Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Giovanni IIILittera Secretari Status Sanctae Sedis "Unitas in diversitate"
#1
Cytat:

[Obrazek: keys.gif]UNITAS IN DIVERSITATE

Zadanie bycia znakiem jedności w różnorodności jest jednym z celów Kościoła Rotryjskiego. Szczególnie ma być narzędziem jedności i pokoju dla poranionego podziałami świata. Bardzo bolesna sytuacja, rwąca jedność i upokarzająca pokój ma miejsce na terenach Umiłowanej Córki Kościoła, Brodrii. Niestety wrogość przejęła serca ludzkie i zamiast jedności w budowaniu wspólnego państwa, pojawiła się nienawistna różnorodność. Nie w geście Sekretariatu Stanu jest wnikać w pobudki tychże sporów, ale przybierają one powoli kształt podłej wojny propagandowej - niszcząc i tak skrwawioną Brodrię. Stawiając na różnicę, a nie to co łączy.

Sekretariat Stanu cierpi także z powodu ataków na Państwo Kościelnego Rotria i osobę Jego Świątobliwości Piotra, którzy nazywani są rzekomo fałszywymi przyjaciółmi Brodrii. To absurd. Wielokrotnie Kościół Rotryjski i Stolica Święta okazywały i będą okazywać wyrazy szacunku i przyjaźni do mieszkańców Brodrii, w jakimkolwiek stanie państwowym i politycznym się oni nie znajdują. Prawdą jest, że Państwo Kościelne Rotria zawarło konkordat za mojego pontyfikatu z Brodrią, w której rządził Szanowny Pan Grenin. Niestety, z powodu sporów, tamta Brodria upadła (co jest faktem niezaprzeczalnym, samiście to wielokrotnie twierdzili). Stąd też próby odnowienia brodryjskiej państwowości, czemu błogosławił Ojciec Święty Piotr. Kiedy pojawił się pomysł wskrzeszenia Brodrii pod berłem carskim, także życzył szczęśliwości - i aby słowom stało się zadość, pobłogosławił związek obecnej Pary Carskiej, Ich Jaśnie Wielmożnych Imperatorów, a następnie koronował ich na władców Brodrii - uczciwie, sprawiedliwie i prawomocnie (wszak innej Brodrii nie było). Patriarcha pozwolił także na udział społeczności brodryjskiej na forum brodryjskim, aby swoje sprawy uporządkowali. Sekretariat Stanu nie widzi tutaj powodów, aby tamten traktat został złamany (skoro państwo upadło, i w czasie jego niebytu Brodria odrodziła się w nowej formie), ani tym bardziej, aby Kościół był wrogi do Brodryjczyków.

Po rozmowie z Ojcem Świętym Piotrem pragnę nawołać do pojednania w tej różnorodności państwowej, a także wspólnej współpracy - pod berłem carskim, prawdziwie i sprawiedliwie koronowanym w Bazylice Rotryjskiej. Tym bardziej zachęcam do współpracy, bo tym co jednoczy - jest właśnie Brodria, która tak wiele przeszła i nie potrzebuje żadnych wulgarnych i wrogich utarczek słownych... to tylko doprowadzi do upadku, bowiem skupiamy się na tym, co niepotrzebne. Jeśli będzie taka wola obu stron, pragnę zapewnić, że Kościół Rotryjski będzie mediatorem uczciwym w tej sprawie, aby z wrogiej różnorodności powstała jedność - w Brodrii, dla Brodrii i prowadząca ku Brodrii.
 

(-) Jego Świątobliwość Senior Jan III,
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej
[Obrazek: SS.png]
(Giovanni III

Pastor Angelicus
Patriarcha Emeritus

Mistrz słowa jasnego, dobitnego i zrozumiałego dla wszystkich, a zarazem zachowującego całą głębię problemu, przedstawiającego rzeczy najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane

[Obrazek: 800px-Medici_popes.svg.png]
[-] 2 użytkowników lubi ten post.
  • Piotr Pawłow, Taddeo Piccolomini
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Silnik forum © MyBB 2002-2021 Polskie tłumaczenie © MyBB PL 2007-2021 Styl © iAndrew 2016-2021 Edit © Axwell 2017-2021