jako dyrektora co raczej menedżera i koordynatora. Jego Świątobliwość poprosił mnie, abym spróbował tchnąć w rotryjską naukę nowe życie. Postanowiłem podjąć te starania. Nie mogę jednak działać sam dlatego już teraz zwracam się z gorącą prośbą o wsparcie do wszystkich Rotryjczyków i gości zagranicznym, którym drogi jest los nie tylko tej konkretnej uczelni, ale i całej mikronacyjnej nauki. Wierzę, że działając kolektywnie możemy zrobić coś dobrego.

Uniwersytet Rotryjski posiada dobre prawne podstawy funkcjonowania. Jest to zasługa jednego z moich poprzedników czyli kardynała Sieniawskiego, z którym co prawda wiele mnie różniło w sferze politycznej i ideologicznej, ale którego jednocześnie bardzo szanuję jako sprawnego administratora i organizatora v-nauki. To co trzeba teraz zrobić to po prostu należycie skorzystać z wypracowanych w jego czasach podstaw funkcjonowania.

Jako człowiek z zewnątrz siłą rzeczy będę stawiał na współpracę międzynarodową. Mikronacyjna działalność naukowa jest niszą wewnątrz niszy i tak jak w przypadku nauki realowej - kontakty z innymi ośrodkami są drogą oczywistą. Mimo to moja polityka powinna być przede wszystkim odpowiedzią na oczekiwania miejscowego środowiska naukowego. Chciałbym je zatem na samym początku poznać. Proszę więc wszystkich zainteresowanych, nie tylko aktualnych pracowników i studentów UR, o wypowiedzenie się i przedstawienie swoich pomysłów. Na dniach również i ja postaram się zaprezentować nieco bardziej konkretną wizję rozwoju. W ten sposób wypracujemy ścieżkę, którą będziemy podążać w ciągu kolejnych miesięcy.
Amethystus Faradobus marchio Mediolani
Universitatis Rotriensis Rector Magnificus · Archibasilicæ SS Ioan. Bapt.
Et Evang. ad Lateranum Canonicus Profanus · Amicus Patriarchæ Mensæ
Præses Rei Publice Bialeniæ · Semper Rex Hirschbergiæ et Weerlandiæ

[Obrazek: thumb_85_07_03_21_1_41_04.png]
[-] 3 użytkowników lubi ten post.
  • Giovanni III, Janusz Zabieraj, Michał Franciszek Lisewicz
Odpowiedz

Ja ze swej strony, jako teolog (nie tylko wirtualny) zapewniam o swojej pomocy i życzliwości.
(Giovanni III

Pastor Angelicus
Patriarcha Emeritus

Mistrz słowa jasnego, dobitnego i zrozumiałego dla wszystkich, a zarazem zachowującego całą głębię problemu, przedstawiającego rzeczy najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane

[Obrazek: 800px-Medici_popes.svg.png]
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Janusz Zabieraj
Odpowiedz

My jako neksjalista i historyk również, aczkolwiek do aktywnej nauki wrócimy zapewne po zakończeniu pontyfikatu.
Odpowiedz

Ja ze swojej strony deklaruję się jako mediewista i człowiek zainteresowany przeszłością i współczesnością wschodniego chrześcijaństwa oraz jego kulturowym wymiarem.

Odpowiedz

Ma Wasza Magnificencja moje wsparcie, jako historyka. Jestem do dyspozycji.
Mikołaj kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego oraz Kamerling Kościoła Rotryjskiego
Prefekt Kongregacji ds. Dyscypliny
Wielki Książę Antwerpii

[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
  • Ametyst I Dziecię
Odpowiedz

Dziękuję za te głosy, na podstawie których postaram się stworzyć pewien pomysł, który będziemy mogli realizować jako kolektyw. Jednocześnie zachęcam do dzielenia się swoimi oczekiwaniami i ideami, które również będę się starał jakoś opracować i wtłoczyć w życie.

Odpowiedz

(02.03.2021, 13:12:38)Ametyst I Dziecię napisał(a): Dziękuję za te głosy, na podstawie których postaram się stworzyć pewien pomysł, który będziemy mogli realizować jako kolektyw. Jednocześnie zachęcam do dzielenia się swoimi oczekiwaniami i ideami, które również będę się starał jakoś opracować i wtłoczyć w życie.

Wasza Magnificencjo!

Osobiście nie znam się ani na prawie, ani na teologii, ale nadal będzie pracował na Wydziale Historii, jako dość skrupulatny badacz. Wydaje mi się, że w czasie mojej kariery naukowej wydałem wiele ciekawych prac, opisałem wiele ważnych i zapomnianych spraw z naszej historii, a oprócz tego badania i archiwizacja Rotrii sprawia mi ogromną przyjemność, dlatego chcę i będę kontynuował moją pracę.

Natomiast co do działań i oczekiwać... Nie mam żadnych istotnych sugestii, ale w ramach Wydziału Historycznego, którego od dawien dawna jestem dziekanem, chciałbym utworzyć małą Katedrę Historii Antwerpii - państwa, które we władanie otrzymałem, a w którym nie widzę sensu uruchamiania kolejnej placówki naukowej. Zaś sama Antwerpia, a wcześniej Orania i Niderlandy mają długą i bogatą historię, którą warto spisać dla potomnych.

Z wyrazami szacunku,
Mikołaj kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego oraz Kamerling Kościoła Rotryjskiego
Prefekt Kongregacji ds. Dyscypliny
Wielki Książę Antwerpii

[Obrazek: 14101934_nicolodreder2.png?w=1100]
  • Ametyst I Dziecię
Odpowiedz

Ja w ogóle, siłą rzeczy, co do Wydziału Historycznego mam w głowie pomysły zakrojone na najbardziej szeroką skalę, aczkolwiek nie zapowiadam jakichś rewolucyjnych zmian. Raczej kolejne inicjatywy i wykorzystanie dotychczasowych. Za niedługo powinienem je przedstawić.

Odpowiedz

Wasza Magnificencjo,

Ja wprawdzie nie jestem pracownikiem tego Uniwersytetu ani na chwilę obecną nie mam takich planów, jednak w miarę możliwości mógłbym dopomóc w jakichś sprawach. Mam wykształcenie z zakresu mikrozofii, choć uczonym jestem dopiero początkującym. Jego Świątobliwość zaprosił mnie do wygłoszenia pewnego wykładu i w miarę możliwości za jakiś czas to uczynię.
Także popieram dążenia do współpracy międzyuczelnianej. Jako rektor Uniwersytetu Krakowskiego chciałbym współpracować z Waszym Uniwersytetem.
Życzę powodzenia i mam nadzieję, że Uniwersytet Rotryjski, ożywiony, przyczyni się do rozwoju tutejszego życia kulturalnego i naukowego.
(-) Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz
Baro Vinci
Legatus Reipublicæ Poloniæ-Lithuaniæ in Principalitate Sarmatiæ et Republica Bialeniæ
Minister Ducatis Urbinis
  • Ametyst I Dziecię
Odpowiedz

Dziękuję! Na pewno będę korzystał. Zresztą tak sobie myślę, że oś UR - UB - UKrk - LAN (której m.in. ja jestem członkiem) - UKD (partner UB) tworzy całkiem niezłe perspektywy współpracy. Grunt aby nam się chciało.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021