Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aleksandra DostojewskaSkandal międzynarodowy i obraza uczuć religijnych
Czcigodne Eminencje i Ekscelencje,

W dniu wczorajszym Światowy Związek Filatelistyczny wydał obraźliwą i godzącą w uczucia religijne emisję znaczkahttps://szf.leocja.org/znaczek.php?id=71  . O ile głośna kwestia ozdabiania aureoli NMP tęczą faktycznie jest sprawą dyskusyjną, której jednoznacznej oceny się nie podejmuję, to w przypadku powyższego znaczka bez cienia wątpliwości doszło do obrzydliwej profanacji świętego wizerunku. 

Wzywam wszystkich do potępienia autora obrzydliwej grafiki - Mkbewe Czarnieckiego. Apeluję ponadto do władz Królestwa Dremalandu, gdzie znaczek został wydany, a także do władz Światowego Związku Filatelistycznego o natychmiastowe wycofanie znaczka z emisji i przeprosiny wobec wszystkich urażonych obrzydliwą grafiką. Osoby wierzące, zaangażowane w ów świętokradczy proceder nawołuję do pokuty i skruchy, szczególnie w okresie Wielkiego Postu. 

O odpowiednią reakcję upraszam też Jego Świątobliwość Piotra. Złączeni wokół Waszego Tronu Patriarszego jesteśmy powołani do obrony naszej Świętej Wiary.

(-) Aleksandra Izabella I 

(-) Alexandra Isabella I Dostojewska von Vincis de domo Salazar Savinion 
Imperatrix Nordatae et Brodriae, Regina Balamutiae, Russiae, Ostiae et Noclessiae, Contessa da Corella, Baronessa Empoliae et Verum Regina Bialeniae

etc... etc.. etc.

[-] 1 użytkownik polubienia ten post.
  • Maximilian von Stirlitz
Odpowiedz

Przypominamy że nie jesteśmy realnym Kościołem i nie chcemy wikłać się w kolejną wojnę z trollem. Jeżeli uraziło to uczucia Imperatorowej, proszę dochodzić sprawiedliwości indywidualnie.
[-] 3 użytkowników lubi ten post.
  • Ametyst I Dziecię, Pio Maria de Medici, Taddeo Piccolomini
Odpowiedz

Rozumiem stanowisko Waszej Świątobliwości, niemniej jednak uważam, że jako w przestrzeni wirtualnej, jako v-chrześcijanie powinniśmy podjąć wszelkie możliwe kroki do usunięcia tak obrzydliwej grafiki. Przynajmniej ja takie podejmę. 
Imperatrix Nordatae et Brodriae, Regina Balamutiae, Russiae, Ostiae et Noclessiae, Contessa da Corella, Baronessa Empoliae et Verum Regina Bialeniae

etc... etc.. etc.

Odpowiedz

Popieram w całości wypowiedź Cesarzowej Aleksandry.
Jestem Katolikiem i uwazam, że znaczek ten obraża uczucia religijne wiernych

Proszę każdego, aby opowiedział się po której stronie stoi
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Regent Monarchii Austro-Węgier
  • Aleksandra Dostojewska
Odpowiedz

(06.03.2021, 12:18:26)Andrew von Habsburg napisał(a): Popieram w całości wypowiedź Cesarzowej Aleksandry.
Jestem Katolikiem i uwazam, że znaczek ten obraża uczucia religijne wiernych

Proszę każdego, aby opowiedział się po której stronie stoi

O to chodzi! Wspaniała postawa <3 .

etc... etc.. etc.

Odpowiedz

Popieram Jej Imperatorską Wysokość Aleksandrę.
Odpowiedz

(06.03.2021, 12:31:02)Maximilian von Stirlitz napisał(a): Popieram Jej Imperatorską Wysokość Aleksandrę.

Słuszna postawa! Smile 

etc... etc.. etc.

• Maximilian von Stirlitz
Odpowiedz

Jej Imperatorsko Mość! Struktury Królestwa Prus jeszcze nie Wygasły, Prusacy planują atak na Brodrię. Marynarka Wojenna Prus i ich Wojska lądowe mają pełną gotowość. Ja też wyślę do Prus jako Baron Portu Dostojewsk moje Posiłki moich wojsk. Do ataku!
Odpowiedz

(06.03.2021, 12:48:47)Maximilian von Stirlitz napisał(a): Jej Imperatorsko Mość! Struktury Królestwa Prus jeszcze nie Wygasły, Prusacy planują atak na Brodrię. Marynarka Wojenna Prus i ich Wojska lądowe mają pełną gotowość. Ja też wyślę do Prus jako Baron Portu Dostojewsk moje Posiłki moich wojsk. Do ataku!

Wasza Ekscelencjo, odsyłam do wiadomości, którą zamieściłam pod innym pańskim wątkiem. Ten dotyczy jedynie kwestii świętokradztwa. 

etc... etc.. etc.

Odpowiedz

Stolicy Apostolskiej prosimy w to nie mieszać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021