Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pio Maria de MediciIl processo di modernizzazione
[Obrazek: G5_U7SSVngN-ktcPy6GMMtBxCwCe0FVVpJIW-jve...cnYL9XvW7Q]

Minęło sporo czasu od rozpoczęcia projektu modernizacji Rotrii. Patriarcha Senior wielokrotnie przebywał w szpitalu il Gesu, kardynał Dreder i Zabieraj zajęli się swoimi sprawami. Tak minęły dwa pontyfikaty.
Kiedy jednak patriarcha senior wrócił do kardynalatu, spotkał się potajemnie z kard. Aureliuszem de Medici y Zep, aby ponowić wspaniałe plany modernizacji, elektryfikacji i hydraulizacji Rotrii - plany, które spodobają się obecnemu Patriarsze Benedyktowi. 

Nie wiedzieli jednak, że ktoś był z nimi w biblioteczce Klasztoru Mater Ecclesiae i podsłuchiwał całą rozmowę.
(Pio Maria kardynał de Medici

Pastor Angelicus

Mistrz słowa jasnego, dobitnego i zrozumiałego dla wszystkich, a zarazem zachowującego całą głębię problemu, przedstawiającego rzeczy najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane

[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Aurelio de Medici y Zep
Odpowiedz

Modernizację trzeba zacząć od obrazków, bo ich nie widać. Wink
[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Aurelio de Medici y Zep
Odpowiedz

Tym zajmuje się, z tego co wiem, Patriarcha. Ale spokojnie, wszystko wróci do normy.
(Pio Maria kardynał de Medici

Pastor Angelicus

Mistrz słowa jasnego, dobitnego i zrozumiałego dla wszystkich, a zarazem zachowującego całą głębię problemu, przedstawiającego rzeczy najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane

Odpowiedz

Czy tylko mi w wirze tej całej modernizacji nie wyświetlają się bobrazki?
Amethystus Faradobus marchio Mediolani
Universitatis Rotriensis Rector Magnificus · Archibasilicæ SS Ioan. Bapt.
Et Evang. ad Lateranum Canonicus Profanus · Amicus Patriarchæ Mensæ
Præses Rei Publice Bialeniæ · Semper Rex Hirschbergiæ et Weerlandiæ

[Obrazek: thumb_85_07_03_21_1_41_04.png]
Odpowiedz

[Obrazek: 99410424746737667_t.jpg]

Kiedy opadł kurz po konklawe i świętowaniu jego wyniku na placu przed bazyliką welijską pojawiła się ubrana na biało postać. Początkowo wielu pątników odbywający poranną pielgrzymkę z Karczmy Pod Mitrą i Pastorałem na wzgórze patriarsze odruchowo przyklękało prosząc o błogosławieństwo. Szybko jednak orientowali się, że nie jest to ani nowy Pontifex ani żaden z jego poprzedników tylko Markiz Mediolanu, Rektor Uniwersytetu Rotryjskiego, Konduktor Bialeński oraz Król Hirschbergii i Weerlandu w jednej osobie Ametyst Faradobus. Stanął on pośrodku placu i rozpoczął poranną gimnastykę, a następnie skierował swe kroki do Pałacu Apostolskiego, a następnie dalej w kierunku Klasztoru Mater Ecclesiae.

Ach, miło wypocząć po świętowaniu. No dzień dobry ugułem, o właśnie słonko wyszło. Wybaczcie, że nie zjawiłem się od razu, ale jakoś tak się stało, że błądziłem od Ananiasza do Kajfasza, od Piłata do Heroda... od Piazza Navona do Campo di Fiori (nieironicznie, kto wie ten wie), a potem musiałem celebrować święta w Bialenii i tak jakoś zeszło. No niemniej już dawno słyszałem, że macie do mnie jakiś interes...

A tak w ogóle... macie może ten ładny plan miasta? Zginął mi i stąd te peregrynacje bez celu.
Amethystus Faradobus marchio Mediolani
Universitatis Rotriensis Rector Magnificus · Archibasilicæ SS Ioan. Bapt.
Et Evang. ad Lateranum Canonicus Profanus · Amicus Patriarchæ Mensæ
Præses Rei Publice Bialeniæ · Semper Rex Hirschbergiæ et Weerlandiæ

[Obrazek: thumb_85_07_03_21_1_41_04.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021